شماره پشتیبانی 021-88751989
هلند با داشتن ۱۷ میلیون جمعیت یکی از کشورهای پرجمعیت اروپا محسوب می شود. این کشور با کشورهای آلمان و بلژیک همسایه است.هلند کشور هنرمندان هم هست. بسیاری از هنرمندان مشهور جهان از رامبراند گرفته تا ون‌گوگ، نقاشان معروف، در این کشور زندگی می‌کردند. در بسیاری از جوامع امروزی هلند با نام کشور گل نیز شناخته می شود و علت این نامگذاری وجود گل های رنگارنگ بسیار زیاد آن است. هلند به عنوان یکی از اعضای اتحادیه اروپا و همچنین یکی از اعضای مهم ناتو یا همان پیمان آتلانتیک شمالی شناخته می شود. البته نا گفته نماند این کشور امضای پیمان کیوتو را نیز در کارنامه خود دارد. آمستردام یکی از شهرهای بزرگ کشور هلند می باشد که به عنوان پایتخت هلند نیز شناخته می شود اما برای اینکه از تمرکز زدایی جلوگیری شود اکثر وزارت خانه ها و مراکز رسمی که در این کشور وجود دارد در شهر لاهه تاسیس شده است.اکثریت قریب به اتفاق مردم به زبان رسمی کشور هلند یعنی هلندی صحبت می‌کنند که هم شباهت زیادی به زبان آلمانی دارد و هم کلمات فرانسوی و انگلیسی در آن به چشم می‌خورد.در کشور هلند موضوع ” برابری برای همه ” یکی از موارد مهم در جامعه تلقی می شود.تمامی افراد بر اساس مهارت هایشان و کاری که در جامعه انجام می دهند مورد احترام سایر شهروندان قرار می گیرند. آنها جامعه‌ای از طبقه متوسط محسوب شده و بخش عمده مردم این کشور در صنایع کشاورزی، تجارت و خدمات مشغول به کار هستند
اکثریت قریب به اتفاق مردم به زبان رسمی کشور هلند یعنی هلندی صحبت می‌کنند که هم شباهت زیادی به زبان آلمانی دارد و هم کلمات فرانسوی و انگلیسی در آن به چشم می‌خورد.در کشور هلند موضوع ” برابری برای همه ” یکی از موارد مهم در جامعه تلقی می شود.تمامی افراد بر اساس مهارت هایشان و کاری که در جامعه انجام می دهند مورد احترام سایر شهروندان قرار می گیرند. آنها جامعه‌ای از طبقه متوسط محسوب شده و بخش عمده مردم این کشور در صنایع کشاورزی، تجارت و خدمات مشغول به کار هستند

ویزای کار کوتاه مدت

این ویزا به متقاضی فرصت می دهد که به مدت 90 روز وارد کشور هلند شود و در این کشور مشغول به کار باشد. این نوع از ویزا در حالت کلی 3 ماه اعتبار دارد اما در بعضی شرایط تا 6 ماه نیز تمدید خواهد شد. این ویزا به متقاضی اجازه می دهد که در سایر کشور های حوزه شنگن نیز اجازه کار داشته باشد. این ویزا نوع  Cمی باشد که در حال حاظر برای ایرانی ها غیر قابل صدور است.

ویزای MVV

این نوع از ویزا به اشخاصی که می خواهند به خانواده خود الحاق شوند اعطا می شود. این ویزا به متقاضی اجازه می دهد که بعد از وارد شدن به هلند جست و جوی کار انجام دهد و بعد از مراجعه به اداره کار، مجوز کار در هلند را اخذ کند. افرادی که در اتحادیه اروپا و شنگن ساکن هستند برای ورود به هلند نیاز به این نوع ویزا ندارند.

ویزای کاری هلند GVVA

این نوع ویزا بدین صورت است که شخص متقاضی باید از سوی کارفرمای هلندی نامه دعوت به کار یا JOB OFFER داشته باشد و با داشتن این پیشنهاد می تواند برای این نوع از ویزا درخواست دهد. با داشتن این نوع اقامت، متقاضی مجاز به ماندن بیشتر از 3 ماه در خاک هلند است. عموما این ویزا برای متقاضیان 3 ساله صادر می شود و افرادی که در اتحادیه اروپا و حوزه شنگن و شهروند کشور استرالیا هستند، نیازی به داشتن این ویزا نخواهند داشت و محدودیتی برای آنها ایجاد نخواهد شد.

مدارک مورد نیاز برای کسب ویزای کار در هلند شامل موارد زیر است.
ارائه پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمای هلندی
رزومه تحصیلی و کاری شخص متقاضی
مدارک هویتی معتبر
فرم درخواست ویزا به صورت تکمیل شده
نامه گواهی سلامت
بیمه مسافرتی
نامه تمکن مالی مورد نیاز برای زندگی در هلند
ارائه آدرس محل اقامت در هلند
اخذ اقامت دائم از طریق تحصیل در هلند به صورت مستقیم امکان پذیر نیست. تحصیل در مقاطع مختلف هلند برای افرادی که متقاضی تحصیل در این کشور هستند امکان پذیر است اما هلند نیز مانند سایر کشور های جهان به واسطه تحصیل به اشخاص اقامت دائم یا تابعیت اعطا نمی کند. در هلند برای دانشجویان بین المللی مجوز های کار نیمه وقت صادر می شود که بتوانند با کار کردن، علاوه بر پوشش دادن بخشی از هزینه های خود، تجربه کاری خود را بالا ببرند تا بتوانند پس از تحصیل وارد بازار کار شوند. دانشجویان هر مقطع، ساعات کاری متفاوتی دارند که بیشترین ساعت کاری مربوط به مقطع دکتری با 30 ساعت کار در هفته می باشد. دولت هلند به تمام دانشجویان پس از اتمام تحصیلشان فرصتی 1 ساله می دهد که در هلند بمانند و کار مرتبط با رشته تحصیلی خود را پیدا کنند. پس از ورود به بازار کار و منعقد شدن قرار داد کاری با دانشجو از سوی کارفرما، شخص می تواند نوع ویزای خود را از ویزای تحصیلی به ویزای کاری تغییر دهد و پس از  5 الی 6 سال پرداخت بیمه و مالیات می تواند برای اقامت دائم و تابعیت در خواست دهد. مدارک اصلی برای درخواست ویزای تحصیلی در هلند به شرح زیر می باشد.

ارائه مدارک تحصیلی همراه با ریز نمرات در مقاطع قبلی
ارائه مدرک زبان انگلیسی IELTS با نمره خواسته شده از سوی دانشگاه
نامه تمکن مالی برای حضور در هلند
نامه پذیرش قطعی از سوی دانشگاه
ارائه مدارک هویتی اعم از پاسپورت، شناسنامه و…
گواهی سلامت از پزشک
عکس پاسپورتی
نامه عدم سوء پیشینه

به زودی فرم آنلاین درخواست وقت مشاوره در وب سایت بارگذاری خواهد شد .

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظرات در وب سایت منعکس کننده دیدگاه نویسندگان آنها است، و نه لزوما دیدگاه های پورتال وب سایت کتابفروشی. درخواست شده است که از توهین ها، سوگند و بیان عرفانی خودداری شود. ما حق حذف هر گونه نظر بدون توضیحات اطلاع رسانی.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *