راهنمایی و شرایط اخذ اقامت فرانسه | پرداخت پس اخذ اقامت ، تضمینی | بیتا بال سیر
شماره پشتیبانی 021-88751989
فرانسه با عنوان رسمی جمهوری فرانسه یکی از کشورهای واقع شده در اروپای غربی می ‌باشد که دارای منطقه ‌ها و قلمروهای آنسوی دریاهای زیادی نیز هست ، فرانسه یکی از سه کشوری است که دارای سواحلی هم در دریای مدیترانه و نیز اقیانوس اطلس  بعد از دو کشور اسپانیا و مراکش می باشد و همچنین به فرانسه به سبب شکل نقشه آن لقب ” l’Hexagone” به معنی شش ضلعی را داده اند و مساحت فرانسه به صورت حدودی اندازه افغانستان است و بزرگ ‌ترین کشور اروپای غربی و اتحادیه اروپا و همچنین سومین کشور بزرگ در همه قاره اروپا محسوب می شود ، جمعیت فرانسه در حال عبور از مرز 67 میلیون نفر است که با این آمار ، فرانسه در رتبه دومین کشور پرجمعیت پس از آلمان در اتحادیه اروپا نیز قرار می‌گیرد؛ ضمنا مرکز فرانسه و پایتخت آن شهر پاریس است ، پاریس بزرگ ‌ترین شهر این کشور و مرکز اصلی تجارت و فرهنگ فرانسه است ، قانون اساسی فرانسه برپایه یک همه‌پرسی در سال 1958 به رسمیت رسیده‌است و این قانون تاکید بر ایجاد کشوری دموکرات دارد که مردم در آن ، حق حاکمیت را ایجاد می‌کنند و اعلامیه حقوق انسان و شهروند که در انقلاب فرانسه تدوین شد ، در نوع خود یکی از نخستین سندهای تاریخی در این زمینه به‌ شمار می‌ آید و به گونه‌ای بیانگر باورهای این کشور است.دست دادن و بوسیدن دو گونه ، حین سلام کردن مرسوم است ، آقایان را می توانید با لفظ “موسیو ” و خانم ها را با لفظ “مادام” بدون اسم فامیلی خطاب کنید و استفاده از اسم کوچک طرف مقابل در بدو آشنایی مرسوم نیست و همچنین از دیگر رسوم مردم فرانسه این است که در مجالس رسمی صرف غذا با تعارف از سوی صاحب خانه آغاز می شود و غذا معمولا با حوصله و در مدت زمانی طولانی سرو می شود ، در هر جای شهر به جز برخی کلاب ها ، رستوران های خاص و برخی مجالس که لباس های رسمی تر می طلبند می توانید از لباس های راحتی استفاده کنید و شاید لازم باشد شما گردشگرن فرانسه بدانید که در اکثر سواحل می توان با بالا تنه برهنه آفتاب گرفت ولی در بعضی سواحل محدودیت هایی برای برهنگی کامل وجود دارد که معمولا دفاتر راهنمای توریست محلی ، این سواحل را به گردشگران توصیه می کنند و همچنین از سال 2007 میلادی قانون محدودیت استعمال دخانیات در اماکن عمومی و محل کار وضع شده است.
متقاضیان ایرانی سفر به فرانسه می‌توانند از دو طریق سفارت فرانسه و مرکز VFS Global نسبت به دریافت ویزای فرانسه اقدام کنند. طی چندین سال اخیر با توجه به استقبال فراوان متقاضیان ایرانی برای دریافت ویزای فرانسه، سفارت این کشور در تهران جهت سرعت‌بخشی به امور متقاضیان، برون سپاری و رسیدگی به بخش اعظمی از امور مهاجرتی خود را به مرکز کارگزاری VFS Global واگذار کرده است.

برخی از خدمات ویزای فرانسه نظیر ( وقت سفارت، ویزای شینگن طولانی مدت، ویزای دیپلماتیک، ویزای خدمات و چکاپ پزشکی و ویزا برای فردی با همسر تابع فرانسه) در سفارت فرانسه انجام می‌پذیرد. و سایر خدمات ویزای فرانسه از جمله وقت سفارت، ویزای توریستی، تحصیلی، کاری و خانوادگی نیز از طریق مرکز VFS Global پوشش داده می‌شود.

نام و نام خانوادگی
شماره ارجاع France-Visas
شماره پاسپورت
تاریخ تولد (سال / ماه / روز)
تاریخ انقضا گذرنامه ( سال / ماه / روز)
تابعیت
جنسیت
تاریخ سفر – عزیمت ( سال / ماه / روز)
شماره تماس ( شماره موبایل)
تنها با ارائه کامل اطلاعات درخواست شده از طریق ایمیل نسبت به تعیین وقت سفارت شما برای ویزای فرانسه اقدام می‌شود و در صورت ناقص بودن اطلاعات، به درخواست شما ترتیب اثر داده نخواهد شد.
واقعا چه دلایلی موجب ریجکت ویزای فرانسه می‌شود؟ این سوالی است که ذهن متقاضیان زیادی را در سراسر دنیا به خود مشغول کرده است، افرادی که مراحل تعیین وقت سفارت، آماده‌سازی و ارائه مدارک درخواست ویزای شینگن و مصاحبه حضوری با آفیسر پرونده را به زعم خود با موفقیت به سر گذرانده‌اند و بی‌صبرانه منتظر تایید یا به اصطلاح Approved شدن ویزای فرانسه خود هستند، اما پس از کلی تلاش و چشم انتظاری با گرفتن ایمیلی از طرف سفارت با محتوایی مبنی بر ریجکت شدن درخواست ویزای شینگن، ناگهان کاخ آرزوهای‎شان خراب می‌شود.

عموما متقاضیان درخواست ویزای فرانسه با دریافت چنین پیغامی از سفارت فرانسه دچار سردرگمی شده و آرامش خود را از دست می‌دهند و در اکثر مواقع به علت بی‌تجربگی نمی‌توانند دلیل واقعی ریجکت شدن ویزای خود را درک کنند. ما در اینجا به دو نمونه از پیغام‌های متداول ریجکت شدن ویزای فرانسه اشاره می‌کنیم و در ادامه به توضیح دلایل ریجکت ویزای فرانسه می‌پردازیم.

  • The information submitted regarding justification for the purpose and conditions of the intended stay was not reliable.

این پیام نشان‎‌دهنده این موضوع است که براساس نتیجه‌گیری آفیسر و به نوعی تصمیم‌گیرنده درخواست ویزای فرانسه، پرونده درخواستی شما دارای مشکلی جدی است. می‌توان گفت که دریافت این پیام به منزله سخت‌ترین ریجکت مجوز شینگن قلمداد شده و عموما با دلیل و توضیحی نهایی همراه می‌شود.

  • Your intention to leave the territory of the Member States before the expiry of the visa applied for could not be ascertained.

به طور خلاصه این متن پیام‌آور این موضوع است که سفارت فرانسه به پرونده و درخواست ویزای فرانسه شما اطمینان کافی نداشته و شما را به عنوان یک متقاضی حقیقی و بی مورد به شمار نمی‌آورد.

به زودی فرم آنلاین وقت مشاوره حضوری در وبسایت بارگذاری خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظرات در وب سایت منعکس کننده دیدگاه نویسندگان آنها است، و نه لزوما دیدگاه های پورتال وب سایت کتابفروشی. درخواست شده است که از توهین ها، سوگند و بیان عرفانی خودداری شود. ما حق حذف هر گونه نظر بدون توضیحات اطلاع رسانی.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *