شماره پشتیبانی 021-88751989
آلمان برای بسیاری از افراد با مردمی خشک و قانونمند، صنایع پیشرفته و خودروهای پرسرعت شناخته می‌شود. اما کافیست یک بار به این کشور زیبا سفر کنید تا تمام تصورات و نگرش‌هایتان درباره سرزمین ژرمن‌ها تغییر کند. بر خلاف این تصورات، آلمان یکی از جذاب‌ترین و متنوع‌ترین کشورهای قاره اروپا به شمار می‌رود.
آلمان یک مقصد گردشگری بینظیر است که ترکیبی از شهرهای زیبا، فرهنگ اصیل اما متفاوت در نقاط مختلف، روستاهای دوست داشتنی و طبیعت بکر و حیرت انگیز را پیش روی گردشگران قرار می‌دهد. در واقع هر چیزی که از یک مقصد گردشگری انتظار داشته باشید در آلمان پیدا خواهید کرد. به همین دلیل آلمان کشور محبوبی برای گردشگران بین‌المللی است و با جذب بیش از ۳۷ میلیون گردشگر در سال ۲۰۱۸، رتبه نهم پرطرفدارترین مقصدهای گردشگری جهان را کسب کرده است.کشور آلمان در مرکز قاره اروپا قرار گرفته است و با ۹ کشور اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، فرانسه، لوکزامبورگ، هلند، لهستان و سوییس مرز مشترک دارد. همچنین آلمان در شمال خود با دریای شمال و دریای بالتیک ارتباط دارد. آلمان از کشورهای بزرگ قاره اروپا به شمار می‌رود. مساحت آلمان بیش از ۳۵۷ هزار کیلومتر مربع است و به همین دلیل رتبه هفتم بزرگترین کشور اروپا را دارد.
نزدیک به ۸۳ میلیون جمعیت آلمان، این کشور را در جایگاه نخست پرجمعیت‌ترین کشور اروپایی (بدون احتساب روسیه) قرار داده است. همانطور که پیشتر گفتیم، آلمان کشوری بسیار پیشرفته و صنعتی است. جالب است بدانید که کشور آلمان بزرگترین اقتصاد قاره اروپا و چهارمین اقتصاد بزرگ دنیا (بعد از آمریکا، چین و ژاپن) است.
اگر به نقشه آلمان نگاه کنید، خواهید فهمید که کشور بزرگی است و به همین دلیل برای مدیریت بهتر، به ۱۶ ایالت تقسیم شده است. همین مساحت بزرگ باعث شده است تا مناظر طبیعی متفاوتی در نقاط مختلف این کشور وجود داشته باشد. رود راین، طبیعت ایالت باواریا و جنگل سیاه ویژگی‌های طبیعی اصلی غرب آلمان هستند در حالیکه شرق آلمان به داشتن دریاچه‌های متعدد و زمین‌های پست و هموار مشهور است. علاوه بر این، آلمان نیز مانند اغلب کشورهای اروپایی پرآب است و تعدادی از مهمترین رودخانه‌های این قاره مانند الب، دانوب و راین در این کشور جریان دارند.ماه‌های می تا سپتامبر (اردیبهشت تا شهریور) بهترین زمان برای سفر به کشور آلمان هستند و اغلب گردشگران در این بازه به آلمان سفر می‌کنند. اما اگر دوست دارید هوای خنک‌تر و جاذبه‌های خلوت‌تری را تجربه کنید، ماه‌های آپریل (فروردین و اردیبهشت) و اکتبر (شهریور و مهر) بهترین انتخاب شما برای سفر به آلمان خواهند بود.
اما زمستان‌های آلمان نیز زمان مناسبی برای برخی از گردشگران است. بازارهای کریسمس در شهرهای آلمان، هدفی بینظیر برای کسانی است که به خرید علاقه دارند. همچنین اگر اهل تفریحات زمستانی و اسکی هستید، ماه دسامبر (آذر و دی) تا اواخر مارس (اسفند و فروردین) آلمان را نباید از دست دهید.
کشور آلمان، به دلیل دارا بودن شرایط پناهندگی و حمایت از پناهندگان، سخت گیری زیادی در اعطای ویزا دارد. در صورتی که شرایط زیر را برای اخذ ویزای آلمان نداشته باشید، نمی‌توانید ویزای این کشور را دریافت کنید.

شرایط ویزای آلمان عباتند از:

۱. تمکن مالی:

تمکن مالی برای ویزای آلمان، حدودا بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان برای هر نفر می‌باشد. در صورتی که مبلغ تمکن مالی شما زیر این مبلغ باشد، درخواست ویزای شما رد خواهد شد. تمکن مالی باید به یورو صادر شود و توسط شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد.

۲. گردش حساب:

منظور از گردش حساب، مبالغ ورودی و خروجی به حساب نیست بلکه، تعداد تراکنشات حساب متقاضی در ۳ ماه اخیر می‌باشد. گردش حساب، باید با نامه تمکن مالی همخوانی داشته باشد. در صورتی که تطابقی بین این دو وجود نداشته باشد و یا گردش حساب شما پائین باشد، ویزای آلمان شما ریجکت خواهد شد.

۳. ارائه دعوت‌نامه قوی:

منظور از دعوت نامه قوی، دعوت نامه ای است که از سوی اعضای خانواده، یک شرکت و یا یک نمایشگاه باشد. در متن دعوت‌نامه، باید اطلاعات شخصی متقاضی به صورت کامل وارد شده و مدت زمان و محل اقامت متقاضی ذکر شود. همچنین، در صورتی که دعوت کننده از متقاضی حمایت مالی می‌کند، باید در متن دعوت نامه ذکر شود.

۴. تاریخچه سفری:

لزومی به ارائه تاریخچه سفری برای ویزای آلمان نیست. اما در صورتی که ویزای شینگن و یا هر ویزای معتبر دیگری در پاسپورت خود داشته باشید، شانس شما برای اخذ ویزای آلمان بیشتر می‌شود.

مدارک ویزای آلمان، نیازی به ترجمه ندارند و شما می‌توانید اصل مدارک را در زمان وقت سفارت همراه خود ببرید. مدارک ویزای آلمان به ترتیب زیر می‌باشد:
 فرم درخواست ویزای آلمان
پاسپورت فعلی متقاضی به همراه کلیه ویزاها و گذرنامه های قبلی
رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا
سند ازدواج
کلیه اسناد ملکی
گواهی اشتغال به کار
گواهی اشتغال به تحصیل (در صورت محصل بودن)
گردش حساب ۳ ماه اخیر به همراه تمکن مالی
رزرو بلیط رفت و برگشت و واچر هتل
ارائه دعوت نامه معتبر
حدودا ۲۱ روز کاری پس از مراجعه به دفتر ویزامتریک، جواب ویزای المان برای شما صادر می‌شود. برای دریافت جواب و مدارک ویزای آلمان، باید حضورا در این دفتر به همراه رسید تحویل مدارک، حضور داشته باشید.مطمئن ترین راه اخذ ویزای آلمان، اقدام با دعوت‌نامه معتبر است. دعوت نامه می‌تواند از سوی اعضای خانواده، دوست و یا یک نمایشگاه در آلمان باشد. در متن دعوتنامه باید اطلاعات شخص متقاض، تاریخ ورود به آلمان و خروج از آن و محل اقامت قید شود. همچنین اگر شخص دعوت کننده از شما حمایت مالی نیز می‌کند، باید در متن دعوتنامه به آن اشاره کند.
به زودی فرم درخواست وقت مشاوره آنلاین در وب سایت بارگذاری خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظرات در وب سایت منعکس کننده دیدگاه نویسندگان آنها است، و نه لزوما دیدگاه های پورتال وب سایت کتابفروشی. درخواست شده است که از توهین ها، سوگند و بیان عرفانی خودداری شود. ما حق حذف هر گونه نظر بدون توضیحات اطلاع رسانی.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *