0
آیتم : 0
قیمت کل‪:‬ £0.00
مشاهده سبدتسویه حساب
0
آیتم : 0
قیمت کل‪:‬ £0.00
مشاهده سبدتسویه حساب

تورکوش آداسی

اگر قصد سفر به شهری با قدمت بیش از 3 هزار سال پیش از میلاد را دارید با سفر به شهر کوش آداسی ملقب به جزیره پرنده که در قلب ترکیه واقع شده است لذت سفری ناب را تجربه کنید . جالب است بدانید به دلیل نزدیکی این شهر به یکی از جزایر تفریحی , یونانی به نام ساموس رفت و آمد بسیاری با قایق تفریحی بین این دو استان صورت میگیرد که یکی از جذاب ترین نکات مثبت گردشگری این شهر محسوب می شود . برای آشنایی بیشتر با این شهر و خرید تورهای فصل تابستان کوش آداسی با بیتا بال سیر همراه شوید .
آشنایی با کوش آداسی

کوش آداسی شهری ساحلی با امکانات اقامتی و تفریحی بسیار است که در غرب سواحل دریای اژه جا خوش کرده است. این شهر از محبوب ترین مقاصد گردشگران در کشور ترکیه است و در لیست شهرهای پربازدید ترکیه در تریپ ادوایزر، در رده دهم قرار دارد. وقتی به شهر کوش آداسی می روید، بندری با تعداد بسیاری از کشتی های کروز توجه‌تان را جلب می کند. در واقع می توان گفت کوش آداسی شهرتش را مدیون همین کشتی های کروز است. بسیاری به این این شهر زیبا و ساحلی می روند تا بودن در یکی از این کشتی های کروز را تجربه کنند. کوش آداسی در استان آیدین ترکیه قرار گرفته و در 95 کیلومتری جنوب شهر ازمیر واقع شده است. همچنین بد نیست بدانید این شهر از مرکز استان آیدین، یعنی شهر آیدین فاصله ای 71 کیلومتری دارد. جمعیت شهر کوش آداسی امروزه برابر با 64,359 نفر است که در طی فصل سفر، به دلیل مهاجرت موقتی گردشگران در حدود نیم میلیون افزایش می یابد! در کنار این، بخشی از جمعیت شهر، کارکنان هتل ها، رستوران ها و موسسات خدمات رفاهی گردشگری هستند. بنابراین به طور ثابت، بخش قابل توجهی از جمعیت شهر کوش آداسی را خارجی ها (غیر ترک) تشکیل می دهند. 
نام این جزیره که به معنی جزیره پرنده می باشد برگرفته از شکل این جزیره است چرا که شکلی شبیه به سر یک پرنده دارد. کوش آداسی به جذاب ترین شهر دریای اژه مشهور است و همچنین نزدیکی اش به مهمترین جاذبه های تاریخی نظیر اِفِسوس، دیدِما، میلِتوس و پِراینه آن را به جزیره ای محبوب برای گردشگران تبدیل کرده است. 

آب و هوای کوش آداسی

کوش آداسی آب و هوای مدیترانه ای معمولی با تابستان های گرم و زمستان های متعادل دارد. در این شهر هوا در حدود 300 روز آفتابی است. 

تاریخچه کوش آداسی
کوش آداسی از زمان های قدیم مرکز فرهنگ و هنر بوده است. این جزیره را مردم لِلِگِس در سال 3000 قبل از میلاد مسیح تاسیس کردند و از آن زمان تمدن های بسیاری در آن سکونت داشته اند. در اصل ابتدا ملوانان و بازرگانان خانه هایی برای سکونت خود در نوار ساحلی این منطقه ساختند و از آنجایی که این ناحیه آب و هوایی معتدل دارد به ساکنین این اجازه را داد تا در زمین های حاصلخیز اطراف به کشاورزی بپردازند و محصولاتی نظیر انجیر، زیتون و انگور را تولید کنند.
بعده ها ساکنین بر روی دامنه های این منطقه محل هایی برای سکونت ساختند و آنجا را مرکز شهر قرار دادند. کوش آداسی بندری کوچک در امتداد دریای اژه بود که کشتی های تجاری زیادی به آن رفت و آمد می کردند. در دوران باستان این جزیره تحت الشعاع اِفسوس که در عصر خود شهری پیشرفته بود قرار داشت تا اینکه اِفسوس و بندرش در اثر گل و لای ناشی از زمین لرزه ویران شدند و شکوه و رونق سابق خود را از دست داند.
کوش آداسی در سال 546 قبل از میلاد مسیح به تصرف ایرانیان درآمد. در قرن دوم نیز امپراتوری روم این شهر را به تصرف خود درآورد. در همین دوران بود که سَنت جان ایوانجلیس و حضرت مریم برای زندگی به این منطقه که در دوره مسیحیت با نام آنیا شناخته می شد، آمدند. پس از تقسیم روم، امپراتوری روم شرقی بر این شهر تسلط یافت. در سال 1086 این منطقه به دست قلج ارسلان دوم سلجوقی تصرف شد و تحت سلطه ترکان درآمد. در ابتدای قرن پانزدهم پس از آنکه کشتی های باربری امپراتوری روم شرقی، جمهوری ونیز و جنوا شروع به تجارت در طول ساحل کردند، بندر دوباره تاسیس گشت و نام آن را آسکالا نووا به معنی اسکله جدید گذاشتند. همچنین مرکز شهر از دامنه به ساحل منتقل گشت و یک پادگان در این جزیره مستقر شد. پس از حمله سلطان مِحمِت در سال 1413 کوشاداسی به تصرف عثمانی ها درآمد و آنان اقدام به ساخت دیوارها و کاروانسرای شهر، دروازه ها، مساجد و قلعه جزیره پیجِن کردند که نشانگر سبک معماری آن دوره است و تا به امروز نیز باقی مانده اند. 
این شهر در طول جنگ استقلال ترکیه بین سال های 1919 تا 1922 به تصرف ایتالیایی ها و سپس یونانی ها در آمد و سرانجام از هفتم سپتامبر سال 1922 دوباره جزئی از کشور ترکیه شد. امروزه کوش آداسی یکی از پیشرفته ترین مقاصد گردشگری کشور ترکیه است و با سواحل شنی زیبا و ویرانه های باستانی تعطیلاتی زنده و آرامش بخش را به گردشگران خود ارائه می دهد.   
جاذبه های گردشگری کوش آداسی

کوش آداسی یکی از بهترین مقاصد مدیترانه ای برای کشتی های کروز در ترکیه است. این شهر بندرگاهی، تنها به علت خورشید، دریا و تعطیلات سرگرم کننده است. همچنین کوش آداسی به علت داشتن مراکز خرید مرقون به صرفه و سرگرمی های پر جنب و جوش شناخته می شود. این شهر در چند دهه اخیر تبدیل به مقصد مورد علاقه گردشگران اروپایی برای تعطیلات شده است. هتل های زیادی در نزدیکی سواحل شهر قرار دارند و این سواحل، در فصل اوج گردشگری بسیار شلوغ هستند. اما کوش آداسی تنها برای افرادی نیست که از سواحل لذت می برند، در نزدیکی این شهر جاذبه هایی عظیم و تاریخی مانند شهر قدیمی پریه نه (Priene) و زیبایی طبیعی شبه جزیره دیلک (Dilek) مکان هایی هستند که حتی ساحل دوست ترین، توریست ها را وادار به ترک ساحل و بازدید از آنها می کنند. 

معروف ترین جاذبه های شهر کوش آداسی عبارت اند از:

ساحل بانوان | Ladies Beach: یکی از سواحل معروف کوش آداسی، ساحل بانوان است که در مرکز شهر قرار دارد. این ساحل در دوره حکومت امپراتوری عثمانی ایجاد شد تا بانوان در فضایی اختصاصی و جداگانه، در ساحل تفریح کنند. البته امروزه این ساحل کارکرد قبلی خود را ندارد و آقایان نیز می توانند از این ساحل استفاده کنند. از دیگر سواحل محبوب کوش آداسی می توان به لانگ بیچ (Long Beach)، سیلور سندز بیچ (Silver Sands Beach) و لاو بیچ (Love Beach) اشاره کرد. 

پارک آبی آدالند | Adaland: یکی از محبوب ترین جاذبه های کوش آداسی، پارک آبی آدالند است. این پارک آبی چند بخش تفریحی مختلف دارد که از آن جمله سرسره های جذاب، پارک دلفین، بخش رفتینگ، ساحل و چندین استخر هستند. 

قلعه کوش آداسی | Kusadasi Castle: یکی از جاذبه های تاریخی و پربازدید شهر کوش آداسی، این قلعه است. قدمت این قلعه به قرن شانزدهم میلادی بر می گردد و امروزه با مجموعه ای از کافی شاپ و قهوه خانه همراهی می شود. باید بدانید قلعه تاریخی کوش آداسی بر روی جزیره کبوتر (Pigeon Island) قرار دارد و شما همزمان با بازدید از این قلعه امکان گشت و گذار در این جزیره دوست داشتنی را دارید. 

معبد آرتمیس و شهر اِفِسوس | Temple of Artemis: معبد آرتمیس یکی از عجایب هفتگانه جهان باستان، متعلق به قرن 10 تا 8 پیش از میلاد است. این معبد در 20 کیلومتری شهر کوش آداسی قرار دارد و از نظر تاریخی اهمیت بسیاری دارد. البته باید بدانید امروزه بقایای بسیار کمی از این معبد باقی مانده است. با این حال اگر به جاذبه های باستانی علاقه‌مندید، بازدید به این معبد می تواند جالب باشد. 
  • معبد آرتمیس ترکیه | شاهکار عجایب هفتگانه

کشتی سواری: یکی از تفریحاتی که در شهر کوش آداسی نباید از دست بدهید، سواری بر کشتی های کروز است. هزینه سواری این کشتی ها بسته به امکانات و مدت زمان استفاده، متفاوت خواهد بود و البته تفریحی لوکس به شمار می روند. البته اگر نمی خواهید سفری پرهزینه داشته باشید، می توانید در مقابل به بندر کوش آداسی بروید، نقطه دنجی را انتخاب کنید و از دیدن منظره  آبی شهر و رفت و آمد کشتی ها لذت ببرید. 

سافاری در طبیعت بکر: یکی دیگر از تفریحات موردتوجه، گشت و گذار و سافاری در طبیعت جذاب و پارک ملی اطراف کوش آداسی است. 

پاموک کاله: چشمه های پلکانی و سفید رنگ پاموک کاله، یکی از معروف ترین جاذبه های طبیعی ترکیه است که در فاصله 190 کیلومتری از کوش آداسی قرار گرفته و می توانید برای تفریحی نیم روزه، رویش حساب کنید. تورهای این چشمه زیبا را می توانید درون شهر کوش آداسی بخرید و یا با حمل و نقل عمومی خود را به پاموک کاله برسانید.

  • گووَرجین آدا یا جزیره کبوتر
  • منطقه بندری
  • كادينلار دِنيزى یا ساحل بانوان
  • پریه نه
  • میلتوس
  • دیدیما
  • کرازلی
  • شبه جزیره دیلک
گووَرجین آدا یا جزیره کبوتر
منطقه بندری
كادينلار دِنيزى یا ساحل بانوان
پریه نه
میلتوس
دیدیما
کرازلی
شبه جزیره دیلک

کمی دورتر از بندر کوش آداسی، یک مسیری 350 متری شما را به جزیره دلربای کبوتر می رساند، جاییکه بقایای یک قلعه بیزانسی متعلق به قرن 13 میلادی در کنار یک صخره وجود دارد. این قلعه کوش آداسی بعدها تبدیل به پناهگاه دزدان دریایی شد. این جزیره دارای برج و بارو نیز می باشد که در قرن 19 به آن اضافه شده اند و اطراف جزیره را پوشش می دهند. جزیره کبوتر مکانی محبوب برای قدم زدن کنار دریا است و دارای کافه ای فوق العاده دلنشین نیز می باشد. این جزیره جایی است که می توانید کمی قبل از غروب و برای تفریح به آن مراجعه کنید و منظره زیبای غروب آفتاب را تماشا کنید.

بیشتر جاذبه های توریستی کوش آداسی در منطقه بندری آن پیدا می شوند. کاروانسرا که توسط اوکوز محمد پاشا (Öküz Mehmed Paşa) و در سال 1618 بنا شده است، در جنگ تخریب شد اما در حدود سال 1960 دوباره بازسازی شد و از سال 1967 با نام هتل کلاب کاروانسرا (Club Caravanserail Hotel) فعالیتش را دوباره شروع کرد. هنوز هم اگر کمی به جنوب غرب بروید می توانید نمونه های خوبی از خانه های نیمه چوبی ای که در قرن  19 ساخته شده اند و با سبک معماری سنتی منطقه همخوانی دارند را پیدا کنید. همچنین دروازه جنوبی شهر هنوز هم پا برجاست و منطقه بازار که پر از سوغاتی های ترکیه است، دقیقا از روبروی بندر شروع می شود.

ساحل کادینلار دنیزی که دو کیلومتر با شهر فاصله دارد، محبوب ترین ساحل در منطقه به شمار می آید و دقیقاً در کنار کوش آداسی قرار گرفته است. در اینجا ورزش های آبی بسیار زیادی وجود دارند تا شما را خوشحال کنند، کافه های زیادی در دسترس شماست تا احساس گرسنگی نکنید و همچنین می توانید برای خودتان صندلی هایی برای آفتاب گرفتن و سایه بان نیز اجاره کنید. جای تعجبی ندارد که بدانید در تابستان این مکان پر از خانواده های محلی و گردشگران خارجی است. البته این ساحل آخر هفته ها کمی خلوت تر می باشد یعنی در ماه های ژوئیه و اوت نباید انتظار داشته باشید که با ساحلی خالی مواجه شوید. البته اگر در فصل های دیگر به اینجا بیایید ممکن است این ساحل خالی بوده و تنها برای خودتان  باشد.

شهر پریه نه که مربوط به دوران هلنیستی است، دارای مناظر کوهستانی فوق العاده ای می باشد که باعث شده این شهر چیزی فراتر از مکانی برای عکاسی باشد. این بندر باستانی دوران شکوهش را در سال های 300 تا 45 پیش از میلاد گذرانده است، دورانی که لنگرگاه هایش پر از تکاپو و فعالیت های بازرگانی در آن برقرار بوده. اما رسوب گذاری رودخانه میاندر (Meander) باعث سقوط تدریجی شهر پریه نه شد و تا قرن 2 پس از میلاد، شهر کاملاً خالی از سکنه شده بود. جاذبه اصلی این شهر معبد آتنا با طراحی کلاسیک یونانی اش می باشد که تئاتر 6500 نفری آن به خوبی حفظ شده است. پریه نه مقصدی عالی برای سفری یک روزه است، مخصوصاً وقتی که با بازدید از میلتوس (Miletus) همراه باشد.

همانند شهر زیبای  پریه نه، شهر میلتوس نیز یکی از شهرهای فوق العاده دوران هلنیستی می باشد، که البته مانند بندر پریه نه  از گل و لای پر نشده است. این شهر تا قرن 14 میلادی و دوران حکومت سلجوقیان قابل سکونت بود، که این یعنی آثار باستانی موجود در آن ترکیبی از دوره های مختلف هستند. یکی از مکان هایی که نباید از آن غافل شد، تئاتر پهناور آن است که دارای 15 هزار صندلی و دیدی عالی از طبقات بالایی می باشد. این تئاتر متعلق به دوران یونانی ها است ولی در دوره حکومت رومیان به کلی بازسازی شد. درست بالای این تئاتر دیوارهای قلعه ای بیزانسی قرار دارند و در شرق آن، بقایای معبد آپولو به چشم می خورد. حمام فائوستینا (Faustina) که به طرز شگفت آوری نگه داری شده است، در جنوب و قبل از یک کاروانسرای سلجوقی و خرابه هایی از شهری مربوط به رومی ها و یونانی ها قرار دارد. همچنین یک موزه بسیار عالی در این مکان ساخته شده تا مردم را با تاریخ میلتوس و پریه نه آشنا کند.

بنای رویایی دیدیما در حقیقت دومین مکان مذهبی بزرگ و تاریخی جهان است که به نوعی مرکز مذهبی دوران هلنیستی نیز می باشد. برخی از ستون های بلند معبد آپولو هنوز هم پا برجا هستند. در اصل حدود 122 ستون در این مکان وجود داشت و این معبد یکی از بهترین نمونه ها از ساختمان های یونانی نگهداری شده در ترکیه به شمار می آید. بنای دیدیما در زمان باستان مکان بسیار مهمی محسوب می شده و از نظر اعتبار هم نسبت به بنای شهر دلفی در جایگاه دوم قرار دارد. البته باید بدانید که در زمان حکومت کنستانتین بزرگ و تغییر مذهب او به مسیحیت میزان اثرگذاری دیدیما کاهش یافت.

روستای جالب و زیبای کرازلی که با باغ ها و تاکستان ها احاطه شده، حسی بی انتهایی را به شما منتقل می کند. این روستا مکانی عالی برای گذراندن بعد از ظهرها می باشد که در آن می توانید از کوچه های پر پیچ و خمی که دارای خانه هایی سنتی و سفید رنگ هستند بگذرید و از حس و حال زندگی روستایی ترکی لذت ببرید. همچنین رستوران ها و کافه هایی دلپذیر در این روستا وجود دارند که می توانید چند ساعتی را در آنها با خیالی آسوده سپری کنید. اگر شما گردشگری هستید که به غذا علاقه فراوان دارد، شنبه ها به اینجا بیایید تا از بازار کشاورزان، که مخصوص فروش محصولات ارگانیک و محلی می باشد، نیز دیدن نمایید.

این شبه جزیره که دارای چشم اندازهای کوهستانی زیبا و مناظر ساحلی بی نظیری می باشد، در حقیقت یک پارک ملی فوق العاده است و مقصدی عالی و در دسترس برای سفری یک روزه از کوش آداسی به شمار می آید. این شبه جزیره تنها 26 کیلومتر با شهر فاصله دارد. سواحل زیادی برای شنا و حمام آفتاب در شبه جزیره دیلک وجود دارند که از میان آنها می توان به سواحل آیدینیک (Aydınlık) و کاراسو کویو (Karasu Köyü) اشاره کرد. غار زئوس (Zeus Maǧarası)، در این منطقه یک جاذبه گردشگری محبوب و طبیعی است و مسیرهای جنگلی موجود در این پارک فرصتی عالی برای پیاده روی در دل طبیعت را فراهم می کنند. این شبه جزیره بهترین گزینه برای گردشگران طبیعت دوستی می باشد که قصد دارند از فضای شهری فاصله بگیرند.

ترکیه در پاییز 98 بیتا بال سیر تورهای گروهی و تورترکیه تورهای گروهی و انفرادی تور خارجی
قبل از رزرو با کانتر مربوطه تماس بگیرید

تور هوایی ۷ روزه کوش آداسی ترکیه

6 شب و 7 روز
تهران
کوش آداسی
تور ۶ شب و ۷ روز کوش اداسی ویژ شهریور ماه بلیط رفت و برگشت با پرواز ایران ایر ۶شب و ۷ روز اقامت در هتل طبق خدمات ترانسفر فرودگاهی رفت و برگشت بیمه مسافرتی راهنمای فارسی زبان گشت شهری تور خرید  
از4,648,000 تومان
0
مشاهده جزییات
Don`t copy text!
WhatsApp chat