0
آیتم : 0
قیمت کل‪:‬ £0.00
مشاهده سبدتسویه حساب
0
آیتم : 0
قیمت کل‪:‬ £0.00
مشاهده سبدتسویه حساب

تورکاپادوکیا

راهنمای سفر : اگر قصد سفر به یکی از چند شهر سنگی معروف جهان را دارید , بیتا بال سیر به شما شهر کهن کاپادوکیا با نام باستانی هتی که از دیرباز تاکنون مورد توجه باستان شناسان و محققین بسیاری بوده است پیشنهاد می کند , برای لذت بردن از این شهر می توان با نگاهی بر فراز آسمانش و تماشای حضور بالن های بزرگ و زیبای رنگارنگ , خاطره ای متفاوت از سفر به ترکیه را تجربه کرد؛ اگر میخواهید شهر کاپادوکیا را برای سفر انتخاب کنید باید بدانید این شهر دارای شهرهای کوچک زیرزمینی بسیاری است که قدمت آن به عهد برنز برمیگردد . از معروف ترین شهرهای زیر زمینی آن می توان به کایماکلی اشاره کرد . برای آشنایی بیشتر با این شهر و خرید تورهای فصل تابستان کاپادوکیا با بیتا بال سیر همراه شوید .
آشنایی با کاپادوکیا

یکی از شهر های تاریخی ترکیه کاپادوکیا است که مورد توجه گردشگران و باستان شناسان زیادی قرار گرفته است. این منطقه دارای قدمت تاریخی و جز چند شهر سنگی جهان است.
کاپادوکیا در ناحیه آناتولی مرکزی در کشور ترکیه قرار دارد که فاصله آن تا استانبول 756 کیلومتر است. که به علت نداشتن پرواز مستقیم مسافرانی که قصد رفتن به کاپادوکیا را دارند میتوانند از فرودگاه استانبول یا آنکارا به آنجا بروند.
از مناطق دیدنی این منطقه میتوان شهر‌های نوشیر،کایسری،آکسارای،نیگده  ، اوانوس، اوچ حیصار، پسابگ، سوگانلی، کاوسین، دره‌ی ایهلارا و موزه‌ی فضای باز گورمه نام برد. 
کاپادوکیا به علت دیدنی های جغرافیایی زیادی که دارد به یکی از شگفتی های ترکیه تبدیل شده است. 
همچنین به دلیل فاصله کمی که با هواپیما به استانبول و آنکارا دارد میتوانید آن را به برنامه سفر خود در ترکیه اضافه کنید.
یکی دیگر از جاذبه های کاپادوکیا بالن سواری می باشد که در کل جهان جزو مناطق شناخته شده ات.
شهر کاپادوکیا ترکیه منطقه‌ای قدیمی در مرکزی‌ترین قسمت آناتولی یا همان ترکیه امروزی است. نکته جالب در مورد کاپادوکیا این است که طبق اسناد تاریخی نام این شهر را پادشاهان هخامنشی ایران انتخاب کرده‌اند. این شهر در آن دوره بخشی از قلمروی آن‌ها بوده است. حتی دین اهالی آن نیز تا پیش از قدرت گرفتن امپراتوری عثمانی زرتشتی بود. آن‌ها مانند ایرانیان باستان آتشکده‌های فراوانی داشتند. پس از سقوط هخامنشیان نام این منطقه تغییر نکرد.

گشت و گزار در کاپادوکیا

گشت و گذار در Cappadocia با پرواز و اقامت
مناظر کوهپایه ای را کشف خواهید کرد. از دره های عمیق، سازه های غیر معمول و ارگانیک سنگی، خانه های بومی و شهرهای زیرزمینی این منطقه بازدید خواهید نمود. همچنین از دشتی که با گدازه های آتشفشانی پوشیده شده است لذت خواهید برد.

قبل از رسیدن به دره ایلارا، حوالی نهر غلو مدتی استراحت خواهید کرد. سپس از طریق دره زایگگی به بخشی می روید که کلیساهای سنگی بسیار زیبایی دارد. در ادامه از نقاط دیگر زندگی روستایی سنتی دیدن خواهید کرد.

بالن سواری در کاپادوکیا
امروزه با سیاست‌های دولت ترکیه، کاپادوکیا به یکی از مقاصد توریستی این کشور تبدیل شده است. از آنکارا و استانبول به راحتی با هواپیما و قطار می‌توان به این شهر رفت. وجود ستون‌های عظیم رسوبی که حاصل فعالیت آتشفشان‌های این منطقه است قدمتی ۹ میلیون ساله دارد. مردم بومی در خانه‌هایی غار مانند زندگی می‌کنند و در میان این غارها بقایای کلیسا، صومعه و شهرهای زیرزمینی فراوانی را می‌توانید مشاهده کنید.
صرف‌نظر از جذابیت‌های تاریخی و طبیعی، این منطقه به داشتن بالن‌های گوناگون مشهور است. توریست‌ها از سراسر دنیا برای بالن سواری به کاپادوکیا می‌آیند. دیدن منظره خاص این منطقه از آسمان قطعا یکی از تجربه‌های فراموش نشدنی شما خواهد بود. اگر ترس از ارتفاع دارید، نگران نباشید. در هریک از بالن‌ها یک متصدی وجود دارد که از پیش تمام آموزش‌های لازم را دیده است. شما می‌توانید با خیال آسوده همراه با این شخص ساعت‌ها بالن‌سواری کنید و در یک منطقه امن نیز فرود بیایید. بنابراین، ترس را کنار گذاشته و حتما بالن‌سواری را تجربه کنید.
جاذبه های گردشگری کاپادوکیا

کاپادوکیا یکی از بزرگترین مناطق زیر زمینی جهان است و بخاطر توپوگرافی خاص و مناظر طبیعی دست نخورده خود دارای شهرت جهانی است.

در طول سالیان دراز فرسایش صخره های این منطقه توسط باد و باران باعث ایجاد اشکال و حجم های عجیب و غریب در منطقه کاپادوکیا شده است.

منطقه کاپادوکیا دارای شهرهای زیرزمینی ،کلیساها و قلعه ها و حتی موزه های نقاشی است که همه آنها توسط دست ،کنده کاری شده اند ،

گردشگرانی که به روستای کندوان تبریز سفر کنند ،نمونه ای از این معماری صخره ای زیبا را در وسعت کوچکتر خواهند یافت.

طبق اسناد تاریخی اسم منطقه کاپادوکیا  ریشه فارسی داشته و به معنای “سرزمین اسب های زیبا “است ،زیرا این منطقه از ساتراپ های هخامنشیان ایران بوده است.

منطقه کاپادوکیا در ارتفاعات قرار دارد و دارای اقلیم کوهستانی است ،از این رو زمستان‌های سرد و تابستان های گرم دارد ،بهترین زمان مسافرت به آن پاییز و بهار است.

  • دره سرخ کاپادوکیا
  • گورمه
  • شهر زیرزمینی کایماکلی
  • موزه فضای باز زلو
  • معبد اسکی گوموسلر
  • قلعه یوچی سار
  • دودکش جن و پری
دره سرخ کاپادوکیا
گورمه
شهر زیرزمینی کایماکلی
موزه فضای باز زلو
دودکش جن و پری
قلعه یوچی سار

این دره زیبا‌ترین دره‌ی کاپادوکیا است که بین دو روستای گورمه و کاوسین قرار گرفته است. صخره‌های این دره به رنگ‌های صورتی و زرد و نارنجی هستند. همچنین در میان صخره‌ها، باغ‌های سرسبز، تاکستان‌ها و زمین‌های کشاورزی بسیاری وجود دارد که متعلق به کشاورزان بومی هستند. درون صخره‌ها کلیسا‌های پنهانی وجود دارد که قدمت آن‌ها به عهد بیزانس می‌رسد.

روستای گورمه در چندین نظرسنجی به عنوان زیبا‌ترین روستای جهان انتخاب شده است. اکثر بازدیدکنندگان برای بالن‌های هوایی این روستا به اینجا می‌آیند. این بالن‌ها هر روز صبح بر فراز روستا به گردش در می‌آیند.

شهر‌های زیرمینی کاپادوکیا از عهد برنز ساخته شده‌اند، اما کایماکلی، مشهور‌ترین شهر زیرزمینی است که قدمت آن به دوران بیزانس باز‌می‌گردد. در آن زمان مسیحیان برای محفوظ ماندن از هجوم اعراب و ایرانیان مجبور به زندگی زیرزمینی شدند. این شهر نمونه‌ی بزرگی از اتاق‌هایی زیرزمینی است که به وسیله‌ی تونل به یکدیگر متصل شده‌اند. همچنین از هشت طبقه تشکیل شده است که چهار طبقه‌ی آن به بازدید گردشگران اختصاص دارد.

این موزه در ابتدا و در قرن نهم به عنوان صومعه کاربرد داشته است. اما در سال ۱۹۵۲ به دلیل فرسایش و خطر سقوط، این روستا ممنوعه اعلام شد. در حال حاضر در این موزه، دو کلیسا برای بازدید وجود دارد.

دودکش جن و پری صخره های طبیعی هستند که با فرسایش به فرم ستون‌هایی عجیب قارچی شکل در آمده اند و هرسال گردشگران برای این ستون های عجیب به کاپادوکیا می آیند.

قلعه ای با ارتفاع زیاد و صخره ای است که با بالا رفتن از آن میتوانید تمام منطقه کاپادوکیا را از بالا مشاهده کنید.

Don`t copy text!
WhatsApp chat