0
آیتم : 0
قیمت کل‪:‬ £0.00
مشاهده سبدتسویه حساب
0
آیتم : 0
قیمت کل‪:‬ £0.00
مشاهده سبدتسویه حساب

تورترکیه

تور ترکیه

شهر بزرگ تارخ و فرهنگ در دو قاره
شهر سواحل درخشان و اقامتگاه های لوکس
شهر بسیار زیبا و توریستی در دریای اژه
شهر بندری تاریخی در مسیر جاده ابریشم
پایتختی با معماری سنتی و مدرن
شهر کوچک با گربه های معروف
مشاهده منظره زیبا به همراه بالن ها بر فراز آسمان در شهر تاریخی
شهری با دیدنی های تاریحی , سواحل زیبا و جنگل های سبز کاج
شهر تاریخی با هنر سنتی و اسلامی
لذت سواحل زیبا با آفتاب طلایی و دریای فیروزه ای

تور ازمیر

سومین شهر بزرگ ترکیه با قدمت چند هزار سال

تور آلانیا

شهری با مناطق زیبای بلک , ماناوگات و سیده

آشنایی با کشور ترکیه

برای آشنایی کامل با کشور ترکیه با بیتا بال سیر همراه شوید . ترکیه در خاور با کشورهای ایران، جمهوری آذربایجان (نخجوان)، ارمنستان، و گرجستان؛ در جنوب با عراق و سوریه؛ و در شمال باختری (بخش اروپایی) با بلغارستان و یونان همسایه‌است.
همچنین ترکیه از شمال با دریای سیاه، از باختر با دو دریای کوچک مرمره و اژه، و از جنوب باختر با دریای مدیترانه مرز آبی دارد.

پهناوری ترکیه ۷۸۳٬۵۶۲ کیلومتر مربع (۳۷ام) است. ترکیه کشوری کوهستانی و نسبتاً پرباران است.
شکل این کشور مانند یک مستطیل است که از سوی خاور و باختر امتداد یافته‌است. ترکیه با قرار گرفتن در یکی از حسّاس‌ترین مناطق جهان، دارای موقعیّت جغرافیایی راهبردی و بسیار خوبی است و گذرگاه جنوب باختر آسیا و اروپا به شمار می‌آید و کشورهای بسیاری، به ویژه ایران از خاک ترکیه برای ترانزیت کالا و انرژی استفاده می‌کنند. .

ترکیه از آب و هوای خوب و جلگه ای برخوردار است و مکان های جالب و دیدنی دارد به دلیل همین سالانه تعداد زیادی توریست به آنجا مسافرت میکنند.
جمعیت ترکیه حدود ۷۶ میلیون نفر (برآورد ۲۰۱۳) می باشد، که حدوداً ۷۵ تا ۸۵ درصد مردم سنی و ۱۵ تا ۲۵ درصد هم علوی هستند. حکومت ترکیه لائیک است ولی بسیاری از مردم به دین اسلام پایبند هستند و عید فطر و عید قربان در این کشور تعطیل رسمی است. همچنین در ترکیه حدود ۷۰٪-۷۵٪ درصد مردم ترک، ۱۸٪ درصد کرد و ۷٪-۱۲٪ را سایر باشندگان قومی ترکیه تشکیل می‌دهند.

تورترکیه در کدام فصل ؟

بهترین فصل برای سفر به ترکیه بهار و پاییز است.در تور ترکیه در این فصل هوا نه زیاد گرم و نه زیاد سرد است. وجود پستی و بلندی در ترکیه باعث ایجاد تفاوت‌های آب‌وهوایی در بین مناطق این سرزمین شده است. به طور کلی، ترکیه چهار منطقه آب‌وهوایی دارد.

سواحل جنوب و سواحل غرب با آب‌و هوایی مدیترانه‌ای؛

سواحل دریای سیاه با تابستان‌هایی گرم و زمستان‌هایی معتدل و مرطوب؛

بخش‌های شرق و شمال شرقی ترکیه با آب‌وهوایی کوهستانی؛

بخش‌های مرکزی فلات آناتولی با آب‌وهوایی نسبتا خشک قاره‌ای.
در طول سردترین ماه‌های زمستان، دی و بهمن، اختلاف زیادی میان درجه حرارت ناحیه‌های ساحلی از جمله سواحل جنوب، سواحل غرب و سواحل دریای سیاه و منطقه‌های سرد داخلی مشاهده می‌گردد. در نواحی مرتفع شرقی زمستان‌ها طولانی‌تر و سردتر است. در نواحی کوهستانی و شمالی ترکیه باران به مقدار زیاد و به طور منظم می‌بارد؛ ولی هرچه از سمت مغرب به سمت مشرق می‌رویم از مقدار باران کاسته می‌شود. گرم‌ترین تابستان کشور در آناتولی جنوب شرقی است. میزان بارندگی در فلات آناتولی حدود نصف نواحی ساحلی است.
به طورکلی، این میزان بارندگی مربوط به ماه‌های اکتبر و آوریل است. بیشتر مواقع، در زمستان این بارش به صورت برف در می‌آید.

رودهای ترکیه

رودهای بسیار زیادی در ترکیه جریان دارند. این رودها از کوه‌های مختلف سرچشمه می گیرند و پس از گذشتن از ترکیه و بعضی از کشورهای همسایه به دریاهای اطراف می‌ریزند. لازم به ذکر است که تمام رودهای ترکیه، به غیر از دو رود، از ترکیه سرچشمه می‌گیرند: اورونتس(Orontes) یا نهرالعاصی از لبنان و ماریتسا(Maritsa)یا اِورُس یا مِریچ از بلغارستان سرچشمه می‌گیرند.

 

قزل‌ایرماق(Kizilirmak)، بلندترین رودخانه ترکیه است و به دریای سیاه می‌ریزد. بیشترین کاربرد این رود در تولید انرژی برق‌آبی(هیدروالکترونیک) است.

دجله(Tigris) و فرات(Euphrates) که از جنوب شرقی ترکیه، رشته کوه توروس، سرچشمه می‌گیرند؛ به خلیج فارس می‌ریزند(دجله بعد از ترکیه به کشور عراق جاری می‌شود، ولی فرات مسیری نسبتا طولانی را در سوریه طی می‌کند و سپس وارد عراق می‌شود).

ارس(Aras) که از منطقه ارزروم سرچشمه می‌گیرد؛ از مرز ترکیه، نخجوان، جلفا و ارمنستان می‌گذرد و پس از گذر از مرز ایران و جمهوری آذربایجان وارد جمهوری آذربایجان شده و به رودخانه کورا می‌پیوندد و در نهایت به دریای خزر می‌ریزد. این رود در سال 1813 میلادی و در پی عهدنامه ترکمنچای به عنوان مرز ایران و روسیه برگزیده شد.
بیتا بال سیر به شما مسافرین عزیز تور ترکیه پیشنهاد میکند حتما در سفر خود تماشای رودهای این کشور رو از دست ندهید .

تورترکیه در پاییز و زمستان 98

قبل از رزرو تور با کانتر مربوطه تماس بگیرید
توروان ترکیه
قبل از رزرو تور با کانتر مربوطه تماس بگیرید
ترکیه در پاییز 98 بیتا بال سیر تورهای گروهی و تورترکیه تورهای گروهی و انفرادی تور خارجی
قبل از رزرو با کانتر مربوطه تماس بگیرید
وان ترکیه
قبل از رزرو با کانتر مربوطه تماس بگیرید

تور زمینی ۵ روزه وان

شروع قیمت1,850,000 تومان
(1 بررسی)

جاذبه های گردشگری در تورترکیه

آخرین اخبار مرتبط با هتل ها و تور های ترکیه در پاییز و زمستان 98 بیتا بال سیر در فضای مجازی

TURKEY BITA BALL SEIR

Don`t copy text!
WhatsApp chat