0
آیتم : 0
قیمت کل‪:‬ £0.00
مشاهده سبدتسویه حساب
0
آیتم : 0
قیمت کل‪:‬ £0.00
مشاهده سبدتسویه حساب

تورسوئد

پکیج تور های سوئد تابستان 98
سوئد

کشور پادشاهی سوئد با داشتن یکی از توسعه‌ یافته‌ ترین اقتصادهای جهان، به عنوان کشوری با ثبات هم از نظر سرمایه‌ گذاری و هم از نظر سیاسی شناخته می‌ شود.این کشور یکی از کشورهای منطقه اسکاندیناوی است که از غرب با نروژ، از شمال شرق با فنلاند و از جنوب غربی با دانمارک همسایه است. تراکم جمعیت در سوئد بسیار اندک است و در هر کیلومتر مربع آن ۲۰ نفر زندگی می‌کنند. ۸۴ درصد از مردم آن در شهرها زندگی می‌کنند که شامل ۳/۱ درصد از خاک این کشور می‌ شود.سوئد از سال ۱۹۹۵ میلادی عضو اتحادیه اروپا است و عضو سازمان ملل متحد می باشد. شهروندان سوئدی جزو شهروندانی در جهان هستند که از کیفیت بالای زندگی برخوردارند. نرخ بیکاری آن پایین است و اقتصاد آن بر پایه مشارکت مردم در سرمایه‌گذاری‌ها استوار است.در شمال این کشور همانند مناطق قطبی ۶ ماه از سال روز است و ۶ ماه شب. در مناطق جنوبی‌تر چهار فصل سال را می‌توان دید اما تابستان‌های آن به گرمی تابستان‌های ایران نیست و دمای هوا بین ۱۸ تا ۲۵ درجه سانتیگراد در نوسان است.آخرین جنگی که کشور سوئد به صورت مستقیم در آن حضور داشت در سال ۱۸۱۴ میلادی بود که در نتیجه آن با کشور نروژ تا سال ۱۹۰۵ میلادی یکی شد. از سال ۱۸۱۴ به بعد کشور سوئد در صلح به سر می‌ برد. سوئد در تمامی جنگ‌ های بعدی و حتی دو جنگ جهانی موضع بی‌ طرفانه اتخاذ کرده است.

آشنایی با سوئد

سوئد جزو معدود کشورهایی است که هر ماه یکصد و هشتاد و هفت دلار به دانش آموزان پرداخت می کند تا بتوانند در دبیرستان تحصیلات خود را ادامه دهند ، چرا که تحصیل برای این کشور اهمیت بسیار زیادی دارد از همین رو افراد را تشویق می کند تا به تحصیلات خود ادامه دهند.
سوئد به عنوان یک کشور مرفه هیچ گونه تنبیهی را نمی پذیرد و از سال ۱۹۷۹ میلادی به بعد استفاده از هر نوع تنبیهی در مدارس این کشور ممنوع اعلام شده است و هیچ کس حق ندارد دانش آموزان را مورد تنبیه قرار دهد.
یکی از کشور هایی که با سوئد مرز مشترک دارد فنلاند می باشد که بین این دو کشور یک زمین گلف ایجاد شده است که نیمی از حفره های این زمین گلف در داخل خاک فنلاند قرار دارد و این یکی از جاذبه های جالب این کشور به شمار می رود.
زبان انگلیسی در سوئد طرفداران بسیاری دارد و در حدود ۸۹ درصد از مردم این کشور به طور کامل به زبان انگلیسی تسلط داشته و به این زبان گفتگو می کنند در حالی که زبان رسمی این کشور چیز دیگری میباشد.
در کشور سوئد تبلیغات برای کودکانی که سن آن ها کمتر از دوازده سال است ممنوع می باشد و هیچ کمپانی و شرکتی حق ندارد برای این رده سنی چیزی را تبلیغ کند. قانون سوئد با افرادی که خلاف این بخواهند عمل کنند به طور جدی مقابله خواهد کرد.
هیچ زوجی در کشور سوئد حق ندارد به دلیل نارضایتی از جنسیت جنین خود آن را سقط کند و این کار به شدت در سوئد ممنوع اعلام شده است و با افرادی که خلاف این امر بخواهند عمل نمایند برخورد خواهد شد. زوجین سوئدی با این موضوع کنار آمده و در خصوص بچه دار شدن خود با آگاهی کامل اقدام می کنند.
سوئد به عنوان یکی از کم زباله ترین کشورهای دنیا شناخته می شود که به خاطر نداشتن پسماند مجبور است زباله های نروژ را در خاک خود دفن کند و سالیانه مبلغ هنگفتی را بابت خرید زباله های نروژ پرداخت می کند.
از آنجایی که سوئد به عنوان یک کشور صلح طلب معروف است و مردم این کشور به دنبال هیچگونه جنگ و نزاعی نیستند میزان جرم و جنایت هم در این کشور به اندازه قابل توجهی کاهش یافته و مردم این کشور در سال گذشته دویستمین سالگرد صلح طلبی خود را جشن گرفته بودند و رضایت مردم این کشور از صلح طلبی خود در سراسر جهان زبانزد خاص و عام است.
دانشگاه کی اچ تی سوئد قابلیتی را برای دانشجویان خود فراهم کرده که بر طبق آن دانشجویان این امکان را دارند هر چند باری که تمایل داشتند در آزمون درسی شرکت کنند تا بتوانند بالاترین نمره را به دست بیاورند. این ویژگی باعث شده افراد برای تحصیل در دانشگاه کی اچ تی علاقه زیادی را نشان بدهند.
یکی از برترین مراکز سوئدی که به آموزش زبان فارسی مشغول است دانشگاه اوپسالای می باشد که بهترین مرکز آموزش زبان در کل اروپا می باشد و این امر باعث شده دانشجویان بسیاری به این دانشگاه مراجعه کنند.
اگر از لحاظ حمل و نقل عمومی بخواهیم کشوری را معرفی کنیم باید به کشور سوئد اشاره کنیم که منظم ترین و بهترین سیستم حمل و نقل را برای افراد جامعه ترتیب داده است. سیستم حمل و نقلی که در سوئد وجود دارد یکی از بهترین سیستم های حمل و نقلی در اروپا شناخته می شود.
گذرنامه ای که از سوی کشور سوئد صادر می شود همسو با  گذرنامه های فنلاند و آلمان و بریتانیا یکی از با اعتبار ترین گذرنامه های دنیا شناخته می شود که به فردی که آن را دریافت کرده این اجازه را می دهد که بدون داشتن ویزا به دیگر کشورهای جهان رفت و آمد داشته باشد.
سوئد برای آن دسته از خانواده هایی که بچه دار می شوند این امکان را فراهم کرده که تا شانزده ماه از سوی دولت این کشور هزینه های نگهداری کودک را دریافت می کنند و این باعث شده افراد تمایل بیشتری به داشتن فرزند داشته باشد ولی با این حال جمعیت این کشور نه میلیون می باشد.
اکانت رسمی ای که سوئد در توئیتر خود قرار داده هر هفته یک فرد را به صورت کاملا اتفاقی انتخاب می کند و این فرد این امکان را دارد که در این اکانت رسمی تمام دلخواه های خود را نوشته و انتشار دهد.
اقوام وایکینگی که سالیان پیش در سوئد حضور داشته اند جزو اولین افرادی هستند که قاره آمریکا به وسیله آن ها کشف شده بود.
کیم ایل سونگ که سال ها به عنوان رهبر کره شمالی بود در سال ۱۹۷۴ میلادی از سوئد که مهد تولید خودروهای ولوو می باشد هزار دستگاه ولوو را خریداری کرد که ارزش تمام این دستگاه ها ۳۹۳ میلیون کرور تخمین زده شده بود اما هرگز پول آنها را به سوئد پرداخت نکرد.
تا چند سال پیش سوئد زبان رسمی نداشت با اینکه مردم آن به زبان سوئدی صحبت می کردند اما از سال ۲۰۰۹ میلادی به بعد زبان سوئدی به عنوان زبان رسمی کشور سوئد انتخاب و اعلام گردید ، با این وجود مردم این کشور زبان انگلیسی را نیز به طور کامل تحت تسلط خود دارند.

شهرهای توریستی سوئد
 • ماشتراند
 • ایستد
 • ویزیه
 • سیگتونا
 • رتویک
 • یوکموک
 • کیرونا
 • وکشوو
 • بوستا
 • آوره
 • مارسترند
 • مالمو
Don`t copy text!
WhatsApp chat