0
آیتم : 0
قیمت کل‪:‬ £0.00
مشاهده سبدتسویه حساب
0
آیتم : 0
قیمت کل‪:‬ £0.00
مشاهده سبدتسویه حساب

تورایتالیا

پکیج تور های ایتالیا تابستان 98

کشور ایتالیا در جنوب قاره اروپا قرار دارد. مساحت کشور ایتالیا حدوداً برابر با یک پنجم کشور ایران می باشد و برابر با ۳۰۱/۳۳۳ کیلومتر مربع می باشد. ۲۹۴/۰۲۹ کیلوتر مربع ایتالیا را خشکی و ۷/۲۱۰ کیلومتر مربع را آب و ۶۰۰/۷ کیلومتر را ساحل ها تشکیل داده اند. پایتخت کشور ایتالیا شهر رم (Rome) است. ایتالیا از شبه‌ جزیره ایتالیا (Italian Peninsula) , جزیره سیسیل (Sicily) و جزیره ساردِنی (Sardinia) در دریای مدیترانه (Mediterranean Sea) تشکیل شده‌ است. ایتالیا جزو هشت کشور برتر صنعتی جهان می باشد که کشوری توسعه یافته به حساب می آید.

واحد پول ایتالیا یورو (Euro) و زبان رسمی آن ایتالیایی (Italian) است که زبان اکثر مردم کشور ایتالیا می باشد و به زبان ایتالیایی (Italian Language) سخن می گویند. بیشتر مردم ایتالیا رومی تبار (Romance languages) هستند و زبان‌ های رایج در ایتالیا هم تقریبا همگی زیر شاخه‌ هایی از زبان رومی محسوب می شوند. با وجود اینکه زبان رسمی ایتالیا ، زبان ایتالیایی است اما زبان‌ های رایج پرکاربرد و پر گویش دیگری نیز در کشور ایتالیا وجود دارند که حالتی نیمه رسمی و بعضاً محلی دارند. بسیاری از این زبان‌ها در معرض نابودی و از بین رفتن قرار دارند که شروع مرگ تدریجی این‌ زبان‌ ها به دوره حکومت فاشیسم (Fascism) بر کشور ایتالیا بر می‌ گردد. ایتالیایی زبان رسمی این کشور است که از سال ۱۸۶۱ تا الان نیز زبان رسمی این کشور محسوب می شود.در ایتالیا مردم زیاد به زبان انگلیسی تسلط ندارند و در صورتی که قصد اقامت در این کشور را دارید، شرکت آتیه آفرینان ایرانیان بهترین مجری اقامت و تحصیل در اروپا به شما هموطنان عزیز پیشنهاد می کند که حداقل تا حدودی به زبان ایتالیایی مسلط باشید.

ایتالیا با کشورهای ذکر شده در ادامه درارای مرز مشترک می باشند :

کشور اتریش حدوداً ۴۳۰ کیلومتر مرز مشترک با ایتالیا دارد.

کشور فرانسه ۴۸۸ کیلومتر مرز مشترک با ایتالیا دارد.

واتیکان ۳٫۲کیلومتر با ایتالیا مرز مشترک دارد. همانطور که گفته شد واتیکان (Vatican City) در داخل شهر رم پایتخت ایتالیا قرار گرفته است.

کشور اسلوونی به اندازه ۲۳۲ کیلومتر با ایتالیا مرز مشترک دارد.

کشور سوئیس ۷۴۰ کیلومتر با کشور ایتالیا دارای مرز مشترک می باشند.

رم
میلان
ونیز
فلورانس
ناپل
تورین
بلونیا
گنووا
کالیاری

پایتخت کشور ایتالیا , بزرگترین و پر جمعیت ترین شهر این کشور است که مرکز ناحیه لاتزیو می باشد . مقر اصلی سازمان جهانی غذا و کشاورزی ( فائو ) در رم قرار دارد . آثار گردشگری : قلعه سن آنچلو , موزه اسپارا و جاهای دیدنی دیگر همچون پلکان سبک اسپانیایی و بوستان بورگزه و قصرسنت آنجلو و …

دوربین شهر پرجمعیت ایتالیا و مرکز ناحیه لو مباردی در شمال این کشور می باشد و میلان یکی از شهرهای پیشرو جهان در زمینه های اقتصاد , هنر , مد , آموزش , حمل و نقل , سرگرمی , معماری و رسانه هاست . میلان شهر مد ایتالیا است و در کنار پاریس , لندن و نیویورک به عنوان پایتخت مد در جهان مطرح شده است . 
آثار دیدنی : کلیسای جامع میلان , کلیسای سانتا ماریا , خانه اپرای لا اسکالا , قصر لفورزا , عمارت پیاتزادی , کلیسای امبروز مقدس , گورستان مینومنتال , گالری ویتوریو امانوئول , محله ناویلی , موزه هنر پیتاکو تکادی برا , وزشگان سن سیرو , پارک سمپیونه , محله برا , موزه بلدی پیتزولی

به زودی تکمیل می شود …

به زودی تکمیل می شود …

به زودی تکمیل می شود …

به زودی تکمیل می شود …

به زودی تکمیل می شود …

به زودی تکمیل می شود …

به زودی تکمیل می شود …

کلوسئوم
کانال های ونیز
پمپئی
برج کج پیزا
دریاچه کومو
ساحل آمالفی
کلیسای سانتا ماریا دل فیوره فلورانس
پنج سرزمین
شهر واتیکان
رومن فروم

برای مسافران کلوسئوم از مکان هایی است که باید ببینند. این آمفی تئاتر بزرگ که در نوع خود بزرگترین جایی است که تاکنون توسط امپراطوری روم ساخته شده است و یک مدل برای امکانات ورزشی است که تا به دوران مدرن باقی مانده است  و یک یادآوری برجسته از دوران باستان وتاریخ گسترده ای از رم است.

گوندولا سواری سنتی است که قرن ها در بین مسافران ونیز مرسوم است. ونیز شهری جزیره ای است و در خیابان های شهر، کانال های طولانی دارد. در بین کانال ها ساختمان های قدیمی می بینید که برای صدها سال دست نخورده باقی مانده اند. معروف ترین کانال ونیز، گراند کانال نام دارد و یکی از زیباترین مکان ها برای گرفتن عکسهای عاشقانه است.

خرابه های شهر پمپئی، بر اثر انفجار آتشفشان كوه وزوو به وچود آمده است.  کاوش و حفاری بقایای خانه ها، بازارها، حمام ها، معابد، تئاترها، نشان از زندگی باستانی دارد. گردشگران تور ایتالیا می توانند با رفتن به این شهر، از روم ۲۰۰۰ سال قبل دیدن کنند.

برج کج پیزا یکی از مهمترین جاذبه های شهر پیزاست. شهرت این برج به دلیل نقص به وجود آمده در آن است. آغاز ساخت این برج در دوره رنسانس در ۹ آگوست ۱۱۷۳ به انجام رسید و پس از ۱۷۷ سال ، سرانجام در سال ۱۳۵۰ کار ساخت آن به پایان رسید. برج کج پیزا با وجودی که تنها برج کج جهان نیست، ولی مشهورترین آن در کل جهان می‌باشد. امروزه بازدیدکنندگان می توانند از پله های برج بالا روند و سراسر شهر پیزا را ببینند.

دریاچه کومو یکی از دیدنی ترین مناطق ایتالیاست. هوای خوب، آب، منظره ی کوهستانی از ویژگی های این منطقه زیبا از محسوب می شود. در این منطقه ویلاها و کاخ های بسار مجللی وجود دارد. ثروتمندان تعطیلات را در دریاچه کومو می گذرانند. این دریاچه یکی از جاذبه‌های گردشگری ایتالیا و دیدنی های ایتالیا به شمار می‌رود و در آن فعالیت‌های تفریحی از جمله ماهی‌گیری انجام می‌شود.

ساحل آمالفی میراث جهانی یونسکوست که در ساحل جنوبی شبه جزیره سورنتین در استان سالرنو در جنوب ایتالیا قرار دارد. شهرهایی بر روی دامنه کوه های شیب دار که به سوی دریا می روند. یکی از شهرهای اصلی این منطقه Positano است اما کل منطقه محبوب گردشگران تور اروپامی باشد. این منطقه از مناطق مورد علاقه ثروتمندان جهان است که برای تعطیلات آمالفی را انتخاب می کنند.

سانتا ماریا دل فیوره یکی از بهترین کلیساهای جامع در جهان است که در سال ۱۲۹۶ میلادی ساخته شده است. در سال ۱۴۳۴ بزرگ ترین گنبد قرمز و آجری سراسر دنیا، توسط فیلیپو برونلسکی بنا شد. برج ناقوس کلیسا بر پایه ای ۸۲ متری ساخته شده است. در مجموع ۴۱۴ پله را باید بپیمایید تا به برج ناقوس برسید و نمایی فوق العاده از فلورانس را ببینید. این کلیسا از جمله جاذبه های محبوب گردشگران جهانی است.

Cinque Terre که به پنج روستا ترجمه می شود، پنج روستای ساحلی با صخره های شیب دار و تپه است. مونته روسو آل ماره، ورنزا، Corniglia، مانارولا و ریوماگیوره نام این پنج روستا هستند. یکی از مشخصه های این روستا وجود تعداد زیاد قایق در کنار اسکله آن است. قایق سواری ، شنا کردن در دریای آرام و آبی ، پیاده روی و تماشای غروب آفتاب در کنار دریا از دلایلی است که توریست های زیادی را به این منطقه می کشاند.

واتیکان خانه ی باارزش ترین مجموعه های هتری جهان است. کلیسای سنت پیتر و میدان سنت پیتر از جمله جاذبه های واتیکان هستند. همچنین کلیسای سیستین به خاطر معماری و تزئینات فرسکوی هنرمندان عصر رنسانس همچون میکل آنژ، ساندرو بوتیچلی، پیترو پروجینو، پینتوروچیو و دیگران مشهور است.

رومن فروم همان چیزی است که در نگاه اول شما را به رم باستان میبرد. اهمیت تاریخی این مکان به عنوان قلب امپراتوری روم نمی تواند اغراق آمیز باشد. این میدان مرکز بازرگانی، سیاسی و مذهبی رم باستان بوده است و طاق سپتیموس سوروس، معبد ساترن، طاق تایتوس و خانه وستال ها در این میدان بوده است. پیاده روی در فاصله ساختمان ها بسیار لذت بخش و دوست داشتنی است.

Don`t copy text!
WhatsApp chat