تور شیراز

بیتا بال سیر    تورترکیه     تورهای گروهی و انفرادی    تورکویر    داخلی و خارجی

دیدنی های شیراز، شهر عشق و شراب و رازقی پرشمار هستند و هر یک از دیگری افسونگرتر. تخت جمشید و پاسارگاد که در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت درآمده‌اند، با سازه‌های سنگی حیرت انگیز و حجاری­‌های ظریف و هندسی، گوشه‌ای از شکوه تاریخ، هنر و تمدن امپراطوری ایران باستان را به رخ گردشگران می‌کشند. باغ‌های شهر گل و بلبل نیز از زیباترین پردیس‌های ایرانی به شمار می‌روند و به ثبت در فهرست میراث جهانی یونسکو درآمده‌اند، تا همیشه برای جهانیان به یادگار باقی بمانند و یکی از جذاب ترین دیدنی های شیراز به شمار می‌روند.
همزیستی مسالمت‌آمیز اقوام کوچ­روی قشقایی در بستر طبیعت و تماشای زوایایی از زندگی کوچ‌نشینی مانند سیاه چادرها، لباس‌های رنگارنگ زنان، دارهای قالی، موسیقی بومی و آداب و رسوم قبیله‌ای، از بکرترین چشم‌اندازهای فرهنگی و طبیعی است که گردشگران زیادی را به شیراز فرا می‌خواند. از هر چه بتوان گذشت، از این دیدنی های شیراز نمی‌توان!

جاذبه های توریستی شیراز در یک نگاه !

شیراز از گذشته تا به امروز !

استان فارس یکی از استان‌های شکوهمندی است که در ادوار مختلف، مهد تمدن به شمار می‌رفته است. در این استان بناهای ارزشمند و تاریخی زیادی از جمله تخت جمشید، کاخ اردشیر فیروزآباد، شهر گور، بیشاپور و … وجود دارند که تجلی تمدن و فرهنگ تاریخی کشور ایران هستند. استان فارس شاهد امپراتوری های بزرگی از جمله ساسانیان و هخامنشیان بود و دو پادشاه به نام‌های کوروش و اردشیر بابکان بر آن فرمانروایی می‌کردند.پایتخت هخامنشیان “پاسارگاد” و “تخت جمشید” بود و پایتخت سلسله ساسانیان “فیروز آباد” نام داشت. دوره‌های ذکر شده مربوط به پیش از اسلام بودند در حالی که پس از اسلام سلسله‌هایی از جمله دیلمیان، آل بویه، اتابکان و زندیه در این استان حکومت داشتند. از آنجاییکه سلسله های زیادی در این استان حکومت داشتند، آثار تاریخی فراوانی نیز از هر کدام به جای مانده است. این آثار می توانند بازگو کننده ی فرهنگ و تاریخ دوران های ذکر شده باشند. مرکز استان تاریخی فارس، شهر شیراز است. شهر شیراز یکی از قدیمی‌ترین و منحصر به فردترین شهرهای استان فارس به شمار می‌رود. این شهر در همسایگی شهرهایی از جمله فیروزآباد، کازرون، فسا، آباده، نی ریز و استهبان قرار گرفته است. شواهد تاریخی و بررسی‌هایی که بر روی آثار تاریخی به جای مانده در شیراز صورت گرفته حاکی از آن است که این شهر دارای قدمت 6500 ساله است.

شمس الدین محمد حافظ ملقب به خواجه حافظ شیرازی و مشهور به لسان الغیب از مشهورترین شعرای تاریخ ایران زمین است که تا نام ایران زنده و پا برجاست نام وی نیز جاودان خواهد بود. با وجود شهرت والای این شاعران گران مایه در خصوص دوران زندگی حافظ بویژه زمان به دنیا آمدن او اطلاعات دقیقی در دست نیست ولی در حدود سال 726 ه.ق در شهر شیراز به دنیا آمد است. اطلاعات چندانی از خانواده و اجداد خواجه حافظ در دست نیست و ظاهراً پدرش بهاء الدین نام داشته و در دوره سلطنت اتابکان فارس از اصفهان به شیراز مهاجرت کرده است. شمس الدین از دوران طفولیت به مکتب و مدرسه روی آوردو آموخت سپری نمودن علوم و معلومات معمول زمان خویش به محضر علما و فضلای زادگاهش شتافت و از این بزرگان بویژه قوام الدین عبدا… بهره ها گرفت. خواجه در دوران جوانی بر تمام علوم مذهبی و ادبی روزگار خود تسلط یافت. او هنوز دهه بیست زندگی خود را سپری ننموده بود که به یکی از مشاهیر علم و ادب دیار خود تبدل شد. وی در این دوره علاوه بر اندوخته عمیق علمی و ادبی خود قرآن را نیز کامل از حفظ داشت و از این روی تخلص حافظ بر خود نهاد.

سوغات و صنایع دستی و هنری شیراز !

پارک ها و بوستان های تفریحی شیراز !

گردش در شهر به همراه خرید در بازارهای سنتی و مدرن شیراز !

درست است که شیراز دیدنی‌های زیادی دارد و گردشگران برای سر زدن به همه‌ جاذبه‌هایش وقت کم می‌آورند، اما نکند سرتان به شعر و بهارنارنج گرم شود و فرصت گشت‌وگذار در مراکز خرید شیراز را از دست بدهید . شیراز از آن شهرهایی‌ست که چند بار دیدنش هم کم است. آن‌قدر جاهای دیدنی دارد و با خانه‌های قدیمی، باغ‌های باصفا و البته حافظیه و سعدیه شما را مشغول می‌کند، که چند روز سفر به‌سرعت باد می‌گذرد. اما سفر بدون خرید و سوغات چیزی کم دارد، مخصوصا سوغات شیراز که وصفش را حتما شنیده‌اید.  ممکن است پرسه زدن در بازارهای قدیمی را دوست داشته باشید. شاید هم از گردش در مرکزخریدهای مدرن و امروزی لذت می‌برید. ما از مراکز خرید شیراز برای شما نوشته‌ایم تا راحت‌تر برنامه‌ریزی کنید و ببینید کدام با سلیقه‌ شما جور است.

هتلهای شیراز

★★★★★                📅      🛒
★★★★★                📅      🛒
★★★★★                📅      🛒
★★★★★                📅      🛒
☆★★★★                📅      🛒
★★★★★                📅      🛒
☆★★★★                📅      🛒
☆☆★★★                📅      🛒
★★★★★                📅      🛒
★★★★★                📅      🛒
☆★★★★                📅      🛒
★★★★★                📅      🛒
Don`t copy text!
WhatsApp chat