تور کیش

بیتا بال سیر    تورترکیه     تورهای گروهی و انفرادی    تورکویر    داخلی و خارجی

کیش این جزیره رویایی که حتی شرجی اش ،گرمای طاقت فرسایش هم نمی تواند زیبایی اش را تهدید کند شکوه و زیبایی خلیج فارس به نگین بی همتایش کیش و با حرکت کشتی های مزین به پرچم ایران صد چندان می شود.اسکله ها و کنار گذرها همواره برنامه های شاد و مفرحی دارند که هر رهگذری را به تماشا دعوت کرده و انرژی فوق العاده ای به او هدیه می دهد، ماهی های زیبا بزرگ و کوچک رنگارنگ و بازیگوش در این آب های زیبای آراام و شفاف چشمها رو خیره می کند .کافیست که کوچکترین غذایی در آب بیندازی ، ماهیان دور تا دور آن را میگیرند و به آسمان نوک میزنند . این جزیره ی زیبا مهمترین جزیره ی گردشگری و تجاری ایران است.چون در سالیان کهن مرکز صید ماهی  و مروارید بود.وجود مروارید موجب شد که این جزیره باستانی در عهد هخامنشی ها میزبان کشتی های تجاری و بازرگانی شود.تعداد بازرگانان و تاجران به حدی بود که در وصف آن سفرنامه ها نوشته شد که البته الهه یونانی بیستر از همه در وصف کیش نوشته اند بطور مثال  ینارخوس دریا سالار یونانی در سال 325 قبل از میلاد مسیح به دستور اسکندر مقدونی پس از سفرهای اکتشافی بسیار بعد از دریای عمان و خلیج فارس به کیش رسیده  برای تکمیل کردن جهانگشایی اسکندر در وصف کیش نوشته است .یکی از تاریخ نویسان نام کیش را کامتیا گذاشته ،وی معتقد بوده در قدیم این جزیره متعلق به دوالهه یونانی به نام های ونوس و مرکور بوده و کیش انچنان اهمیت تجاری در خود تاریخ داشته که حاکم خلیج فارس سکونتگاه اصلی خود را در کیش قرار داده .کیش را مروارید خلیج  می نامند،چون شن های سواحل این جزیره جنوبی با مرجان های دریایی در هم آمیخته و هنگام تابش خورشید سراسر کرانه هایش همچون نگین می درخشد .کیش را جزیره آهوان نیز می شناسند .تعداد آهوان کیش به تعدادی زیاد است که مشاهده آنها تبدیل به یکی از جذبه های گردشگری طبیعی این جزیره شد و آهوان زندگی مسالمت آمیزی با ساکنان جزیره دارند و برخی گله ها در نزدیکی محل زندگی ساکنان جزیره حضور می بابند .باغ پرندگان ،کشتی یونانی ورزش های آبی ، اسکله تفریحی، دلفین ها، جشنواره ها ،مراکز خرید فراوان ،پارک های ساحلی ،مجموعه درخت سبز ، سرزمبن آهوان ،قنات 800 ساله و هزاران جاذبه های دیدن دیگر موجبات توجه و استقبال بالایی از گردشگران را فراهم آورده است.

 

جاذبه های توریستی جزیره کیش در یک نگاه !

تاریخچه و نگاهی از تغییرات جزیره کیش از قدیم تا امروز !

در اثر تحرکات صفحه ای قاره ها وفشار آنها بریکدیگر که با چین خوردگی ها و پدیده کوه زائی همراه بود.فشار ناشی از اثر این تحرک که از جنوب غربی به ایران وارد شد، باعث چین خوردگی عظیم این بخش از فلات ایران به صورت ارتفاعات زاگرس گردید  که ادامه ی آن در ژرفای آب های خلیج فارس به صورت چین خوردگی هائی در زیر آب پنهان میگردد. جزیره کیش و جزایر دیگر تنگه ی هرمز در خلیج فارس، بخشی از این چین خوردگی ها و از سازه های زاگرس اند.کیش پس از تشکیل، هراز گاهي با تغییر سطح آب خلیج فارس و بالا آمدن آن ( که گاه نسبتاً طولا نی بود) در عمق کمی از آب فرو می رفت. گرمای نسبی این زمان ها، کمی عمق آب و نور فراوان و دیگر شرایط زیست محیطی مساعد، مناسب ترین بستر را برای رشد مرجان ها، آبزیان و آبسنگ ها، صدف ها و دیگر جانواران و آبزیان ( بر سطح جزیره فرو رفته در آب) ایجاد می کرد و به مرور به صورت قشری فشرده از بقایای پوسته ی آهکی آنها به صورت سنگ های آهکی مرجانی بر سطح جزیره غرقه در آب به وجود می آورد .

حیات وحش در جزیره کیش به گروههای زیر تقسیم میشوند: پستانداران که از مهمترین حیوانات این گروه می توان آهوی ایرانی را نام برد که بصورت آزاد در جزیره کیش گردش میکنند و شکار آنها ممنوع می باشد. گربه، خدنگ، خارپشت ایرانی، موش، جربیل بلوچستان و دلفین معمولی نیز از دیگر پستانداران آبزی جزیره گزارش شده اند. پرندگان به دلیل شرایط آب و هوایی مناسب به این جزیره مهاجرت میکنند و گروه بیشمار پرندگان در اطراف باغ بهشت و درخت سبز تماشایی است که از آن جمله می توان به بلبل، چکاوک کاکلی، عقاب ماهیگیر، حواصیل خاکستری، سبز قبای هندی و… اشاره کرد. تنوع خزندگان در جزیره محدود و عمدتا شامل لاک پشتها، مارمولک ها و مارها است. لاک پشت ها برای تخم ریزی به ساحل می آیند. مارمولک ها که از فراوانی نسبی بالایی برخوردار می باشند بی خطرند و از حشرات تغذیه میکنند. دو نوع مار قیطانی غیر سمی و مار جعفری که سمی است نیز در جزیره وجود دارد. تعداد زیادی از آبزیان موجود در خلیج فارس به دلیل حوادت مختلفی به این پناهگاه آرام و گرم پناه آورده اند که از آن جمله می توان به قباد (شاه ماهی) حلوا سفید، شوریده و صدها گونه ماهی تزئینی اشاره کرد. آبهای ساحلی جزیره کیش فاقد کوسه خطرناک بوده و شنا در دریا کاملا بی خطر است. کوسه هایی که بعضا در ساحل کیش دیده میشوند از ماهی های کوچک تغذیه میکنند و برای شناگران خطری ندارند.

سوغات و صنایع دستی و هنری جزیره کیش !

بازارگردی در جزیره زیبای کیش به همراه خریدهای متوع !

کیش بهترین جزیره ایران در حوزه گردشگری است و سالانه هزاران مسافر به این جزیره جنوبی وارد می شوند و از زیبایی های آن لذت می برند ، همان طور که در بالا اشاره کردیم ، یکی از دلایل محبوبیت جزیره کیش ، مراکز خرید بیشمار و متنوع آن می باشد که بسیاری از گردشگران علاوه بر برای تفریح و خوشگذارنی به قصد خرید به این جزیره می آیند ، در این مطلب می خواهیم با بهترین مراکز کیش آشنا شویم تا در سفر بعدی خود به کیش بتوانید بهترین گزینه را برای خرید انتخاب کنید .خرید از بازارهای جزیره کیش با توجه به تنوع کالاها همیشه برای مسافران لذت بخش بوده و گردشگران و مسافران با هر قصد و نیتی که به کیش سفر کرده باشند بطور حتم از بازارها دیدن کرده و دست خالی برنخواهند گشت.بازارها و مراکز تجاری نیروی محرکه اقتصادی جزیره کیش هستند و با معماری مدرن و زیبا و با ارائه انوع کالاها به فعالیت اشتغال دارند. این بازارها و مراکز تجاری یکی از جاذبه های اصلی کیش می باشند که سالانه تعداد قابل توجهی از مسافران وگردشگران را به جزیره کیش جذب می نمایند.

هتلهای جزیره کیش

★★★★★                📅      🛒
★★★★★                📅      🛒
★★★★★                📅      🛒
★★★★★                📅      🛒
☆★★★★                📅      🛒
★★★★★                📅      🛒
☆★★★★                📅      🛒
☆☆★★★                📅      🛒
★★★★★                📅      🛒
★★★★★                📅      🛒
☆★★★★                📅      🛒
★★★★★                📅      🛒

جزیره کیش از زمانهای قدیم بعنوان مرکز داد و ستد و تجارت در خلیج فارس بوده است. امروزه مراکز خرید کیش با معماری مدرن و زیبا در منطقه خلیج فارس بی شک یکی از جاذبه های اصلی کیش محسوب می شوند که همه روزه تعداد بسیاری از مسافران تورکیش را به خود جذب میکنند در این جزیره مراکز خرید بسیاری وجود دارد که شاخص ترین آنها را می‌توان بازار مروارید کیش، بازار زیتون کیش، بازار مریم کیش، بازار پردیس یک و دو، بازار ونوس کیش، بازار سارینا یک، بازار دیپلمات و بازار مرکز تجاری کیش دانست.در این قسمت ما تصمیم داریم شما را با بهترین مراکز خرید کیش آشنا کنیم.

Don`t copy text!
WhatsApp chat