ویزای کانادا

ویزای کانادا

ویزای کانادا علارقم آنچه پنداشته می شود از ویزای شینگن و سایر کشور ها سهل تر است 
و افراد زیادی به لحاظ موقعیت جغرافیایی , اقتصادی و داشتن طبیعت زیبا , تمایل به سفر به این کشور را دارند .

انواع ویزای کانادا

ترانزیت 
تک ورودی – single entry
چند بار ورود ( 5 ساله ) multiple entry
سوپرویزر ( والدین ) 
ترانزیت – یک ویزای رایگان است چون دارنده آن قصد اقامت و بازدید از کشور کانادا را نداشته یا کمتر از48 ساعت اقامت دارد 
تک ورودی

دارنده این ویزا یک بار وارد خاک کانادا می شود و تاریخ اعتبارش باید حداقل یک ماه بیشتر از تاریخ رسیدن دارنده ویزا باشد . و ممکن است تا 6 ماه قبل از مدت صادر می شود .

مولتی : که معروف به 5 ساله است و دارنده آن مکرر می تواند ورود یا خروج نماید . ولی اقامت هر بار سفرش کمتر از 6 ماه است که اعتبار آن 10 ساله است . ولی به دلیل 5 ساله بودن اعتبار پاسپورت ایران برای ایرانیان فقط 5 سال اعتبار دارد . و خود به چند دسته تقسیم می شود . 
توریستی که معروف به ویزای اقامت موقت است . برای اهداف گردشگری . بازدید از خویشاوندان , شرکت دو روزه , که مدت آموزشی و یا شرکت صادر می شود . 
ویزای تحصیلی به دو بخش ویزای کوتاه مدت ( به منظور فرصت و شرکت در دوره های کوتاه مدت ) و بلند مدت ( برای تحصیل در دانشگاه ها یا مدارس ) صادر می شود . 
سوپرویزر : برای والدین ( پدر بزرگ ها یا مادر بزرگ )افرادی است که اقامت موقت یا دائم کانادا را دارند / و بالای 2400 دلار درآمد دارند . که برای ایرانیان 5 سال اعتبار دارد . و در هر بار ورود می توانند 2 سال بمانند .

ویزای استارت آپ ها : برای کار آفرینانی است که قصد مهاجرت و راه اندازی کسب و کار جدید را دارند . به شرطی که دولت کانادا را جهت بازده متقاعد کنند . و البته می بایست از طرف یکی از سازمان های دولتی کانادا حمایت شود . 
هزینه های خدمات ثبت نام ویزا از 290 دلار شروع می شود . و چون در ایران سفارت ندارد جهت انگشت نگاری به کشور های ترکیه یا گرجستان یا آذربایجان یا … وارد می شوند

ویزای مولتی کانادا

اگر قصد  سفر به کانادا را دارید حتما مطلع هستید، صرف نظر از اینکه سفر شما توریستی باشد یا گردشگری، تحصیلی باشد یا سرمایه گذاری، وحتی جهت ملاقات اقوام و خانواده باشد، جهت ورود به این کشور نیاز به ویزای کانادا که مجوز ورود شما به این کشور است را دارید. 
از سال 2015 میلادی، اداره مهاجرت کانادا ویزای مولتی کانادا را جهت ورود و خروج راحت تر دو گروه از متقاضیان توریستی، که یک گروه افرادی بودند که به دلایل قابل قبول کنسولگری به صورت مداوم به کانادا سفر میکردند و گروه دیگر والدین و پدربزرگ ، مادربزگ هایی بودند که فرزندانشان اقداماتی را جهت مهاجرت به کانادا برایشان انجام داده بودند در نظر گرفت. اما امروزه شاهد این هستیم که افرادی که در خارج از دو طیف عمده سفر به کانادا هستند هم می توانند جهت اخذ ویزای مولتی کانادا اقدام نمایند .و در حال حاضر براساس قوانین اداره مهاجرت کانادا تمامی ویزاهای توریستی کانادا برای اتباع ایرانی به شکل ویزای مولتی صادر می شود که به آن ویزای چند بار ورورد و یا ویزای 5 ساله کانادا می گویند.
ویزای مولتی کانادا همان ویزای توریستی کانادا است با تمام شرایط ویزای توریستی تنها با این تفاوت یا بهتر بگوییم مزیت که دارندگان این نوع ویزا می توانند تا زمان اعتبار پاسپورتشان هر زمان که خواستند وارد کشور کانادا شوند و به مدت شش ماه در این کشور اقامت داشته باشند . 
از آنجایی که پاسپورت های ایرانی 5 سال اعتبار دارند این ویزا را در ایران به عنوان ویزای 5 ساله می شناسند.حال اگر کسی پاسپورتش 10 سال اعتبار داشته باشد ویرایش 10 ساله خواهد بود.

مزایای ویزای مولتی کانادا

مهم ترین مزیت ویزای مولتی کانادا این است که دارندگان این ویزا می توانند بدون محدودیت به این کشور سفر کنند و نیازی به تمدید هر ساله این ویزا نمی باشد. اما مزایای این ویزا تنها به این دو مورد ختم نمی شود و مزایای دیگر ویزای مولتی کانادا را در ذیل می توانید مشاهده نمایید.

 • ورود به کانادا بدون محدودیت در دفعات مختلف
 • دارندگان این ویزا می توانند از تمامی مرزها و در زمان های مختلف وارد کشور کانادا شوند.
 • دارنده این ویزا می تواند در هر بار ورود به خاک کشور کانادا 6 ماه اقامت کند و بعد از 6 ماه اقامت تنها کافی است یکبار به مدت چند ساعت از خاک کانادا خارج شده و مجدد به این کشور بازگردد و بدون هیچ مانعی 6 ماه دیگر را در این کشور اقامت کند.
 • شما با اخذ ویزای مولتی کانادا می توانید به کشورهای کانادا، آنتیگوا و باربودا، پاناما،،جمهوری دومینیکن، قطر، عمان،جمهوری مقدونیه، کاستاریکا،کوبا، گرجستان، مکزیک سفر نمایید
 • ورود به کانادا بدون محدودیت در دفعات مختلف
 • دارندگان این ویزا می توانند از تمامی مرزها و در زمان های مختلف وارد کشور کانادا شوند.
 • دارنده این ویزا می تواند در هر بار ورود به خاک کشور کانادا 6 ماه اقامت کند و بعد از 6 ماه اقامت تنها کافی است یکبار به مدت چند ساعت از خاک کانادا خارج شده و مجدد به این کشور بازگردد و بدون هیچ مانعی 6 ماه دیگر را در این کشور اقامت کند.
اخذ ویزای مولتی کانادا

با توجه به اینکه سفارت کانادا در کشور ما تعطیل می باشد و تعیین وقت سفارت به صورت آنلاین انجام می پذیرد مسافرین عزیز که قصد سفر به کانادا دارند، جهت اخذ ویزای کانادا برای صرفه جویی در زمان و هزینه و شانس بیشتر حتما  از طریق موسسه یا شرکتی معتبر اقدام نمایند.
شرکت آنامهرپرواز با سالها تجربه و تسلط کامل بر جدیدترین قوانین و نیازهای پرونده هر مسافر، آماده ارائه خدمات در زمینه اخذ ویزا، تعیین وقت سفارت، پیکاپ پاسپورت  و برگزاری تورهای گردشگری به متقاضیان انواع ویزاهای کانادا و همچنین ویزای مولتیپل کانادا می باشد.

انگشت نگاری ویزای کانادا

آخرین مرحله برای درخواست ویزای کانادا و ثبت آن در کنسولگری انگشت نگاری می باشد که مسافران باید جهت انگشت نگاری به یکی از سفارت های کانادا مراجعه نمایند اما از انجایی که سفارت کانادا در ایران تعطیل می باشد متقاضیان ایرانی جهت اخذ ویزای کانادا باید به یکی از کشورهای که سفارت کانادا در آنجا دفتر دارد مانند دبی ، استانبول ،ایروان، آنکارا، باکو و گرجستان و.. مراجعه نمایند . پروسه انگشت نگاری به عنوان مهم ترین مرحله درخواست ویزا برای تمامی افراد الزامی می باشد اما در مواردی خاص و برای افرادی خاص نیاز به نگشت نگاری وجود ندارد که در زیر به آنها اشاره شده است.

 • افراد کمتر از 14 سال و یا بالای 79 ساله
 • افرادی که در ده سال گذشته پروسه انگشت نگاری را انجام داده اند و دارای ویزای توریستی بوده و یا ویزای آن ها ریجکت شده باشد .
 • افرادی که در کانادا اقامت دارند
مدارک مورد نیاز ویزای کانادا
 • کپی تمام صفحات پاسپورت
 • تکمیل و تایید فرم درخواست ویزا
 • تکمیل فرم اطلاعات خانوادگی
 • ترجمه شناسنامه
 • نامه ی تمکن مالی یا گردش حساب شش ماهه
 • نامه ی تمکن مالی یا گردش حساب شش ماهه
 • مانده حساب بانکی با حداقل 10 تا 30 هزار دلار کانادا
 • یک قطعه عکس 3.5 * 4.5
 • ارائه ی ترجمه سند ملکی
 • ارائه مدارک مالیاتی و بیمه
 • ارائه ی ترجمه مدرک شغلی (برای صاحبین مشاغل جواز کسب لازم است )
 • ترجمه سند ازدواج
 • رزرو هتل و بلیط (اختیاری)
Don`t copy text!
WhatsApp chat