ویزای انگلستان

آشنایی با انگلستان و ویزای این کشور

یکی از سخت ترین ویزاها ، ویزای بریتانیاست و برای دریافت آن مراحل پیچیده ای پیش رو دارید. این کشور با اینکه عضو اتحادیه اروپاست اما برای ارائه ویزا از قوانین مرزی شینگن تبعیت نمیکند اما شباهت زیادی دارد شرکت بیتابال سیر برآن است که با تیمی مجرب در کوتاهترین و موثرترین مسیر اخذ ویزا را برایتان میسر سازد.

داشتن ویزای انگلستان دارای چند امتیاز و مزیت می‌باشد:

۱. با ویزای انگلستان می‌توانید حداکثر تا ۳۰ روز در دوره های آموزشی شرکت کنید.

۲. با ویزای انگلیس می‌توانید در این کشور ازدواج کنید.

۳. با ویزای توریستی انگلیس می‌توانید در فعالیت های مرتبط با کسب و کار خود مشارکت داشته باشد.

۴. همچنین اگر زیر ۱۸ سال باشید، می‌توانید در برنامه های مبادله آموزشی شرکت کنید.

با توجه به هدف سفر شما به انگلیس، سفارت این کشور انواع مختلفی ویزا ارائه می‌کند. 

ویزای توریستی انگلستان

 ویزای توریستی انگلستان، با اهداف گردشگری صادر می‌شود. این ویزا می‌تواند برای دوره های کوتاه (تا ۶ ماه) و یا برای بلند مدت (۱ ساله، ۲ ساله و ۵ ساله) صادر شود اما مسئولان ویزای این کشور به ندرت ویزای توریستی را برای دوره های بیشتر از ۶ ماهه صادر می‌کنند. اگر ویزای توریستی انگلیس برای بلند مدت صادر شود، می‌توانید با آن در انگلستان کار کنید.

ویزای کارانگلستان

سفارت انگلستان، شرایط بسیار سختی را برای اعطای ویزای کار این کشور به متقاضیان تعیین کرده است. ویزای کار انگلیس برای متقاضیانی است که دارای حرفه و مهارت هایی هستند که در کشور انگلیس به آن نیاز است. برای اخذ ویزای کار این کشور، به دعوت نامه از سوی کارفرما، شرکت و یا یک موسسه ای در انگلستان نیاز دارید.

ویزای ترانزیت انگلستان

 ویزای ترانزیت انگلستان مخصوص کسانی است که از انگلیس به عنوان کشور عبوری در مسیر خود استفاده می‌کنند و مقصد اصلی آن ها، کشور دیگری است. اگر متقاضی به طور منظم از طریق انگلیس به مقصد خود سفر کند، می‌تواند درخواست ویزای ترانزیت بلند مدت داشته باشد. ویزای ترانزیت بلند مدت انگلیس، می‌تواند تا مدت زمان ۱۰ سال اعتبار داشته باشد. معمولا متقاضیان ویزای ترانزیت انگلیس، تمایلی به اقامت در این کشور ندارند.

ویزای تحصیلی انگلستان

این نوع ویزا، برای دانشجویان بین المللی صادر می‌شود که می‌خواهند در انگلستان تحصیل کنند. این ویزا، بر اساس سن متقاضیان، به دو دسته تقسیم می‌شود. این تقسیم بندی ها بر اساس سن دانشجو ها، به دسته بندی های زیر ۱۴ و بالای ۱۴ سال دسته بندی می‌شود.

مدارک لازم برای دریافت ویزای انگلستان
 • سند ملکی و مدارک شغلی قوی نقش بسیار مهمی در موفقیت درخواست خواهند داشت.
 • داشتن ویزاهای معتبری مانند کانادا، استرالیا، امریکا، شینگن و ژاپن در سوابق فرد، بسیار موثر است.
 • ارائه حداقل ۱۰۰ میلیون تومان تمکن مالی در حساب کوتاه مدت
 • ترجیحا ویزای ریجکتی از کشورهای دیگر نداشته باشد. در صورت رد ویزا از کشور مربوطه، حتما ویزای معتبر دیگری بعد از آن اخذ شده باشد. این مورد برای ریجکتی ویزای انگلیس، استثناء به حساب می‌آید.
 • اصل پاسپورت فعلی با حداقل 6 ماه اعتبار از تاریخ مسافرت به انگلستان و اصل پاسپورت های قبلی و کپی از تمامی صفحات پاسپورت ها) حتما یک صفحه ی کاملا خالی داشته باشد)
 • 2 قطعه عکس 3.5*4.5
 • اصل و یا کپی دعوت نامه معتبر یا رزرو هتل در انگلستان
 • اصل و ترجمه رسمی سند ازدواج
 • اصل و ترجمه رسمی شناسنامه
 • اصل و ترجمه رسمی کارت ملی
 • اصل و ترجمه رسمی کارت معافیت یا پایان خدمت
 • اصل و ترجمه رسمی مدارک شغلی مربوطه (گواهی اشتغال به کار که در آن تاریخ درخواست مرخصی ذکر شده باشد و این که آیا این مرخصی با حقوق است یا خیر، جواز کسب، پروانه فعالیت، کارت بازرگانی، لیست بیمه 6 ماه آخر، برگه مالیاتی پرداخت شده، کارت پرسنلی، حکم کارگزینی، حکم بازنشستگی، کارت بازنشستگی، پروانه مطب، کارت مهندسی، کارت دانشجویی و ..)
 • رزرو بلیط هواپیما به مقصد انگلستان
 • مدارک میزبان در انگلستان(دعوتنامه به همراه کپی پاسپورت و مدارک اقامتی دعوت کننده، پرینت حساب بانکی، مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار با ذکر درآمد، فیش حقوقی، سند ملکی محل اقامت در انگلستان یا اجاره نامه، آخرین برگه مالیاتی پرداخت شده، قبوض پرداختی از قبیل آب، برق، گاز و ...)
 • اصل ریز پرینت حساب شخصی و جاری به لاتین برای سه ماه گذشته، سپرده های بانکی و ...
 • اصل نامه تمکن مالی حساب شخصی و جاری به لاتین، سپرده های بانکی و ...
 • برای مدیران و سهامداران، اصل ریز پرینت حساب شرکت و شخصی به زبان لاتین برای شش ماه گذشته
 • اصل و ترجمه رسمی سند ملکی، و در صورت اجاره دادن، اصل و ترجمه اجاره‌نامه
 • ترجمه رسمی (توسط دارالترجمه) برای تمامی مدارک فوق کافیست و نیازی به مهر دادگستری و تایید امور خارجه نیست.
 • تمامی مدارک باید در سایز A4 ارائه شوند.
 • به مدارک نباید هیچ منگنه، گیره و یا سوزنی وصل باشد.
هزینه اخذ ویزای انگلستان

هزینه اخذ ویزای انگلیس ۱۲۰۰ پوند است که کلیه هزینه‌های مربوط به مشاوره، تکمیل مدارک، ثبت نام آنلاین و پیگیری پاسخ سفارت انگلیس را شامل می‌شود. در صورت داشتن ریجکتی از سفارت انگلیس مبلغ ۴۰۰ پوند به مبلغ تعرفه پایه اضافه خواهد شد.

انگشت نگاری ویزای انگلیس علاوه بر ایران در کشورهای ترکیه و امارات نیز صورت می‌گیرد. پس از تایید درخواست، در تهران جواب ویزا پست می‌شود اما برای ترکیه و امارات، متقاضیان محترم باید بار دیگر به سفارت مدنظر سفر کرده و نسبت به الصاق ویزای انگلیس به پاسپورت خود اقدام نمایند. هولدینگ نیلگام با هدف تسهیل و تسریع این روند، خدمات پیکاپ ویزای انگلیس را در دسترس شما قرار داده تا ضمن صرفه جویی در هزینه‌ها، پاسپورت ممهور به مهر سفارت انگلیس در تهران تحویل متقاضیان محترم گردد.

مدت زمان صدور ویزای انگلستان

بنابر اعلام وب سایت رسمی سفارت انگلیس، مدت زمان صدور ویزای انگلیس حدود ۳ هفته به طول می‌انجامد اما به دلیل ترافیک بالای متقاضیان برای ارائه وقت سفارت انگلیس، یک هفته تا ۱۰ روز باید به زمان فوق اضافه کرد. مجموعا می‌توان گفت در صورت کامل بودن مدارک متقاضی، مدت زمان صدور ویزای انگلیس (بررسی مدارک در سفارت، انگشت نگاری و صدور ویزا) بین ۴۰ تا ۵۰ روز کاری خواهد بود.

Don`t copy text!
WhatsApp chat