ویزای امارات

آشنایی با امارات متحده عربی و ویزای این کشور

این پادشاهی فدرال منطقه , از هفت شیخ نشین به نام های ابوطبی , دبی , شارجه , عجمان , فجیره , راس الخیمه , وام القوین تشکیل شده است که اصالتا نام امارات به معنی شیخ نشین یا امیر شیخ است , چون در وهله اول , پس از تشکیل اتحادیه هفت امارات امیر نشین تاسیس شده است . 
دبی یکی از محبوب ترین و عظیم ترین قطب های گردشگری جهان است . و سفر به آن مستلزم اخذ ویزاست . و رویداد آن توسط اداره مهاجرت و وزارت کار صادر می شود . ویزای دبی انواع مختلفی دارد . توریستی , ترانزیت , کار و تجارت ؛ این ویزا از طریق کفیل ( آژانس مسافرتی , شرکت , … ) بدون گرفتن وقت سفارت و مصاحبه و انگشت نگاری , با ارائه گذرنامه دارای اعتبار , چک , ضمانت نامه به صورت 3 تا 7 روز صادر می شود. 
ویزای عادی 7 روزه و ویزای فوری 3 روزه صادر می شود . و هزینه متفاوتی دارد . ویزای توریستی در انواع 14 روزه , یک ماهه و سه ماهه و ویزای ترانزیت 14 روزه و ویزای کار 3 ساله می باشد . کفیل در دو صورت برای مسافر درخواست ویزا می کند . یا از نزدیکان مسافر است که فرم نسبیت را از سفارت گرفته و پر میکند . و یا بر اساس رابطه های کاری و تجاری , سازمان های دولتی و شرکت های خصوصی اقدام میکند .

انواع ویزای امارات
  • ویزای توریستی
  • ویزای کار
  • ویزای 96 ساعته امارات یا ویزای 4 روزه دبی
  • ویزای تجاری
  • ویزای مولتی امارات
  • ویزای تحصیلی
  • ویزای ترانزیت دبی
ویزای توریستی دبی برای ایرانیان (ویزای توریستی امارات)

ویزای توریستی دبی برای ایرانیان که به صورت عادی صادر می گردد 58 روز اعتبار ورود دارد و از زمان ورود مسافر، مسافرمی‌تواند به مدت 14 روز اقامت داشته باشد. مدت زمان لازم جهت اخذ ویزای دبی به صورت عادی 3 تا10 روز کاری می‌باشد. )روزهای جمعه در شمارش این روزها محاسبه نمی‌گردد و این روزها در شرایط عادی صدور ویزای دبی است و در مواقعی که اداره مهاجرت شروع به بررسی با حساسیت مدارک می‌کند این روزها دیگر مبنایی جهت صدور ویزای دبی نیستند )

ویزای فوری و خیلی فوری دبی - ارجنت

ویزای فوری امارات که به ویزای ارجنت امارات معروف است برای افرادی صادر می‌گردد که باید خود را برای سفری بسیاری فوری به امارات آماده کنند. این ویزا فقط در یک روز کاری اخذ می‌شود و هزینه‌ای بیشتر نسبت به ویزای عادی دارد و همچنین دارای شرایط خاص خود می‌باشد.

ویزای ترانزیت دبی

این نوع ویزا را عموماً ایرلاین هایی که در دبی توقف دارند در پروازهای کانکشن دار درخواست میکنند و مسافر می تواند72ساعت بدون پرداخت بهای اضافه ای بابت ویزای دبی از این ویزا بهره ببرد.  ویزای دبی به صورت برگه ای در برگه ای A4 صادر می گردد و در پاسپورت شما فقط مهر ورودو خروج به امارات عربی متحده درج خواهد شد.

مراحل دریافت ویزای دبی

دریافت ویزا تجاری و سیاحتی دبی از طریق شخصی به نام کفیل یا حامی انجام می‌پذیرد، به این منظور باید شخص، شرکت یا سازمانی در دبی ضمانت شخص تقاضا کننده را بر عهده بگیرد و مسافر را در تاریخ مشخص شده از کشور خارج نماید. بر اساس قانون جدید ویزای دبی برایمسافرینی که قصد سفر به دبی بصورت انفرادی و یا گروهی و حتی با تور دبی را دارند، اداره مهاجرت امارات از این  پس ویزاهایی که صادر می‌شوندو مسافر به هر دلیل از آنها استفاده نمی‌کند، پس از اتمام اعتبار ویزا به صورت خودکار کنسل و باطل نمی‌گردد و مشمول جریمه از طرف اداره مهاجرت امارات شده و همچنین باعث سابقه منفی ویزای دبی برای مسافر می‌گردد لذا در صورتی که مسافر به ویزای جدید نیاز داشته باشد باید ویزای قدیمی توسط شرکت صادر کننده ویزا در دبی با پرداخت هزینه مربوطه کنسل گردد و سپس درخواست ویزای جدید اقدام گردد، در غیر اینصورت ویزای جدید دچار مشکل شده و مسافر ریجکت می‌شود.

مدارک لازم جهت ویزای توریستی
  • اسکن پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار (تصویر دیجیتال از صفحه اول پاسپورت نیز قابل قبول است)
Don`t copy text!
WhatsApp chat