0
آیتم : 0
قیمت کل‪:‬ £0.00
مشاهده سبدتسویه حساب
0
آیتم : 0
قیمت کل‪:‬ £0.00
مشاهده سبدتسویه حساب

توراردبیل

اردبیل شهری بسیار کهن با جاهای دیدنی فراوان و دوست داشتنی است. سفر به اردبیل یک انتخاب مناسب برای سفر فصل‌های مختلف سال می‌باشد. 
یکی از مهم‌ترین موارد در یک راهنمای سفر به اردبیل وضعیت آب‌وهوایی آن است. بطورکلی دمای هوای اردبیل در سرترین حالت -6 و در گرم‌ترین حالت نیز 27 درجه سانتی‌گراد می‌باشد. بدین ترتیب میانگین دمای هوا در طول سال در اردبیل حدودا 10 درجه می‌باشد. گرمترین درمای هوا در اردبیل 20 درجه سانتی‌گراد بوده و آن هم در ماه تیر است که آن را فصل مناسبی برای سفر به اردبیل می‌کند.

اردبیل به عنوان شهری توریستی دارای هتل‌هایی با کیفیت مناسب می‌باشد که در سفر به این شهر می‌توانید در آنها اقامت داشته باشید. البته لازم نیست مقصد سفر خود را دقیقا شهر اردبیل قرار دهید و می‌توانید در شهرهایی همچون خلخال و مشگین شهر نیز اقامت داشته باشید که در زیر به برخی از هتل‌های مناسب آنها نیز اشاره کرده‌ایم. 

 1. هتل  یاکاموز اردبیل
 2. هتل سبلان اردبیل
 3. هتل مجتمع توریستی کوثر اردبیل
 4. هتل دریا  اردبیل
 5. هتل آپارتمان نادری اردبیل
 6. هتل نگین اردبیل
 7. هتل شیخ صفی اردبیل

بهترین هتل‌های سرعین

 1. هتل لاله سرعین
 2. هتل رویال پارک سرعین
 3. هتل ارشاد سرعین

بهترین هتل‌های مشگین شهر

 1. هتل آران مشگین شهر
 2. هتل دورنا مشگین شهر
 3. اکو کمپ دورنا مشگین شهر

بهترین هتل‌های مشگین شهر

 1. هتل پرنیان خلخال
 2. هتل فلور خلخال
 3.  مهمانسرا جهانگردی خلخال

ارزان‌ترین هتل‌های اردبیل

قیمت رزرو اتاق در شهر اردبیل بسته به زمانی که قصد سفر به این مکان را دارید متفاوت است. اگر قصد سفری ارزان به اردبیل را دارید می‌توانید یک خانه در این شهر اجاره نمایید و یا اینکه به سراغ هتل‌های ارزان اردبیل بروید

 1. هتل مهمانسرای ایده آل اردبیل
 2. هتل شورابیل اردبیل
 3. هتل مهدی اردبیل

هر فصلی از سال اردبیل دارای جذابیت‌های حیرت‌انگیزی است. برای تماشای جاذبه‌های طبیعی، تاریخی و تفریحی اردبیل در هر فصلی می‌توانید به آن سفر کنید. اما باید بدانید که اردبیل در فصل به دلایل مختلفی مورد توجه گردشگران قرار می‌گیرد.

فصل بهار اردبیل

فصل بهار در شهر اردبیل : از جمله فصل‌هایی است که شما می‌توانید در آن هر نوع تفریحی را تجربه نمایید. از گشت‌وگذار در جنگل گرفته تا بازدید از مکان‌های دیدنی تاریخی در اردبیل در این فصل بسیار جذاب خواهد بود. در فصل بهار سری به گردنه حیران در اردبیل بزنید.

فصل تابستان اردبیل : جنگل‌های طبیعی و وسیع در تابستان حال‌وهوای متفاوتی به خود می‌گیرند. با وجود هوای بسیار گرم در پایتخت شما می‌توانید در آب‌وهوای بسیار خنک اردبیل به خوش‌گذرانی در دل طبیعت بپردازید. تابستان در حقیقت فصل گردشگری در اردبیل به شمار می‌آید. در این فصل آب‌وهوای اردبیل شما را به سمت خود جذب می‌کند.

فصل پاییز اردبیل : آب‌وهوای اردبیل در فصل پاییز کمی رو به سردی می‌رود اما باید بدانید که تماشای رنگ‌های متنوع درختان جنگل‌هایی همچون فندوق‌لو و البته گردنه حیران ارزشش را دارد که در ای فصل نیز به اردبیل سفر کنید. همچنین در فصل پاییز تعداد گردشگرانی که به اردبیل سفر می‌کنند کمتر است و به همین دلیل می‌توانید با هزینه پایین‌تر و خلوتی بیشتری از سفر به اردبیل لذت ببرید.

فصل زمستان اردبیل : شهر سرعین در اطراف اردبیل در هر زمستان میزبان گردشگرانی است که برای لذت بردن از چشمه‌های آب‌گرم به این شهر سفر می‌کنند. سفر به سرعین در فصل زمستان یکی از دوست‌داشتنی‌ترین تجاربی است که می‌توانید در زندگی داشته باشید. شنا در آب‌های جوشان سرعین در آب‌وهوایی بسیار سرد را نباید از دست داد.

بازار قیصریه
گردنه حیران
بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی
دریاچه شورابیل
پیست اسکی آلوراس
فندقلو و پیست اسکی روی چمن
کهنه قلعه
مجتمع آب درمانی سبلان
آب گرم شابیل
پل معلق پیرتقی
دهکده سنگی ویند کلخوران
تنگه قشلاق
آبشار و آبگرم سردابه
تالاب پته خور
بازار قدیمی اردبیل
أب گرم گیوی
دریاچه سبلان

اگر اصفهان را با سی و سه پل و نقش جهان و گز می شناسند، اردبیل را هم با سرعین خلخال و غذای خوشمزه ای به نام آش دوغ می شناسیم. اگر در نوروز باستانی ایرانیان، مسافر ایران شدید، بازدید از اردبیل برای شما خاطرات بسیاری به ارمغان خواهد آورد. دیاری چند هزار ساله که یکی از خوش آب و هوا ترین مناطق کشور در ماه مارچ و آوریل است.

برای سفر به اردبیل راه های زمینی و هوایی وجود دارد. اما قطاری به اردبیل نمی رود. در میان مسیرهایی که میتوان با خودرو انجام داد، مسیر جاده اسالم به خلخال یا گردنه حیران، یکی از معروف ترین مسیر ها است که بعضی ها، این مسیر را زیبا ترین جاده ایران می دانند. البته جاده نور به چمستان در استان مازندران نیز همچون این جاده، جذابیت های فراوان دارد. رویایی ترین جاده جنگلی ایران را در اسالم به خلخال تجربه کنید که منطقه ای زیبا از طبیعت نامحدود ایران است.

یکی از مقصدهای گردشگری معروف اردبیل را باید همین بقعه دانست. بقعه ایی در میدان عالی قاپو اردبیل که بهترین مکان برای کسانی است که عاشق مکان های تاریخی و مذهبی هستند. تنها اثر ثبت شده اردبیلی ها در میراث جهانی یونسکو که البته مقبره بسیاری از کشته شدگن جنگ چالدران نیز در آنجا حضور دارد.

دومین مقصد گردشگری جذاب اردبیل، دریاچه گردی در شورابیل است. جایی در جنوب شرقی اردبیل و قدمتی بیش تر از دریاچه ارومیه دارد. شور بودن این دریاچه، باعث شده که آن را شور ابیل نام نهند. در اطراف دریاچه امکانات تفریجی و فرهنگی و گردشگری دارد که باعث لذت بردن شما از این منطقه می شود.

عاشقان اسکی، میتوانند از پیست اسکی آلوارس اردبیل برای اسکی کردن در ماه های سرد سال استفاده کنند. با سفر به این منطقه، به قول ایرانی ها: دو تیر با یک نشان می زنید. از طرفی همنشینی با عشایر و از طرفی دیگر، ورزش زمستانی و مهیج اسکی را انجام می دهید. مناظر فوق العاده این منطقه در تابستان و زمستان، بی نظیر است. این یست در ۱۲ کیلومتری روستای آلوارس و ۲۴ کیلومتری سرعین قرار دارد.

برای عاشقان اسکی روی چمن هم، اردبیل ظرفیت گردشگری و ورزشی خوبی دارد. این منطفه با طبیعت بی نظیر و مثال زدنی، در ۱۰ کیلومتری شهرستان نمین، از مفرح ترین نقاط گردشگری کشور محسوب می شود. پیست اسکی و طبیعت زیبا در کنار جاذبه های دیگر مثل آب گرم مشه سویی، دشت های پوشیده از نادر ترین گل جهان ( گل شبنم یخی و گل سوسن چلچراغ ) ، آبشارهای دیدنی و چشمه های گوارا، در کنار اقامت گاه های شباهه روی، فندقلو را یکی از مناطق خاطره انگیز اردبیل و ایران کرده است.

این قلعه در مشکین شهر و در ارتافعات شرقی رودخانه باغ نوروز واقع شده و از تاریخی ترین بناهای استان اردبیل محسوب می شود. افراد علاقمند به طبیعت گردی در مناطق تاریخی، از این فرصت در اطراف شهر اردبیل استفاده کنند.

این مجموعه با ترکیب امکانات مدرن و طبیعت زیبا و رعایت آخرین استانداردهای آب درمانی، یکی از بهترین مناطق آب درمانی در ایران است که در شهرستان سرعین قرار دارد. نمای زیبای طلایی، فضای سبز زیبا، پارکینگ اختصاصی، دوش ها و وان های متعدد بهداشتی و خدمات پزشکی برای بانوان و آقایان، از جمله ظرفیت های گردشگری سلامت در این منطقه است.

شیروان دره از میراث‌ با ارزش زمین‌شناسی است که رسوبات آتش‌فشان سبلان منظره‌های حیرت‌انگیزی را در آن به‌ جا گذاشته است. آبگرم‌های زیادی در مسیر این دره وجود دارد که برخی از آن‌ها به صورت آبشار در‌ آمده‌اند و رسوبات گوگرد آن‌ها مناظر زیبایی را پدید آورده است. در این میان شابیل از معروف‌ترین این آب‌گرم‌ها است که آب آن دارای خاصیت‌ درمان پادرد و کمردرد است و برای اعصاب مفید است. این منطقه در جنوب غربی مشکین شهر و در دامنه‌ی غربی کوه سبلان قرار دارد.

یکی از جذابیت های گردشگری استان اردبیل، پل معلق پیرتقی است که در شهر هشتجین خلخال قرار دارد. عبور بر فراز دره هایی عمیق، همیشه جذاب است و تکان های وحشتناک پل یا زیپ لاین کنار آن، قطعا یکی از تجربه های به یاد ماندنی شما خواهد بود.

دهکده سنگی، یکی از دیدنی های استان اردبیل است. دیدن خانه هایی بی نظیر که در دل کوه با ظرافت تمام ساخته شده اند و بعضا دارای چند اتاق هستند، می تواند برای شما خاطره ای به یاد ماندنی به جای بگذارد. این منطقه در روستای ویند کلخوران در ۵ کیلومتری جنوب غربی سرعین واقع شده است.

تنگه قشلاق که در شهرستان مشیکن شهر استان اردبیل قرار دارد، یازدهمین مقصد گردشگری این استان است که معرفی می کنیم. طبیعت بکر و چشم نواز این منطقه، دلفریب است. صخره های زیبای این منطقه که مانند تندیس های سر بر افراشته اند، جذابیت بی نظیری دارند. مکان این منطقه روی نقشه به صورت تقریبی است و شما برای رسیدن به آن باید از جاده مشکین شهر  -اردبیل، نرسیده به شهرک صنعتی، به جاده فرعی پیچیده و از روستاهای آقدرق، بیجق و رودخانه قره سو بگذرید.

آبشار ۲۰ متری و زیبای سردابه واقع در ۲۸ کیلومتری غرب شهرستان اردبیل، یکی دیگر از مکان های دیدنی استان است. در نزدیکی این آبشار، یک آب گرم با خاصیت درمانی برای بیماری های یرقان و زردی وجود دارد.

تالاب پته خور در شرق شهر اردبیل روستایی به نام پته خور است که تالابی دیدن دارد. علاوه بر هوایی مطبوع و دلنشین، ماشای پرندگانی که برای استراحت در فصل سرما به این تالاب پناه می برند و پرواز دسته جمعی آن ها بر روی تالاب، پته خود را به یک قطب گردشگری تبدیل کرده است.

در هر شهری، بازارهایی وجود دارد که گردشگران و اهالی آن می توانند خریدهای خود را از آنجا انجام دهند. اما معماری با شکوه و زیبای مربوط به دوران صفوی این بازار باعث شد که تا گردشگران خرید کنند و هم از دیدن آن لذت ببرند. نورگیرهایی که روی سقف گنبدهای این بازار است، در ظهر، نظر شما را به سمت خود جلب می کند. بازار اردبیل به قدمت بازار قزوین و تبریز نیست.

بی‌شک آب‌گرم‌ها یکی از مقاصد ثابت گردشکران در سفر به اردبیل است. اگر به دنبال آب‌گرم‌ها و خاصیت‌های درمانی بی‌شمار آن‌ها هستید، آب‌گرم گیوی را فراموش نکنید. این آب‌گرم که در شهرستان کوثر اردبیل واقع شده، دارای خواص درمانی برای مریضی‌های پوستی و مفصلی مثل رماتیسم و درد مفصل است.

این آب‌گرم در نزدیکی شهرستان زیبای خلخال است و اطراف آن مناظر طبیعی و باغ‌های زیبایی وجود دارد که این مکان را به محلی مناسب برای اقامت تبدیل کرده است.

اردبیل است و دریاچه سبلان. این دریاچه یکی از زیبایی‌های منحصربه‌فرد سبلان است و روی قله‌ی آن قرار دارد. برای صعود به این قله مرتفع ۴۸۱۱ متری، تجهیزات کوهنوردی لازم خواهید داشت. در دامنه‌ی این کوه نیز آب‌گرم‌ها و آبشارهای زیادی وجود دارد که به زیبایی آن می‌افزاید. سه مسیر برای صعود به این قله وجود دارد: مسیر شمال شرقی که از آب‌گرم شابیل شروع می‌شود، مسیر غربی که از پای دریاچه‌ی قره گل شروع می‌شود و مسیر جنوبی که سخت‌ترین مسیر برای سعود به قله است و پیست اسکی آلوارس در آن قرار دارد.

در سفر به اردبیل، سوغات خوشمزه و صنایع دستی دیدنی و رنگارنگ آن را در نظر داشته باشید. عسل طبیعی سبلان، عصاره گل های سبلان، حلوای سیاه، سرشیر، کره محلی، شکلات روسته، شیرینی های محلی و تخمه آفتابگردان، سوغات خوشمزه این سرزمین است.

قبل از رزرو با کانتر مربوطه تماس بگیرید
Don`t copy text!
WhatsApp chat