0
آیتم : 0
قیمت کل‪:‬ £0.00
مشاهده سبدتسویه حساب
0
آیتم : 0
قیمت کل‪:‬ £0.00
مشاهده سبدتسویه حساب

بمبئی

شهر مومبای که قبلا بمبئی نام داشت، شهری بسیار بزرگ و یکی از مهم‌ترین شهرهای کشور هند است. این شهر هزاررنگ، سرشار از تنوع فرهنگی و مذهبی است. پرنده‌های عجیب و غریب دارد. جمعیت زیاد این شهر از همه‌ی طبقات اجتماعی کنار هم زندگی می‌کنند.

یکی از چیزهایی که بیش از همه توجه گردشگران را جلب می‌کند، فاصله طبقاتی بین اهالی شهر است. زاغه‌های بزرگ با جمعیت زیاد، برج‌های بلند و لوکس، جنگل‌های بارانی انبوه، پوشش گیاهی و جانوری خاص و فرهنگ خاص و متفاوت این کشور، از آن یک مقصد گردشگری متنوع ساخته است.مومبای به اندازه‌ی سایر شهرهای بزرگ دنیا، جاذبه‌ی گردشگری و وسایل حمل و نقل عمومی کارآمد ندارد ولی فرهنگ متفاوت و تنوع بی‌نظیر این شهر، بدون تردید توجهتان را جلب می‌کند.آلودگی شهر شاید برایتان ناراحت‌کننده باشد ولی پارک‌های بزرگی دارد که در آنها می‌توانید استراحت کنید و از شلوغی شهر فاصله بگیرید. بازرهای شلوغ و پرسروصدا، معبدهای پنهان، آثار معماری مربوط به دوران استعمار، رستوران‌های عالی و غذاهای خیابانی لذیذ، گوشه‌ای از تجربیات ناب سفر شما به بمبئی خواهد بود.

بمبئی، پایتخت ایالت ماهاراشترا، پرچمعیت‌ترین شهر هند است. جمعیت این شهر به حدود ۱۲/۵ میلیون نفر می‌رسد. این شهر را می‌توان پایتخت تجاری، اقتصادی و سرگرمی هند نامید. از نظر حمل و نقل عمومی و راه‌های ارتباطی، یکی از بهارین شهرهای هند است و دو بندر بزرگ هم دارد.به غیر از فرهنگ غنی و متنوع، سواحل متعدد جزو مهم‌ترین جاذبه‌های این شهر است. یکی از بزرگترین پارک‌های آبی موضوعی آسیا یعنی پارک آبی واترکینگدم در این شهر قرار دارد. تنوع جاذبه‌های بمبئی، هر سلیقه‌ای را راضی می‌کند

کافی شاپ ها

رستوران ها

دیدنی ها

هتل ها

تفریحات

Don`t copy text!
WhatsApp chat