0
آیتم : 0
قیمت کل‪:‬ £0.00
مشاهده سبدتسویه حساب
0
آیتم : 0
قیمت کل‪:‬ £0.00
مشاهده سبدتسویه حساب

برزیل

پکیج تور های برزیل تابستان 98
آشنایی با برزیل !

کشور برزیل سرزمین فوتبال، قهوه و سامبا است و مشهور به سرزمین آفتاب و جنگلهای استوایی می باشد.

جمهوری فدراتیو برزیل پنجمین کشور بزرگ دنیا (هم از نظر وسعت و هم از نظر جمعیت) و بزرگترین و پرجمعیت ترین کشور آمریکای جنوبی و همچنین هفتمین قدرت برتر در اقتصاد جهان است. پایتخت آن شهر برازیلیا و زبان رسمی برزیل پرتغالی می باشد. کشور برزیل شرقی‌ترین کشور قاره آمریکا است و هم مرز با کشورهای اروگوئه، آرژانتین، پاراگوئه، بولیوی، پرو، کلمبیا، ونزوئلا، گویان، سورینام و گویان فرانسه هم‌مرز است.

برزیل کشوری چند ملیتی است و بسیاری از نژادها و گروه‌های قومی را درخود جای داده‌است. گروه مهاجرین اصلی در برزیل شامل سرخ‌پوستان آمریکا، استعمارگران پرتغالی، بردگان آفریقایی و گروه‌های متنوع مهاجران از اروپا، آسیا و خاورمیانه می باشد.
در مورد نام برزیل به زبان پرتغالی عده ای بر این نظرند که این نام برگرفته شده از درختی پرارزش که مهاجران این منطقه به آن توجه زیادی داشتند، می باشد و عده ای نیز بر این باورند که نام برزیل از نام جزیره ای مشهور به نام برزیل است که در قرون وسطی در اروپا مورد توجه بسیاری قرارداشته است.
کشور برزیل محل زندگی قبایل مختلفی بود تا اینکه در سال ۱۵۰۰ کاشف معروف پدرو آلوارز کابرال این کشور را منطقه پادشاهی پرتغالی ها قرار داد وکشور برزیل تا سال ۱۸۰۸ در مستعمری پرتغال قرار داشت تا اینکه پایتخت پادشاهی پرتغال از لیسبون به ریودوژانیرو انتقال یافت، و بالاخره در سال ۱۸۲۲ پادشاهی برزیل استقلال یافت و تحت نظام سلطنتی و سیستم پارلمانی شکل گرفت. کشوربرزیل در قالب یک فدراسیون می باشد که از ۲۶ ایالت اصلی و یک منطقه فدرال تشکیل شده است، که مجموعاً ۲۷ واحد فدرال را تشکیل می‌دهند. ایالت ها دارای ادارات خودمختار هستند، که مالیات های خود را جمع آوری می کنند و سهم مالیات جمع آوری شده در کل توسط دولت فدرال دریافت می شود . هر ایالت دارای یک فرماندار  و همچنین شهرداری های خاص خود می باشد.

تاریخ برزیل !

در تاریخچه کشور برزیل آمده است که پیش از آن که نخستین جهانگردان پرتغالی در سده شانزدهم در دوره امپراتوری پرتغال به رهبری پدرو آلوارز کابرال به برزیل مهاجرت کنند ، جمعیت نیمه عشایری دست کم ۱۰٬۰۰۰ سال در این کشور ساکن بودند. در طول سه قرن بعد، پرتغالی‌ ها در این کشور ساکن شدند و ابتدا به دنبال درخت برزیل (پو برزیل)، و پس از آن کشت نیشکر، قهوه و به جستجوی معادن طلا بودند.  منبع نیروی انسانی این مستعمره در شروع متشکل از برده ‌های برزیل، سرخ‌ پوستان آمریکا، و پس از سال ۱۵۵۰، بیشتر متشکل از سیاه ‌پوستان آفریقایی بود. در سال ۱۸۰۸میلادی ، ملکه ماریای اول پرتغال و پسر و نایب ‌السلطنه وی، در فرار از ارتش ناپلئون بناپارت، امپراتوری اول فرانسه به همراه خاندان سلطنتی، اشراف و دولت به ریودو ژانیرو گریختند که جابجایی یک خاندان سلطنتی از قاره ‌ای به قاره ‌ای دیگر در طول تاریخ بوده است .

گرچه آنان در سال ۱۸۲۱ میلادی به پرتغال بازگشتند که این فاصله منجر به باز شدن بنادر تجاری به روی بریتانیا شد که در آن زمان به دلیل حملات ارتش ناپلئون قادر به دسترسی به بیشتر بنادر قاره اروپا نبود و این امر منجر شد تا کشور برزیل به عنوان بریتانیای تحت فرمانروایی دربار پرتغال لقب بگیرد. پس از سفر جان چهارم شاهزاده پرتغالی، بقایای دولت سلطنتی در ریودوژانیرو اقدام به انحلال پادشاهی برزیل کرده و آن را به حالت استعماری بازگرداند که این امر منجر به بروز جنگ های کوچکی در این کشور شد که به نام جنگ ‌های استقلال برزیل شهرت دارد. در تاریخ ۷ سپتامبر ۱۸۲۲ نایب ‌السلطنه پیتر اول از برزیل (دوم پدروی دوم که بعدها پدروی چهارم از پرتغال نام گرفت) با اعلام استقلال، امپراتوری مستقل برزیل را بنیان گذاری کرد. عهدنامه‌ ای که استقلال این امپراتوری را به رسمیت می‌ شناسد در تاریخ ۲۹ ژوئن ۱۸۲۵ بین بریتانیا و پرتغال امضا شد. در حالی که تاج و تخت در اختیار دربار براگانزا باقی ماند، این امر بیشتر منجر به تجزیه امپراتوری پرتغال به دو بخش شد و نه نهضت استقلال طلبی به طوری که در دیگر مناطق قاره آمریکا مشهود می باشد .

شهرهای توریستی برزیل
  • ایگواسو
  • ریودوژانیرو
  • سائوپائولو
Don`t copy text!
WhatsApp chat