0
آیتم : 0
قیمت کل‪:‬ £0.00
مشاهده سبدتسویه حساب
0
آیتم : 0
قیمت کل‪:‬ £0.00
مشاهده سبدتسویه حساب

آسیا

اکثر تورهایی که مردم ایران برای گذراندن کوتاه مدت تعطیلات خود به آنها رجوع می کنند تورهای آسیایی ارزان و چند روزه است که مهم ترین کشورهای دربرگیرنده این تورها شامل تایلند , امارات , گرجستان , چین , آذربایجان , ارمنستان , هندوستان و سایر کشورهای آسیایی می باشند.
شرق آسیا با کشورهایی مانند تایلند ,مالزی ,سنگاپور و حتی چین و مالدیو , جای خود را در ایران به خوبی باز کرده است و یکی از ارکان تورهای خارجی می باشد.
و اما اروپا : اروپا وقتی صحبت از خرید تور اروپا می شود، بهتر است که کمی دقیق‌تر در رابطه با مقصود و هدف صحبت کنیم زیرا اروپا یک قاره است که 10.18 میلیون کیلومتر مربع مساحت دارد و باید مشخص باشد که قصد شما از سفر به این سرزمین چه کشورها و چه شهرهایی است. در حقیقت 44 کشور در اروپا واقع شده‌اند و شما اگر بخواهید می‌توانید به تمامی آنها سفر کنید اما اغلب افرادی که اروپا را برای سفر انتخاب می‌کنند ترجیح می‌دهند که به کشورهایی که مورد علاقه‌ی خودشان است بروند به همین خاطر سه نوع تور اروپا برنامه ریزی می‌شود. در گروه اول مسافران تنها به یک کشور اروپایی سفر می‌کنند برای مثال تور فرانسه یا تور ایتالیا را خریداری می کنند و با این کار از شهرهای مختلف داخل یک کشور دیدن می نمایند. در گروه دوم چند کشور به صورت ترکیبی به عنوان تور اروپا عرضه می‌شوند با این کار مسافر می‌تواند به کشورهایی چون فرانسه، ایتالیا، اسپانیا و… با خرید یک تور ترکیبی سفر کند، همانطور که در بالای این صفحه ملاحظه می‌کنید. نوع سوم سفر به دور اروپاست که مسافران با خرید آن به شهرهای ساحلی کشورهای مختلف اروپا سفر می‌کنند و یا از تمامی کشورهای اروپایی (لزوما تمامی شهرها شامل نمی شود) دیدن می کنند. 

آسیا، وسیع‌ترین و پرجمعیّت‌ترین قارّة زمین، با وسعتی قریب ۴۴ میلیون که از کل سطح زمین و بیش از٧٢٢‘٢ میلیون نفر جمعیت، واقع در نیمکرة شمالی، از نزدیکی خط استوا تا نزدیکی قطب شمال؛ شمالی‌ترین حد این قاره، شبه‌جزیره تایمیر با ْ٧٧ و َ۴٠ عرض در اقیانوس منجمد شمالی و جنوبی‌ترین نقطة آن، رأس شبه‌جزیرة مالاکا با ْ١ و َ١۶ عرض شمالی در نزدیکی خط استوا واقع است.

وجه تسمیه: منشأ نام آسیا به درستی معلوم نیست. بنا به روایت هرودوت،یونانیان تصور می‌کردند آسیا براساس نام پرومته نامگذاری شده است. در مقابل ایشان، لیدپاییها معتقد بودند نام آسیا از نام آسیس ، پسر کوتیس ، گرفته شده است. متأخرین نام آسیا را مأخوذ از کلمة آسوری یا فنیقیِ آشو یا آسو به معنای طلوع آفتاب و سرزمین واقع در شرق می‌دانند. در مقابل این لفظ، در همین زبانها، لفظ ارب ، به معنای غروب آفتاب وجود دارد که از آن نام اروپا ، و عربستان منشأ گرفته است.

قبرس
بلغارستان
رومانی
روسیه
ایتالیا
ارمنستان
اسپانیا
پرتغال
یونان
جمهوری چک
اوکراین
بلژیک
صربستان
هلند
مالت

قبرس دارای آب و هوای نیمه گرمسیری است و از نوع مدیترانه ای و نیمه خشک (در قسمت شمال شرقی این جزیره) با زمستان بسیار خفیف (در ساحل) و تابستان گرم تنها در کوه های ترودوس در بخش مرکزی این جزیره مشاهده میشود. بارش باران عمدتا در فصل زمستان رخ می دهد و تابستان به طور کلی خشک می شود.

قبرس یکی از گرم ترین اقليم و گرماي زمستان در بخش مديترانه اتحاديه اروپا را دارد. میانگین دمای سالانه ساحل حدود 24 درجه سانتیگراد (75 درجه فارنهایت) در طول روز و 14 درجه سانتیگراد (57 درجه فارنهایت) در شب است. به طور کلی فصل حرارت گرما حدود هشت ماه طول می کشد. این هوا در ماه آوریل با دمای متوسط 21-23 درجه سانتیگراد (70-73 درجه فارنهایت) در طول روز و دمای 11 تا 13 درجه سانتیگراد (52-55 درجه فارنهایت) در شب آغاز می شود و در ماه نوامبر با دمای متوسط 22 -23 درجه سانتیگراد (72-73 درجه فارنهایت) در طول روز و دمای 12 تا 14 درجه سانتیگراد (54-57 درجه فارنهایت) در شب است. در چهار ماه باقی مانده از سال، درجه حرارت تمایل کمتری دارد، در حالی که گاهی اوقات در طول روز بیش از 20 درجه سانتیگراد (68 درجه فارنهایت) است. در لیماسول، در دوره ژانویه و فوریه، دمای متوسط حداکثر 17-18 درجه سانتیگراد (63-64 درجه فارنهایت) در طول روز و 8-9 درجه سانتیگراد (46-48 درجه فارنهایت) در شب است. در دیگر نقاط ساحلی قبرس، درجه حرارت به طور کلی 16-17 درجه سانتی گراد (61-63 درجه فارنهایت) در طول روز و 6-9 درجه سانتیگراد (43-48 درجه فارنهایت) در شب است. در ماه مارس و دسامبر در لیماسول، میانگین روزانه 19-20 درجه سانتیگراد (66-68 درجه فارنهایت) و شبانه 10 تا 11 درجه سانتیگراد (50-52 درجه فارنهایت) است. سایر نقاط ساحلی در قبرس عموما 17-19 درجه سانتیگراد (63-66 درجه فارنهایت) در طول روز و 8 تا 11 درجه سانتیگراد (46-52 درجه فارنهایت) در شب است.

وسط تابستان (ژوئیه و اوت) معمولا گرم است، با دمای حداکثر ساحلی در حدود 33 درجه سانتیگراد (91 درجه فارنهایت) در طول روز و در حدود 23 درجه سانتیگراد (73 درجه فارنهایت) در شب است. در مرکز جزیره – ارتفاعات – دمای متوسط بیش از 35 درجه سانتی گراد (95 درجه فارنهایت)). در ماه های ژوئن و سپتامبر در ساحل میانگین حداکثر درجه حرارت معمولا در حدود 28 تا 30 درجه سانتیگراد (82-86 درجه فارنهایت) در طول روز و در حدود 18 تا 20 درجه سانتیگراد (64-68 درجه فارنهایت) در شب است. در حالی که نوسانات دما زیاد در ساحل نادر است، مرکز قبرس دارای تغییرات بیشتری است معمولا زمستان های سردتر و تابستان های گرمتر.

میانگین دمای سالانه دریا در اطراف قبرس 21 تا 22 درجه سانتیگراد است (70-72 درجه فارنهایت)، از 17 درجه سانتی گراد (63 درجه فارنهایت) در فوریه تا 27-28 درجه سانتیگراد (81-82 درجه فارنهایت) در ماه اوت ( بسته به موقعیت مکانی) در هفت ماه از ماه مه تا نوامبر میانگین دمای دریا بیش از 20 درجه سانتیگراد (68 درجه فارنهایت) است.

در فصل زمستان، قبرس به طور متوسط 5-6 ساعت نور خورشید در روز دریافت می کند، نیمی از 12-13 ساعت در اواسط تابستان تجربه می شود. این در مورد دو برابر شهرها در نیمه شمالی اروپا است؛ برای مقایسه، لندن 1،461 ساعت است. با این حال، در زمستان می تواند بیش از چهار برابر نور آفتاب باشد. برای مقایسه، لندن 37 ساعت است ، در حالی که مکان های ساحلی در قبرس در حدود 180 ساعت آفتابی در ماه دسامبر (یعنی در ماه مه در لندن) دارد.

بلغارستان دارای آب و هوای معتدل قاره ای که مخصوص اروپا مرکزی است میباشد، با تابستان های گرم، زمستان های طولانی و سرد و فصل های بسیار متمایز. بارش برف فراوان در سراسر کشور از دسامبر تا اواسط ماه مارس ممکن است رخ دهد، به خصوص اگر شما در مناطق کوهستانی بلغارستان هستید.

بلغارستان یکی از قدیمی ترین شهرهای سراسر اروپا است، این کشور با برخی از شهرهای زیبا و زیبایی های حفظ شده و شهرک های تاریخی قابل توجه است که شما می توانید در سفر خود از آنها بازدید کنید.

بلغارستان دارای مرز با رومانی است که توسط دانوب و خط ساحلی دریای سیاه مشخص شده است. در غرب آن توسط صربستان و مونته نگرو و در جنوب توسط یونان هم مرز است ، به طوری که می توانید تصور کنید که این کشور دارای برخی از زیباترین مناظر جهان است با شرایط آب و هوایی متعادل.

در امتداد ساحل، شما شرایطی را پیدا خواهید کرد که بیشتر یادآور قسمت های مدیترانه هستند، و در اینجا شما چند استراحتگاه ساحلی پراکنده خواهید یافت که برای سفرهای تابستانی مناسب است. شهر Varnalies در ساحل دریای سیاه زمستان گرم تر از هر بخش دیگر از کشور دارد.

ماه های زمستان در وارنا، به طور متوسط روزانه حداقل -1 درجه سانتیگراد و اوج 6 درجه سانتی گراد را ببینید. بارش در اوت ماه دسامبر در اوج خود است، با 63 میلی متر بارش ثبت شده به طور متوسط، اما در ماه ژانویه به طور چشمگیری کاهش می یابد، زمانی که متوسط بارش در ماه فقط 28 میلی متر در حدود 8 روز از ماه است. بارندگی تا ژوئن نسبتا کم است، در حالی که ماهانه به طور متوسط 64 میلی متر است.

یکی از محبوب ترین گشت های گردشگری در بلغارستان، شهر بورگاس شهر ساحلی می باشد. این قسمت از کشور به زیبایی های سواحل شنی طلایی زیبا، درجه حرارت اقیانوس گرم و ساعت های تابستان خورشید، یک مقصد تعطیلات مورد علاقه برای هموطنان محلی و مسافران بین المللی است.

شهر زیبا و تاریخی بلغارستان ، صوفیه ، در غرب کشور قرار دارد. صوفیه در دره سوفیا قرار گرفته و در تمام چهار طرف توسط کوه احاطه شده است. آب و هوای صوفیه قاره ای است ژانویه به طور متوسط سردترین ماه سال است، در حالی که ماه اوت، روزهای آخر در صوفیه تجربه بیش از 30 درجه سانتیگراد را تجربه می کند. زمستان در صوفیه واقعا در اواسط نوامبر شروع می شود، زمانی که دمای شبانه به 1.2 درجه سانتی گراد می رسد و حداکثر روزانه تنها 9.6 درجه سانتیگراد است.

دمای متوسط سالانه بستگی به عرض جغرافیایی و دامنه آن دارد که از 8 درجه سانتی گراد در شمال و 11 درجه سانتیگراد در جنوب، با درجه حرارت 2.6 درجه سانتیگراد در کوه و 12 درجه سانتیگراد در دشت متفاوت است. به طور کلی، گرم ترین مناطق در مناطق جنوبی بلغارستان است که تحت تاثیر دریای مدیترانه قرار دارند.

درجه حرارت روز 0-5 درجه سانتی گراد در زمستان و 25-30 درجه سانتی گراد در ماه های تابستان متفاوت است.

در مناطق جنوبی این می تواند گرمتر باشد، در مناطق کوهستانی شمال و شرق کوه های بالکان می تواند سردتر با دمای متوسط روزانه و شب های سرد در تابستان باشد و درجه حرارت بسیار پایین تر از زمستان باشد.

متوسط بارش سالانه حدود 700 میلی متر است، در کوه ها (تا 1000 میلی متر و بیشتر) و کمتر در ساحل (حدود 400-600 میلی متر). این می تواند در تمام طول سال بارانی شود؛ به طور کلی زمستان خشک ترین فصل است. در تابستان، بارندگی و طوفان همزه با رعد و برق، به ویژه در کوه ها معمول است.

لباس مورد نیاز:

لباس سبک در تابستان در ساحل و در ناحیه های کم عمق پوشیده می شود. لباس های گرمتر در زمستان و در طول سال در ارتفاعات مورد نیاز است.

طبقه بندی Koeppen-Geiger

در بلغارستان دو منطقه آب و هوایی متفاوت وجود دارد. اکثر مناطق دارای آب و هوای Cfa، آب و هوای مرطوب گرم و گرم ترین ماه بیش از 22 درجه سانتیگراد است و سردترین ماه بین 3 – تا 18 درجه سانتیگراد است. آب و هوای مناطق کوهستانی را می توان به عنوان آب و هوای Dfb طبقه بندی کرد. یک آب و هوای مرطوب برفی با گرم ترین ماه بین 10 تا 22 درجه سانتیگراد، سردترین ماه کمتر از -3 درجه سانتیگراد و در آخرین یا چند ماه بالاتر از 10 درجه سانتیگراد است.

فصل خلوت

دما در پاییز به سرعت در حال سقوط است، و در زمستان برف در بسیاری ازبخشهای کشور رایج است. بسیاری از استراحتگاه های ساحلی نزدیک به طور کامل بسته هستند، اما جایگاه های اسکی در ماه دسامبر و فوریه در حال تغییر هستند.

فصل متوسط

بهار و پاییز دارای آب و هوای گرم و تقویم جشن های فرهنگی هستند. ذوب برفهای بهاره می تواند خطرناک باشد در غیر این صورت، آب و هوا برای گردش در فضای باز مناسب است. جاذبه ها و سایتهای تفریحی پس از زمستان باز میشوند، و تعداد گردشگران کمتر از روزهای اوج تابستان میباشد.

فصل شلوغ

دماهای بالا، روزهای آفتابی و شبهای ملایم در سراسر بلغارستان برقرار است. ساحل دریای سیاه شلوغ ترین بخش و گران قیمت ترین مکان است. شهرهای دیگر کمی گرم هستند، گرچه جاذبه های شلوغی دارند.

رومانی دارای آب و هوای معتدل قاره ای در اروپا مرکزی است. با تابستان های گرم، زمستان های طولانی، سرد و فصل های بسیار متمایز. بارش برف فراوان در سراسر کشور از دسامبر تا اواسط ماه مارس ممکن است رخ دهد، به ویژه در مناطق کوهستانی رومانی.

دمای متوسط سالانه بستگی به عرض جغرافیایی و دامنه آن از 8 درجه سانتی گراد در شمال و 11 درجه سانتیگراد در جنوب، با درجه حرارت 2.6 درجه سانتیگراد در کوه و 12 درجه سانتیگراد در دشت. به طور کلی، گرم ترین مناطق در مناطق جنوبی رومانی است. درجه حرارت در روز در زمستان و 0-25 درجه سانتی گراد در ماه های تابستان متغیر است. در مناطق جنوبی می تواند گرمتر باشد، در مناطق شمال و شرق کوهستانی Transsilvania می توان آن را سردتر با دمای متوسط روزانه و شب های سرد در تابستان و درجه حرارت بسیار پایین تر از صفر در زمستان دید.

میانگین بارندگی سالانه به طول 700 میلی متر است، بیشتر در کوه ها (تا 1000 میلی متر) و کمتر در ساحل (حدود 400 میلی متر). این می تواند در تمام طول سال بارانی نیز شود؛ بهار خشک ترین فصل است. در تابستان، باران و رعد و برق، به ویژه در کوه ها معمول است.

لباس سبک در تابستان در ساحل و در ناحیه های کم عمق پوشیده می شود. لباس های گرمتر در زمستان و در طول سال در ارتفاعات مورد نیاز است. Rainwear در طول سال توصیه می شود.

در رومانی دو منطقه آب و هوایی متفاوت وجود دارد. اکثر مناطق دارای آب و هوای Cfa، آب و هوای مرطوب گرم و گرم ترین ماه بیش از 22 درجه سانتیگراد است و سردترین ماه بین 18 تا -3 درجه سانتیگراد است. آب و هوای مناطق کوهستانی را می توان به عنوان آب و هوای Dfb طبقه بندی کرد. یک آب و هوای مرطوب همراه با برف با گرم ترین ماه بین 10 تا 22 درجه سانتیگراد، سردترین ماه کمتر از 3 درجه سانتیگراد و در آخرین یا چند ماه بالاتر از 10 درجه سانتیگراد است.

جای تعجب نیست که روسیه دارای آب و هوای بسیار متنوعی است. بخش شمالی آن به معنای تغییرات فصلی بزرگ است. اندازه وسیع آن به معنی آن است که بسیاری از مناطق اقیانوس آرام با سواحل در دریاهای مختلف و مناطق داخلی بیشتر از دریا از هر جای دیگر بر روی زمین؛ توپوگرافی متنوع آن باعث تغییرات منطقه ای بسیار متنوع به عرض جغرافیایی می شود. با این حال، مناطق اقیانوس آرام به طور کلی تمایز عرضی متداول را دنبال می کنند. در بیشتر موارد، روسیه دارای آب و هوای قاره ای است که تغییرات فصلی زیادی در درجه حرارت دارد. تابستان گرم، اما مختصر و زمستان های سرد و سرمای سخت با مقدار زیادی برف و یخ را دریافت می کند. با این حال، روسیه همچنین دارای کوه ها و مناطق کویر، تاگا، تاندرا، استپ و فلات است که همه آب و هوای خاص خود دارند.

روسیه در دو قاره قرار دارددر قسمت شمالی در آسیا واقع شده، اما در قسمت شرق کوه های اورال، بخش âsmallâ در اروپا است.

مسکو دارای آب و هوای مرطوب با زمستان های طولانی، سرد و تابستان گرم و مرطوب است. آب و هوای معمولی مسکو به راحتی می تواند به دو فصل عمده تقسیم شود: گرم و سرد. مسکو یک شهر با افراطی ترین اقلیم است، تابستان ها تمایل به گرم شدن دارد، اما ممکن است گاهی اوقات با امواج گرمای جرم مواجه شوند، در حالی که زمستان به طور کلی سرد است و در طی سردترین ماه ها می تواند درجه حرارت را به مراتب پایین تر از نقطه ی انجماد ببیند و در نتیجه روزهای هوای یخی و برف .

آب و هوا ایتالیا از بالا به پایین کشور در طول سال متفاوت است. به علاوه، با خطوط ساحلی طولانی و کوه ها، دما می تواند در عرض چند دقیقه تغییر یابد، همانطور که از شهری به شهر دیگر می روید.

ایتالیا یک شبه جزیره با شکوه در اروپای غربی است و جزایر سیسیل و ساردینیا را پوشش می دهد. این کشور دارای خط ساحلی با دریاهای آدریاتیک و دریای تیررین است که هر دو جزء دریای مدیترانه هستند. ایتالیا مرزهای خود را در شمال با فرانسه، سوئیس، اتریش و اسلوونی به اشتراک می گذارد. از کوه های پر از برف در شمال تا گرمای سالانه در جنوب، ایتالیا دارای آب و هوای بسیار متنوع است. درجه حرارت زمستان در سراسر کشور از آلپ در شمال تا آب و هوای مدیترانه ای جنوب متفاوت است. در تابستان تفاوت بسیار کمتر مشخص است. تفاوت های بزرگی بین مناطق ساحلی و داخل کشور وجود دارد، به خصوص به دلیل افزایش ارتفاع. درجه حرارت پایین ثبت شده در ایتالیا 29- درجه سانتی گراد است. همچنین موقعیت این مناطق طوری است که می تواند بسیار سردتر شود مثلا: 45- درجه سانتیگراد در آلپ ثبت شده است. رکورد بالا 46 درجه سانتیگراد در جنوب کشور است.

ایتالیا یک کشور بسیار کوهستانی با کوه های آلپ در شمال و دامنه کوه Apennine است که به طور مستقیم در شبه جزیره گسترش می یابد و به بیش از 2000 متر میرسد. جزایر سیسیل و ساردینیا نیز کوهستانی هستند Etna با 3323 متر ارتفاع در سواحل شرقی سیسیلی قرار دارد. دشتهای جنوب آلپ تنها بخش مسطح کشور هستند.

شمال ایتالیا تحت سلطه آلپ است. مون بلان، بلندترین کوه غرب اروپا در 4810 متر، مرز بین ایتالیا و فرانسه را در شمال غرب کشور ایجاد می کند. کوه های دیگر بیش از 4000 متر ارتفاع دارند، از جمله مونته رزا و گران پارادیزو. بخش زیادی از این منطقه در تمام طول سال پوشیده از برف است و می توانید درجه حرارت بسیار سرد، گاهی اوقات تا 30- درجه سانتیگراد را ببینید. در تابستان در مناطق زیر 1500 متر هوا گرم است. اسکی سرگرمی محبوب در کوه های ایتالیا است. در شمال ایتالیا به طور کلی از آب و هوای قاره ای با تابستان های گرم و زمستان های سرد لذت ببرید.

آب و هوا ارمنستان بسیار متفاوت است. این کشور در ناحیه نیمه گرمسیری، در میان گودال های مرکزی کوه های کوچک قفقاز واقع شده است. اما با وجود این، آب و هوای نیمه گرمسیری تنها در قسمت جنوبی ارمنستان (منطقه مگی) مشاهده می شود. این منطقه از گیاهان و درختان نیمه گرمسیر مانند پرتقال، لیمو، زیتون و دیگر گیاهان پوشیده شده است.

آب و هوا ارمنستان در سایر مناطق قاره ای است. تابستان خشک و آفتابی ، از ژوئن تا اواسط سپتامبر طول می کشد. زمستان کوتاه و کاملا سرد با مقدار زیادی برف همراه است. در کوه ها دمای متوسط تابستان بین 10 تا 22 درجه سانتیگراد و در زمستان دما بین 2- تا 14- درجه سانتی گراد است. در اراضی ساده، دمای متوسط ماه ژانویه 5 درجه سانتیگراد زیر صفر و دمای جولای 25 درجه بالای صفر است.

توزیع حرارت در ارمنستان بستگی به ارتفاع محل دارد. حتی در یک شهر، درجه حرارت بین دو ناحیه همسایه می تواند 2-3 درجه سانتیگراد متفاوت باشد.

بیش از 90 درصد ارمنستان در ارتفاع 1000 متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد. همین امر ویژگی های آب و هوا ارمنستان را تشکیل می دهد. بنابراین، میانگین دمای هوا در ارمنستان، همانند سایر کشورهای کوهستانی، در هر 200 متر از صعود به یک درجه کاهش می یابد.

مقدار بارش سالانه به ارتفاع این منطقه بستگی دارد: به طور متوسط 200-800 میلیمتر. فصل اول بارندگی در ارمنستان از فصل بهار تا اوایل تابستان طول می کشد، در حالی که ماه های اکتبر و نوامبر طلسم دوم باران را تجربه می کند. در مناطق کوهستانی زمستان میزان بارش زیاد (تا 100-150 میلی متر)، که تا ماه مارس-آوریل ادامه دارد.

پاییز و اواسط بهار بهترین فصل برای بازدید از ارمنستان است همراه با آب و هوای ملایم و آفتابی، رنگ های روشن منظره ها و فراوانی میوه های پاییز.

ماه های مه، ژوئن، سپتامبر و اکتبر، آب و هوای خوب با دمای متوسط خوبی دارند.

به طور متوسط گرمترین ماه ها ژوئن، ژوئیه و اوت است.

ایروان در ماه ژانویه، فوریه، ژوئن، ژوئیه، اوت، سپتامبر، نوامبر و دسامبر دوره خشکی دارد.

به طور متوسط، گرمترین ماه اوت است.

به طور متوسط، جالب ترین ماه ژانویه است.

مه، ماه مرطوب تری است. اگر باران زیاد را دوست ندارید، از این ماه باید اجتناب کنید.

اوت خشک ترین ماه است.

جولای داغترین ماه در ایروان است با میانگین دمای 27 درجه سانتیگراد (80 درجه فارنهایت) و سردترین ماه ژانویه در دمای 3 درجه سانتیگراد زیر صفر است و بیشترین میزان نور آفتاب در 13 ژوئیه است. مرطوب ترین ماه نوامبر با متوسط 40 میلی متر باران است.

هنگامی که شما در مورد مقصد تعطیلات تابستانی فکر می کنید، احتمالا یکی از اولین مکان هایی که به ذهن شما می رسد اسپانیا است. سالهاست که بازدیدکنندگان به سواحل خیره کننده این کشور اروپایی سرازیر میشوند و با خاطرات خوشی آن را ترک میکنند.

آب و هوا اسپانیا با توجه به سواحل و رشته کوه های بزرگ، متنوع ترین آب و هوا در اروپا است. آب و هوا از شمال به جنوب تغییر می کند، زیرا این کشور در بسیاری از منطقه های های گوناگون قرار دارد و شرق و غرب کشور نیز به همان اندازه تحت تاثیر مدیترانه و اقیانوس اطلس قرار دارند. در واقع، سوابق دما برای اسپانیا نشانگر افراطهایی است که در سراسر کشور یافت می شود. بالاترین درجه حرارت رسمی ثبت شده دما 47 درجه سانتیگراد در اندلس در منطقه مرکزی جنوبی اسپانیا است. سردترین درجه رسمی در اسپانیا 32- درجه سانتی گراد در لردا، در منطقه پیرنه در شمال کشور ثبت شده است.

آب و هوا زمستان در اسپانیا شرایط متغیری دارد. معمولا خشک است، مگر اینکه شاید در شمال غربی، اغلب آفتابی است اما احتمالا خیلی سرد است. یکی از لذت بخش ترین کشورهای اروپایی در زمستان است، اما انتظار آفتاب گرفتن از آب و هوا نیست.

آب و هوا بهار در اسپانیا زمان خوبی برای بازدید از اسپانیا را فراهم میکند. در جنوب کشور، لباس های نازک و سبک خود را بیاورید، خصوصا وقتی که به تابستان نزدیک می شویم.

آب و هوا تابستان در اسپانیا آب و هوایی گرم در تمام طول فصل است!

پاییز در اسپانیا اغلب طولانی تر از کشورهای دیگر است، با این حال امکان سفر به سواحل تا ماه اکتبر ممکن است.

شمال اسپانیا دارای آب و هوای معتدل و بخش های مرکزی، جنوبی و شرقی دارای آب و هوای مدیترانه ای است. پر باران ترین بخش شمال و شمال غربی کشور است. جنوب شرق اسپانیا با تابستان های داغ و زمستان های معتدل آب و هوایی مدیترانه ای دارد. منطقه خشک مرکزی با تابستان های گرم و زمستان های سرد، آب و هوایی متنوع دارد. کوه های مرتفع پیرنه آب و هوای سرد کوهستانی و شمال غرب (گالیسیا) با تابستان های خنک آب و هوای مرطوب اقیانوس اطلس را دارد.

بهترین زمان سفر به اسپانیا: بهار و پاییز زمان مناسبی برای سفر به همه بخش های اسپانیا می باشد به جز سواحل آتلانتیک که بارش های شدید در ماه های اکتبر و نوامبر دارند، ولی در کل اکتبر برای سفر به کشور اسپانیا بهترین ماه است البته فراموش نشود شلوغ ترین فصل نیز است.

آب و هوای کشور پرتغال:کشور پرتغال در جنوب غربی قاره اروپا قرارگرفته است و از سمت شمال و شرق با اسپانیا و از سمت غرب و جنوب با اقیانوس اطلس هم مرز است.

این کشور دارای جزایری به نامهای Azeros و Madeira می باشد که Azores حدود 1,100 در غرب Lisbon و Madeira در شمال جزیره Canary واقع شده است.

موقعیت کشور پرتغال در نزدیکی آفریقای شمالی است، به همین دلیل یکی از گرمترین کشورهای اروپایی می باشد.شهرهای Azores و Madeira دارای آب و هوایی نسبتا گرم تر و مرطوب تر هستند.

پرتغال در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی دارای روستاهای بیشتر و مناظر طبیعی چشم نواز در حومه شهرهای بزرگ می باشد.

این کشور دارای چندیدن رودخانه است که از اسپانیا سرچشمه میگیرند. یکی از رودخانه های اصلی رودخانه ی Minho در شمال کشور است.

شمال کشور پرتغال کوهستانی و ناهموار است.شمالی ترین نقطه ی پرتغال برای اسکی عالی می باشد.

منطقه ی Alentejo دارای دشت هایی هموار میباشد که تا جنوب Lisbon ادامه یافته است.

کشور پرتغال دارای آب و هوای عمدتا معتدل و مدیترانه ای است. الگوی آب و هوای این کشور در فصل زمستان مانند شهرهای ساحلی اسپانیا می باشد برای مثال میانگین دمای هوا در طول روز حداکثر تا 16 درجه سانتی گراد ( 61 درجه فارنهایت ) میشود اما رطوبت هوا در کشور پرتغال بسیار بیشتر از شهرهای ساحلی اسپانیا میباشد.

در فصل زمستان به طور متوسط تنها 14 روز خشک در پرتغال حاکم است و ساعت تابش آفتاب در این فصل 5 الی 6 ساعت می باشد. در بهار فرایند گرم شدن به صورت تدریجی رخ میدهد. به طور متوسط حداکثر دمای هوا در ماه مه 22 درجه سانتی گراد ( 72 درجه فارنهایت ) بالای صفر می باشد در این فصل همچنین سواحل اقیانوس اطلس مرطوب تر از سواحل کشور اسپانیا است.

در فصل تابستان نسیم با طراوتی از سمت دریا بر فراز کشور پرتغال می وزد و شرایط آب و هوایی را بسیار دلپذیر می کند. درجه حرارت حداکثر 25 درجه سانتی گراد ( 78 درجه فارنهایت )است و ساعت تابش آفتاب 11 الی 12 ساعت است و تقریبا در تمام فصل های سال هوا خشک می باشد. در فصل پاییز دوباره رطوبت به هوای پرتغال برمیگردد و در ماه تقریبا 12 الی 17 روز خشک وجود دارد.

در طول فصل های پاییز و زمستان ممکن است بارندگی رخ بدهد اما در تابستان و بهار این احتمال کمتر است و درجه حرارت تا 40 درجه سانتی گراد بالای صفر می رسد.

شمال غرب پرتغال دارای آب و هوایی معتدل تر است اما شمال شرق دارای زمستان هایی طولانی تر و تابستان هایی گرم تر است. تابستان در جنوب کشور همچنین بسیار گرم است و در زمستان امکان بارش برف در شمال کشور وجود دارد اما به سرعت آب می شود.

بهترین فصل سفر به پرتغال:

فصل گردشگری بین بهار و پاییز است اگر شما قصد سفر به پرتغال را دارید در زمستان سفر کنید، زیرا روزهای خفیف و ملایم و بارانی وجود خواهد داشت همراه با کاهش نرخ هتلها در این فصل که یک نکته مثبت در سفر است. همانطور که درجه حرارت در تابستان بسیار گرم می شود، هتل ها، رستوران ها و جاذبه های دیدنی پرتغال شلوغ تر و اغلب گران تر می شوند.

جشن های لیسبون در ماه ژوئن برگزار می شود، جشنواره Santo Populi (سنت های محبوب) ، جشنواره سانتو آنتونیو جمعیت زیادی را به ویژه در شب 12 ژوئن جذب خود می کند. تعطیلات محلی لیسبون در روز 13 ژوئن است.

جشنواره بندر نیز در ماه ژوئن برگزار می شود، جشنواره سان جویو،در شب 23 ژوئن، جمعیت بزرگی را جذب می کند. تعطیلات محلی پورتو 24 ژوئن است.

دیگر روزهای تعطیل رسمی پرتغال: سال نو (1 ژانویه)، کارناوال (روز قبل از خاکستر چهارشنبه)، روز آزادی (25 آوریل)، روز کارگر (1 ماه مه)، روز پرتغال (10 ژوئن)، تعهد (15 اوت) مفهوم معصوم(8 دسامبر) و کریسمس (25 دسامبر).

یونان دارای آب و هوای گرم مدیترانه‌ای است.ماه آگوست گرم ترین ماه در آتن است با درجه حرارت متوسط 29 درجه سانتیگراد (84 درجه فارنهایت) و سردترین ماه ژانویه میباشد با دمای 10 درجه سانتیگراد (50 درجه فارنهایت). مرطوب ترین ماه دسامبر است به طور متوسط 97.6 میلی متر باران دارد. بهترین ماه برای رفتن به دریا در ماه اوت است که میانگین دمای دریا 25 درجه سانتیگراد است (77 درجه فارنهایت).

آب و هوای یونان در تابستان معمولا گرم و خشک است و در زمستان می تواند سرد و مرطوب و آرام باشد. قسمت بالای یونان در زمستان می تواند بسیار سرد باشد و برف غیر معمول نیست. با این حال، برای جنوب یونان و جزایر، زمستان خفیف تر خواهد شد. در طول زمستان بسیاری از بخشهای یونان ممکن است برف داشته باشد و در کوه ها در ارتفاع بالاتر انتظار می رود بارش برف زیادتر باشد.

تابستان های یونان معمولا بسیار گرم هستند و در ماه های ژوئیه و اوت درجه حرارت معمولا به 30 تا 35 درجه سانتیگراد می رسد، اما گاهی اوقات حتی 40 درجه سانتیگراد و بیشتر می شود. توصیه می شود در این دماها از ساعت 11 صبح تا 14:00 هنگام اوج تابش خورشید در خانه بمانید. یک باد قوی شمال با نام “Meltemi” وجود دارد که معمولا در طول ماه های ژوئیه و اوت در سواحل شرقی یونان می وزد و این امر به گرما کمک می کند. با این حال، این بادها در حقیقت بسیار قوی هستند.

لباس مورد نیاز:

لباسهای پنبه ای سبک و کتانی در ماه های تابستان؛ و متوسط و بارانی در زمستان.

طبقه بندی Koeppen-Geiger:

آب و هوای گرمسیری به عنوان آب و هوای Csa طبقه بندی شده است. یک آب و هوای معتدل مدیترانه ای با تابستان های خشک، گرم و زمستان مرطوب، مرطوب با گرم ترین ماه بیش از 22 درجه سانتیگراد است.

فصل خلوت (نوامبر مارس)

بسیاری از هتل ها، مناظر و رستوران ها به ویژه در جزایر بسته شده اند. نرخ اقامت هتلها می تواند تا 50٪ کاهش یابد. افت دما رخ میدهد؛ آتن و کرت حتی می توانند برف را ببینند.

فصل میانه (آوریل، سپتامبر و اکتبر)

قیمت اقامت می تواند تا 20٪ کاهش یابد. درجه حرارت متوسط است. پرواز های داخلی و کشتی های جزیره برنامه های خود را کاهش داده اند.

فصل شلوغ (عید پاک و مه)

مناظر، تورها و حمل و نقل در حال افزایش هستند. قیمت اقامت می تواند دو برابر شود. هر دو جمعیت مسافران و درجه حرارت افزایش می یابد.

جمهوری چک یک کشور کاملا محصور شده در خشکی است که به شرق اروپا مرکزی و حاشیه شرق اسلواکی متصل است. جمهوری چک همچنین مرزهای خود را با لهستان به شمال، آلمان به غرب و اتریش به جنوب می برد. جمهوری چک به دو استان باستانی بوهمیا و موراویا تقسیم شده است که در کنار یک مرز کوهستانی در امتداد آلمان قرار دارند. این کشور دارای زمین های متنوعی است و در بسیاری از سرزمین ها دارای تپه های سنگی است که در قسمت های مختلف کوهستانی قرار دارد.

از آنجا که این کشور محصور در خشکی است، بنابراین تاثیرات مؤثر بر یک دریا یا اقیانوس ندارد و زمین خود را معمولا از شمال به جنوب شرق و شرق تکرار می کند، بنابراین شرایط آب و هوایی مشابه در سراسر جهان غالب می شود و هوای کشور با ارتفاع های مختلف متفاوت است.

آب و هوا در جمهوری چک عمدتا قاره ای و معتدل است. دما در تابستان و زمستان بسیار متفاوت است، و این به دلیل موقعیت جغرافیایی آن است. تابستان گرم است، گرچه گرمای شدید بسیار نادر است. زمستان ها به طور کلی ابری و سرد هستند و در بعضی مواقع وقتی که با باد های سرد روسیه روبرو می شوند سردتر میشود. زمستان معمولا در سراسر کشور میزبان برف می شود و قسمت های با ارتفاع بالاتر برف بیشتر ی را در بر می گیرد، گرچه معمولا در زمین های هموار نیز برف و باران وجود دارد.

پراگ دارای آب و هوای قاره ای مرطوب با تابستان های خفیف و زمستان بسیار سرد است. آب و هوا در این شهر شامل چهار فصل عمده می باشد: تابستان (ژوئن تا اوت)، پاییز (سپتامبر تا نوامبر)، زمستان (دسامبر تا فوریه) و بهار (از ماه مارس تا می). تابستان بالاترین درجه حرارت و کمترین پوشش ابر را دارد، پاییز، دمای کم و کمترین بارش را مشاهده می کند، زمستان بیشترین بارش برف و کمترین دمای هوا را می بیند و بهار با پایین ترین درجه رطوبت مشاهده میشود.

بهترین زمان بازدید از پراگ در تابستان است، زمانی که دمای متوسط روزانه در حدود 20 تا 24 درجه سانتیگراد است و شهر هر روز 10.5 ساعت آفتابی دارد. با این حال، پس از فصل زمستان، ماه های تابستان معمولا گران ترین زمان برای بازدید از پراگ است. اگر می خواهید یک قیمت مقرون به صرفه بهره ببرید و از بهترین آب و هوا لذت ببرید، می توانید قبل یا بعد از فصل تابستان، یا در طول ژوئن یا اکتبر، سفر کنید.

اکراین دومین شهر بزرگ اروپا، با مساحت 603،600 کیلومتر مربع، عمدتا توسط دشت (در شرق) و تپه ها (در غرب) احاطه شده است. اکراین دارای آب و هوای قاره ای با زمستان های سرد و تابستان های گرم است که هرچه به سمت جنوب و شرق حرکت کنیم گرمتر می شود. ناحیه جنوبی که مشرف به دریای سیاه است،دارای آب و هوای ملایم تری در فصل زمستان با بارش کم تر است، و آب و هوای مدیترانه ای به جز در ساحل جنوبی شبه جزیره کریمه دیده نمیشود.

میانگین درجه حرارت در ماه ژانویه در حدود 3 درجه سانتیگراد در شمال غرب کشور است و به تدریج به سمت شرق ادامه می یابد، در دمای 5.5 درجه سانتیگراد در پایتخت کیف، و در حدود -6 درجه سانتیگراد در مناطق شرقی.با حرکت به سمت جنوب، آن کمتر میشود، حدود -2 / -3 ° C باقی می ماند. برف کیف را به مدت صد روز در هر سال پوشش می دهد.

میانگین دمای زمستان طی چند دهه گذشته به خصوص در مناطق داخلی افزایش یافته است. به هر حال، دوره های سرد شدید هنوز هم ممکن است رخ بدهد، اگر چه در مقایسه با گذشته، آنها کم و اغلب کوتاهتر هستند.

ساحل دریای سیاه در زمستان بسیار خفیف نیست. در اودسا میانگین دمای هوا در ماه ژانویه برابر با 1.5 -درجه سانتیگراد است ، به طور متوسط 100 روز با حداقل دمای زیر انجماد در سال و 40 روز با برف و رکورد سردی 20 سال گذشته 23 -درجه سانتی گراد بوده است.

دریای سیاه، در زمستان سرد ، برای ماه های جولای و آگوست قابل استفاده است، در حالی که در ماه های ژوئن و سپتامبر کمی خنک می شود. در شرق، دریای آزوف، در تابستان گرم تر می شود.

شبه جزیره کریمه و دریای آزوف تحت تاثیر باد سرد، گاهی اوقات طوفانی است. تنها منطقه ای که نسبتا خفیف است، قسمت جنوبی کریمه (یالتا)، در جنوب کوه های کریمه است: این کوه ها بخشی از سواحل شمالی را از باد شمالی محافظت می کند و آن را به یک شیب پایین، باد نسبتا گرم و خشک تبدیل می کند . در اینجا دمای متوسط زمستان حدود 4/5 درجه سانتی گراد است.

بهار، دمای هوا و ساعت آفتابی به سرعت در حال افزایش است. در ماه مارس، برف ذوب می شود که به گل تبدیل می شود که می تواند سفرهای جاده های روستایی را دشوار کند. در ماه آوریل، اولین روزهای گرم با بازگشت آب و هوای سرد، با برف و یخبندان ممکن است همراه باشد، در حالی که در ماه می، درجه حرارت به طور معمول شروع به تبدیل شدن به دمای دلخواه میشود.

میانگین دمای زمستان در اکراین از -8 تا -12 درجه سانتیگراد متغیر است. دما در مناطق جنوبی 0 ° C است.

دمای متوسط تابستان بین 18 تا 25 درجه سانتیگراد است. با این حال، می تواند در طول روز 35درجه شود.

فوائد آب و هوایی فراوان باعث تغییرات آب و هوایی می شود. توجه داشته باشید، با این حال، آب و هوای روشن و آفتابی معمولی برای اکراین (تا 230 روز آفتابی در سال) است.

بارش برف و باران در سراسر اکراین کاهش می یابد. بیشترین بارش در کوه های کریمه و کوه های کارپات اکراین ثبت می شود.

ساحل جنوبی کریمه گرمترین مکان در اکراین است. دمای تابستان در اینجا به 39 درجه می رسد، در حالی که دمای متوسط در ماه ژانویه 4 درجه است. رطوبت نسبی 65-80٪ است.

در تابستان دمای روز به 25 تا 30 درجه سانتیگراد می رسد، اما گاهی اوقات بسیار بالاتر، 35 درجه سانتیگراد یا بیشتر، به خصوص در مناطق داخلی. ماه های تابستان بیشتر اوقات از آب و هوای خشک با آفتاب همراه است، باران اغلب با بارندگی های شدید رخ می دهد، اما اغلب در امتداد ساحل دریای سیاه و اغلب در پایان روز رخ می دهد. جولای گرمترین ماه است با میانگین دمای 24 درجه سانتیگراد. بارش سالانه در حدود 400-600 میلی متر است، اما در مناطق داخلی اکراین کمتر است.

به طور کلی، بهترین آب و هوا ماه مه یا سپتامبر است، زمانی که روزها گرم و شبها سرد هستند، اگر چه در فصل بهار بیشتر از تابستان است. پاییز و زمستان معمولا در سرزمین های ساحلی دریای سیاه خنک و مرطوب هستند، و آب و هوای خشک در داخل کشور.

آب و هوای بلژیک: بلژیک دارای آب و هوای معتدل و دریایی است که عمدتا تحت تاثیر توده های هوا از اقیانوس اطلس قرار دارد.

چرخش سریع و متداول توده های هوای گوناگون توسط جبهه ها موجب بی نظمی در هوا بلژیک می شود. شرایط در حال حرکت از غرب ایجاد باران های شدید و مکرر، به طور متوسط در 750 میلیمتر تا 1000 میلیمتر در سال است.

چهار فصل

آب و هوای بلژیک متوسط است و در تمام طول سال با شدت دما در طول سال. دما در دسامبر و ژانویه پایین تر است، زمانی که آنها به طور متوسط 6 درجه سانتیگراد و بالاترین در ماه های ژوئیه و اوت، زمانی که درجه حرارت به 23 درجه سانتیگراد می رسد.

زمستان مرطوب و سرد با مه های مکرر و تابستان نسبتا خفیف است. دمای متوسط سالانه حدود 10 درجه سانتیگراد است. بروکسل، که در مرکز این کشور قرار دارد، دمای متوسط معادل آن را در ماه ژانویه پایین تر از حد انجماد دارد و در ماه ژوئیه به طور میانگین حداکثر 22 درجه سانتیگراد است.

آب و هوای ساحلی و داخلی

بلژیک دو اقليم منطقه ای متفاوت را تجربه می کند: مناطق ساحلی یک آب و هوا محسوب می شوند و مناطق داخلی دارای یک آب و هوای دیگر هستند.

تغییرات اقلیمی منطقه ای با ارتفاع و فاصله از دریا تعیین می شود. در داخل کشور، نفوذ دریایی بیشتر ضعیفتر می شود و آب و هوا قاره ای بیشتر می شود؛ طبقه بندی شده با طیف وسیعی از درجه حرارت.

منطقه آردنس؛ بالاترین و دورترین جزیره، و بسیار سرد است. در فصل زمستان، شبنم به طور متوسط 120 روز اتفاق می افتد، بارش برف 30 تا 35 روز است و میانگین دمای پایین ژانویه پایین تر از هر جای دیگری در کشور است. در تابستان، ارتفاع موجب خنثی کردن اثر فاصله داخلی می شود، و در ماه ژوئیه به طور متوسط دمای پایین ترین در کشور است. از آنجا که توپوگرافی، منطقه دارای بیشترین بارش باران در سراسر بلژیک است.

در ساحل بارش سالانه پایین ترین در کشور است. آب و هوا ملایم و مرطوب است بر خلاف داخلی، تغییرات دما بسیار پایین است. در مناطق جنوب شرقی، تابستان های گرم با زمستان های سردتر جایگزین می شوند.

بلژیک هشدار هوا: مرطوب، مرطوب و مرطوب اما امن

هنگامی که شما در مورد تابستان اروپا فکر می کنید، معمولا به روزهای طولانی و گرم در سواحل فرانسوی، ایتالیایی یا اسپانیا فکر می کنید، نه در مرکز بروکسل پناه بگیرید.

با بارش زیاد، زمستان های شدید و تابستان های بسیار متوسط، بلژیک به خاطر آب و هوای خود شهرت خوبی دارد و شایسته آن است.

تابستان های مرطوب

میانگین بارش سالانه بلژیک 820 میلی متر است که نسبتا به طور مساوی در طول سال توزیع شده است، با افزایش کمی در ماه های تابستان. به طور متوسط آنها سالانه حدود 200 روز باران می برند. این بیشتر از هر دو پاریس و لندن است، که هر دو از روزهای خاکستری و ریزششان مشهور هستند. این امر برای هر سفر به بلژیک یک چتر یا آستین محافظ ضد آب ساخته شده است.

رطوبت نیز باعث می شود که آن را خیلی سردتر از آن باشد، بنابراین حتی اگر شما به طور مناسب برای دمای پیش بینی شده لباس مناسب داشته باشید، این احتمالا یک ایده خوب است که روی یک لایه اضافی یا دو مورد فقط در مورد آن قرار دهید.

تغییرات دما روزانه و ماهانه بسیار کوچک است، بنابراین بر خلاف سایر کشورهای اروپایی که بین سرماخوردگی و سرخ شدن گرم می شوند، بلژیک تمایل دارد از زمستان های خفیف تا تابستان های گرم و گرم تر از زمستان عبور کند. دمای متوسط روزانه از 3 درجه سانتیگراد در ژانویه تا 18 درجه سانتیگراد در ماه ژوئیه متغیر است.

حتی در اوایل تابستان، درجه حرارت به ندرت 22 درجه سلسیوس را بیشتر می کند. آب و هوای گرم و آفتابی در طول تابستان ثابت نیست و زمانی که خورشید بیرون می آید تقریبا شگفت انگیز است. اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید تا چند روز متوالی از نور خورشید دریافت کنید، برای مردم محلی آماده باشید تا درباره هیچ چیز دیگری صحبت نکنید. اما حتی در روزهای گرمتر، شبها هنوز هم کاملا خنک می شوند، بنابراین شما احتمالا نیاز به پوشش یک ژاکت یا شلوار سبک دارید.

زمستان مرطوب

از ماه اکتبر، درجه حرارت بسیار سریع شروع می شود. ماه های زمستان سرد و مرطوب هستند و به ندرت بارش های عظیم فراوانی را پوشش می دهند که قسمت های دیگر این قاره را پوشش می دهند. اگر برف می آید، آن را به سرعت فرو می ریزد و روی زمین می افتد. بنابراین، ایده خوبی است که در زمستان کفش های بافتنی ضخیم پوشانده شود و قدم های شما را بر خیابان های خیابان سنگین اما شگفت آور مرگبار شهرک های قرون وسطی بلژیک تماشا کنید.

مرطوب اما ایمن

این هوای معتدل به این معنی است که بلژیک در معرض کمبود بلایای طبیعی قرار دارد. سیلابها در کنار رودخانه ها و در بعضی مناطق سرزمین ساحلی احیا شده است. در نوامبر 2010، باران در سرتاسر کشور باعث سیل و ابگرفتگی شد و دو نفر را کشت. با این حال حوادث این مقیاس نادر هستند و بسیار بعید است که بیشتر مسافران را تحت تاثیر قرار دهند.

برای به حداکثر رساندن شانس خود برای گرفتن آب و هوا خوب مه تا سپتامبر بهترین زمان برای بازدید از بلژیک، به خصوص برای پیاده روی و فعالیت هایی در فضای باز است. هنوز هم احتمال بارندگی زیاد وجود دارد اما حداقل با دمای سرد نمی شود.

با این حال، این نیز اوج فصل توریستی است، بنابراین پس از پرداختن به برنامه ریزی پیش رو و رزرو محل اقامت در این مناطق قبل از اینکه شما وارد شوید.

صربستان دارای آب و هوای قاره‌ای است (تابستان‌های گرم و زمستان‌های سرد) میانگین دمای هوا در بلگراد صفر درجه میباشد و در ژانویه کمی بیشتر و در حدود ۲۲ درجه در ماه جولای است. صربستان تحت تاثیر توده‌ی هوای سرد از طرف سیبری و توده هوای گرم از طرف مدیترانه یا حتی آفریقا قرار میگیرد و همین عامل باعث اختلاف عمده‌ دمای هوا بسته به شرایط و تغییرات آب و هوایی میشود.

جنوب غربی صربستان که کوهستانی و مرتفع است، دمای هوا پایین‌تر و دارای تابستان‌های خنک‌تر است.

بارش باران در صربستان با توجه به منطقه، الگوی متفاوتی دارد. ماه ژوئن کاملا بارانی است. فصل بارندگی از ماه مه شروع می‌شود، در ژوئن به اوج بارش ها می‌رسد و در ماه‌های جولای و آگوست کاهش می‌یابد و تا پایان تابستان کم و بیش ادامه دارد و به طور کلی منطقه های غربی نسبت به مناطق شرقی پرباران‌تر هستند، و کمترین تعداد روزهای بارانی متعلق به ماه‌های آگوست و سپتامبر است.

اگر بپرسید که بهترین زمان سفر به صربستان چه فصلی است؟ پاسخ شما از ماه مه تا سپتامبر است.

احتمال طوفان و رعد و برق عصرگاهی در ماه‌های مه و ژوئن وجود دارد و در کل حتی در گرم‌ترین روزهای سال شب‌ها سرد و خنک هستند. اگر شما از گرما فراری هستید بهتر است که در ماه‌های جولای و آگوست به صربستان سفر نکنید.

ماه سپتامبر با روزهای آفتابی و گرمای مطبوع، زمان مناسبی برای سفر است.

در فصل بهار، آب و هوای صربستان متغیر است. گاهی هوا ملایم و مطبوع است و گاهی سرد می‌شود و بارش پراکنده‌ی برف هم صورت میگیرد.

در فصل تابستان، یعنی ماه های ژوئن تا آگوست هوا گرم است و میانگین دمای هوا تغییرات عمده‌ای را نشان میدهد و شب‌ها معمولا سرد است. کمترین میزن دما در تابستان ۱۴ درجه و بیشترین دما ۳۰ درجه‌ی سانتیگراد است. در مواقعی توده‌های هوای گرم از سمت آفریقا بر آب و هوای منطقه اثر میگذارد در این شرایط گاهی دمای هوا به ۴۰ درجه هم می‌رسد اما خوشبختانه این دوره‌های هوای گرم معمولا بسیار کوتاه هستند.

در فصل پاییز، صربستان خیلی بارانی نیست. فقط در نواحی غربی در ماه نوامبر بیشترین بارندگی صورت میگیرد. پائیز فصلی خشک است که بارش های اندکی را دارد.

در فصل زمستان، یعنی ماه های دسامبر تا فوریه آب و هوای سردی در صربستان غالب میشود و در دوره‌های زمانی مختلف، هوا ابری و مه‌آلود میشود و دمای هوا به صفر درجه میرسد. در سایر دوره‌های زمانی، بادهای سرد از قطب شمال،با تحت تاثیر قرار دادن صربستان گاهی دمای هوا تا منفی ۲۰ درجه هم می‌رسد و یخبندان به وجود می آید و اگر توده هوای معتدل از مدیترانه وارد منطقه صربستان شود، میانگین دمای هوا در روز به ۱۰ درجه می‌رسد به خصوص در نواحی جنوب و مرکزی و به ندرت در شمال کشور.

بهار و پاییز

از ماه مارس تا ماه می فصل خنکی در نظر گرفته می شود و در آن درجه ی دما به آرامی افزایش می یابد. ماه آوریل نرگس زرد زیبا و ماه مه شکوفه های لاله را به ارمغان می آورد. آب و هوا در این زمان گرم است، که باعث می شود زمان خوبی برای سفر باشد.

پاییز، از سپتامبر تا نوامبر در ابتدای ماه سپتامبر، به خصوص در نیمه اول، هوا دلپذیر است، در حالی که بعدها به تدریج سردتر می شود، با روزهای ابری و بارانی، و همچنین وزش باد.

تابستان

تابستان از ژوئن تا آگوست و محبوب ترین فصل برای گردشگران است. در طول این مدت، آب و هوا گرم است اما نه بیش از حد گرم است. تابستان بهترین زمان برای لذت بردن از کانال های آمستردام یا پیاده روی در پارک ها است. به طور خلاصه، تابستان هلند شبیه لندن است. به طور متوسط حداکثر درجه حرارت در حدود 22/23 درجه سانتیگراد در اکثر کشور و تنها در حدود 21 درجه سانتیگراد در ساحل تغییر می کند؛ به طور معمول، درجه حرارت به 30/32 درجه سانتیگراد تنها در دو یا سه روز در ماه می رسد.

زمستان

زمستان، از دسامبر تا فوریه، سرد است اما منجمد نیست با میانگین دمای روزانه در حدود 3 درجه سانتیگراد، و در شب حدود 0 درجه سانتیگراد است. بین دسامبر و فوریه، بارش برف، مه و درجه دمای منجمد، غیر معمول نیست. کسانی که به دنبال معاشرت با مردم محلی و لذت بردن از تعطیلات مقرون به صرفه تر هستند باید در زمستان به هلند سفر کنند. در طول این فصل بیشتر گردشگران به خانه می روند و خیابان های شهر آرام می شود.

 کشور مالتا دارای آب و هوای مدیترانه ای میباشد با زمستان های نسبتا گرم و تابستان های بسیار گرم و مطبوع. در تور مالتا در فصل زمستان عمدتا شاهد بارندگی هستید اما کشور مالتا دارای تابستان های کاملا خشکی است. کشور مالتا در ناحیه ی نیمه گرمسیری و در عرض جغرافیایی 35 درجه ی جنوبی قرار دارد. میانگین دمای سالانه ی کشور مالتا 23 درجه در طول روز و 16 درجه ی سانتیگراد در طول شب است و این میانگین یکی از گرم ترین درجه های حرارت در کل قاره ی اروپا میباشد. سردترین ماه سال در کشور مالتا ماه ژانویه است که میانگین درجه ی حوا بین 6-12 درجه ی سانتیگراد است و گرمترین ماه سال آگست است که میانگین دمای هوای مالتا در آن ماه به 28-34 درجه ی سانتیگراد میرسد. یک روز زمستانی در کشور مالتا با دمای هوای میانگین عمدتا ابری یا بارانی است با پوشش گیاهی کاملا سبز. همانطور که از روزهای بلند و افتابی مالتا انتظار میرود در فصل زمستان مالتا شاهد 3000 ساعت آفتابی است. در ماه دسامبر 5 ساعت آفتابی در روز و در ماه جولای 12 ساعت افتابی در روز را دریافت میکند. اگر قصد سفر و خرید تور مالتا را دارید و به ورزش های ابی و دریانوردی هم علاقه دارید بد نیست که کمی درباره ی دما و وضعیت آب و هوا در ابهای اطراف این کشور اطلاعاتی داشته باشید، کمترین درجه ی هوا در ماه ژانویه است که به 16 درجه میرسد و در ماه اگست به 26 درجه ی سانتیگراد میرسد پس در تمامی ماه های سال در تور مالتا امکان شنا کردن وجود دارد. بارندگی سالانه در مالتا کم است، به طور متوسط 578 میلی متر در سال باران دریافت میکند. در مالتا عموما وزش باد بسیار زیاد است و این باد ها که از سمت شمال می ئزند بادهای بسیار خنکی هستند که لذت تور مالتا برای شما چندین برابر میکند.

کلیسای جامع نوتردام
موزه لوور پاریس
کلیسای ساگرادا فامیلیا بارسلون
کاخ الحمرا گرانادا
کلیسای سن پیتر یا پیتر مقدس واتیکان
کولوسئوم رم
موزه بریتانیا لندن
نگارخانه ملی لندن
کلیسای جامع کلن
قصر نوی شوان اشتاین شوانگاو
کاخ توپکاپی استانبول
مسجد ایاصوفیه استانبول

کلیسای نوتردام در قلب پاریس، پایتخت فرانسه، به خاطر رمان “گوژپشت نوتردام” اثر ویکتور هوگو در سراسر جهان مشهور است. درکلیسای نوتردام پاریس که به سبک گوتیک ساخته شده، لویی چهاردهم، پادشاه فرانسه دفن است. لویی چهاردهم که لقب‌هایی چون “پادشاه خورشید” داشت، بیش از 70 سال سلطنت کرد. در کلیسای نوتردام پاریس همچنین ناپلئون تاج‌ گذاری کرد و امپراتور فرانسه شد.

موزه لوور پاریس که در آغاز کاخ بوده، بسیار قدیمی است و گردشگران بسیاری را از سراسر جهان به سوی خود جلب می‌کند. موزه لوور پاریس در سال 2015 با یک میلیون و 783 هزار علاقمند در شبکه اجتماعی فیس‌بوک، جذاب‌ترین موزه جهان شناخته شد. شمار علاقمندان این موزه حتی بیشتر از موزه هنر مدرن در نیویورک است. در سال 2015 میلادی بیش از 9 میلیون نفر از موزه لوور دیدن کردند.

ساختمان کلیسای ساگرادا فامیلیا (خانواده مقدس) در شهر بارسلون اسپانیا هنوز به پایان نرسیده است. ساخت این کلیسا از سال 1882 آغاز شده و پس از پایان دارای 18 منار مخروطی خواهد شد. گرچه ساخت این کلیسا قرار است در سال 2026 به پایان برسد، اما همه‌ روزه هزاران نفر از آن بازدید می‌کنند. آنتونیو گائودی، معمار شهیر اسپانیا، طراحی این کلیسا را به عهده داشت و 15 سال آخر عمر خود را صرف تکمیل آن کرد.

کاخ الحمرا در گرانادای اسپانیا با معماری موروها (اعراب شمال افریقا) یکی از بزرگترین جاذبه‌های گردشگری اروپا محسوب می گردد. کاخ الحمرا گرانادا که مشرف به شهر گرانادا (غرناطه) واقع شده، نمونه‌ی برجسته‌ای از هنر قرن سیزدهم در جنوب اسپانیاست. نام کاخ که به معنای سرخگون است، بنا به نظر بسیاری، از رنگ غالب بر این بنای زیبا گرفته شده‌ است. “آبنمای شیران” و “قلعه” از بخش‌های دیدنی این کاخ هستند.

کلیسای سن پیتر (پیتر مقدس) در واتیکان با ظرفیت 20 هزار نفری‌اش از بزرگ‌ترین کلیساهای جهان محسوب می‌شود. هنرمندان بزرگی چون میکل آنژ در ساختمان این کلیسا که معروف‌ترین اثر معماری رنسانس است، شرکت داشته‌اند. گفته می‌شود این کلیسا محل دفن پیتر مقدس از حواریان عیسی مسیح و اولین پاپ بوده است. مجسمه‌های سقف این کلیسا با زیربنایی حدود 200 هزار متر مربع، اثر میکل آنژ است.

استادیوم کولوسئوم یک استادیوم بیضی‌ شکل در مرکز شهر رم، پایتخت ایتالیا می باشد که حدود 2000 سال قدمت دارد. کولوسئوم به معنی “جایگاه بزرگ” می‌توانست تا ۵۰ هزار نفر تماشاچی را در خود جای دهد. در دوران امپراتوری روم باستان، گلادیاتورها تا حد مرگ در کولوسئومبا هم می‌ جنگیدند. مخالفان امپراتورها نیز باید در این استادیوم با حیوانات درنده می‌جنگیدند.

موزه بریتانیا در زمان تاسیس‌ خود در سال 1753 نخستین موزه عمومی ملی در جهان بود. این موزه به طور رایگان مکانی بسیار مهم برای آموزش افراد کنجکاو و علاقمند به یادگیری بود. در سالن‌های مطالعه این موزه بود که کارل مارکس نقشه‌های خود را برای سرنگونی سرمایه‌داری طراحی کرد.

نگارخانه ملی لندن در سال 1824 افتتاح شد و یکی از موزه‌های مشهور جهان در زمینه هنر نقاشی است. در این نگارخانه آثار قرون 13 تا 19 میلادی در اروپای غربی نگهداری می‌شود. این نگارخانه در بیشتر روزهای سال باز و بازدید از آن مجانی است. بسیاری از آثار وان گوگ، رامبراند و دیگر نقاشان برجسته جهان در این نگارخانه نگهداری می‌شوند.

ساخت کلیسای جامع شهر کلن (دُم) با معماری به سبک گوتیک در سال 1248 آغاز شد. این کلیسا در سال 1880 افتتاح شد و آن زمان به عنوان بلندترین ساختمان جهان به حساب می‌آمد. امروزه سالانه 6 میلیون نفر از این کلیسای کاتولیک دیدن می‌کنند. این کلیسا از طرف یونسکو به عنوان میراث فرهنگ جهانی شناخته شده است.

قلعه رویایی به سبک قرون وسطی است که توسط لودویک دوم در سال 1886 ساخته شده که تنها در سال گذشته 582 میلیون گردشگر از سراسر جهان از آن دیدن کردند 

در ابتدا ینی سارای ( کاخ جدید ) نام دوشت یکی از بخش های وسوسه انگیز برای گردشگران از توپکاپی است که تاریخی حیرت انگیز دارد و در منطقه سلطان احمد بنا شده است . محل سکونت سلاطین عثمانی , حرم سرا و دارگاه عثمانی و مرکز مدیریت حکومت بوده , از سلطان محمد روم تا سلطان عبدالملک 25 سلطان عثمانی در 4 قرن در آن زندگی کرده اند . و با به تاج و تخت رسیدن هر کدام قسمتی با طراحی متفاوت به آن اضافه شده و دارای بخش های باشکوهی و زیبای سلطان احمد سوم است 

نام دیگر آن حاجیا سوفیا به معنی حکمت مقدس می باشد که در دوره امپراطوری بیزانس به عنوان یک کلیسا ساخته شد که یک و نیم قرن قدمت دارد بعدها پس از فتح استانبول توسط سلطان محمد تبدیل به مسجد شد و هم اکنون کاربرد مسجد دارد . این مسجد که در نزدیکی کاخ توپکاپی در محله سلطان احمد در منطقه ای اروپایی واقع شده که برای گردشگران بهتر است اولین مقصد بازدید باشد چون در طول تاریخ از تمامی زلزله ها و جنگ ها جان سالم به در برده است و بی اغراق یکی از مکانهای بی نظیر در استانبول و بی مثال ترین ساختمان تاریخی دنیاست . و در کل ساختمانی منحصر به فرد و شگفت انگیز از نظر معماری , اندازه و زیبایی ساخته شده است .
و نکته جالب اینکه برای بازدید از آن باید لباس خاص بپوشید . این بنا یک شاهکار معماری است که به عنوان نماد عرفان مسیحی در قرون وسطی بوده .

آلبانی
آلمان
آندورا
اتریش
ارمنستان
اسپانیا
استونی
اسکاتلند
اسلواکی
اسلوونی
اوکراین
ایتالیا
ایسلند
انگلیس
بلاروس
بلژیک
بلغارستان
بوسنی و هرزگوین
پرتغال
ترکیه
ایرلند
چک
دانمارک
روسیه
رومانی
سان مارینو
سوئد
سوئیس
صربستان
فرانسه
فنلاند
قبرس
قزاقستان
کرواسی
گرجستان
لتونی
لوکزامبورگ
لهستان
لیتوانی
لیختن اشتاین
مالت
مجارستان
مقدونیه
مولداوی
مونته نگرو
نروژ
هلند
یونان

به زودی تکمیل می شود 

به زودی تکمیل می شود 

به زودی تکمیل می شود 

به زودی تکمیل می شود 

به زودی تکمیل می شود 

به زودی تکمیل می شود 

به زودی تکمیل می شود 

به زودی تکمیل می شود 

به زودی تکمیل می شود 

به زودی تکمیل می شود 

به زودی تکمیل می شود 

به زودی تکمیل می شود 

به زودی تکمیل می شود 

به زودی تکمیل می شود 

به زودی تکمیل می شود 

به زودی تکمیل می شود 

به زودی تکمیل می شود 

به زودی تکمیل می شود 

به زودی تکمیل می شود 

به زودی تکمیل می شود 

به زودی تکمیل می شود 

به زودی تکمیل می شود 

به زودی تکمیل می شود 

به زودی تکمیل می شود 

به زودی تکمیل می شود 

به زودی تکمیل می شود 

به زودی تکمیل می شود 

به زودی تکمیل می شود 

به زودی تکمیل می شود 

به زودی تکمیل می شود 

به زودی تکمیل می شود 

به زودی تکمیل می شود 

به زودی تکمیل می شود 

به زودی تکمیل می شود 

به زودی تکمیل می شود 

به زودی تکمیل می شود 

به زودی تکمیل می شود 

به زودی تکمیل می شود 

به زودی تکمیل می شود 

به زودی تکمیل می شود 

به زودی تکمیل می شود 

به زودی تکمیل می شود 

به زودی تکمیل می شود 

به زودی تکمیل می شود 

به زودی تکمیل می شود 

به زودی تکمیل می شود 

به زودی تکمیل می شود 

به زودی تکمیل می شود 

توروان ترکیه
قبل از رزرو تور با کانتر مربوطه تماس بگیرید
ترکیه در پاییز 98 بیتا بال سیر تورهای گروهی و تورترکیه تورهای گروهی و انفرادی تور خارجی
قبل از رزرو با کانتر مربوطه تماس بگیرید

تور هوایی ۷ روزه کوش آداسی ترکیه

تور ۶ شب و ۷ روز کوش اداسی ویژ شهریور ماه بلیط رفت و برگشت با پرواز ایران ایر ۶شب و ۷ روز اقامت در هتل طبق خدمات ترانسفر فرودگاهی رفت و برگشت بیمه مسافرتی راهنمای فارسی زبان گشت شهری تور خرید  
از4,648,000 تومان
0
مشاهده جزییات
توروارنا بلغارستان
قبل از رزرو با کانتر مربوطه تماس بگیرید
وان ترکیه
قبل از رزرو با کانتر مربوطه تماس بگیرید
تصاویر مسکو روسیه
قبل از رزرو با کانتر مربوطه تماس بگیرید
تصاویر کوش آداسی ترکیه
قبل از رزرو با کانتر مربوطه تماس بگیرید
برج ایفل فرانسه
قبل از رزرو با کانتر مربوطه تماس بگیرید
تصویر مسجد استانبول ترکه
قبل از رزرو با کانتر مربوطه تماس بگیرید
Don`t copy text!
WhatsApp chat